Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

2 minutes ago, Lloyd Wyman said:

Moja sestra je osoba sa posebnim potrebama i najnormalnije su je vakcinisali danas na Sajmu AZ-om.

pa naravno, tu treba vrlo odlucno reagovati. 

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, Valkyrie said:

Malo sam spavala popodne, od pre sat vremena temp ide 36,8-37 i nazad. Osećam se blago polomljeno ali stvarno ništa posebno (za sad) 

Ruka me blago boli, da ne znam da sam primila vakcinu bio bi osećaj kao da sam, šta znam, dugo spavala na njoj. Videćemo noć kakva će biti. Svakako, ništa što ne mogu da podnesem.

ovako i kod mene bilo, nekako kao pocetna faza prehlade..

  • +1 1
Link to comment
Malo sam spavala popodne, od pre sat vremena temp ide 36,8-37 i nazad. Osećam se blago polomljeno ali stvarno ništa posebno (za sad) 
Ruka me blago boli, da ne znam da sam primila vakcinu bio bi osećaj kao da sam, šta znam, dugo spavala na njoj. Videćemo noć kakva će biti. Svakako, ništa što ne mogu da podnesem.
Drzi se, odmaraj :D
  • Hvala 1
Link to comment
Imam informaciju da je danas otkazan let za New York jer je AV odlučio da za njegov rođendan mora da stigne novi kontigent vakcina iz Kine.
Air Serbia je na gubitku oko 300 i nešto putnika puta 600 evra, plus hotelski troškovi, plus promena plana leta. Lovely Jubbly.
Link to comment

Ni mama ni ja bas nikakve reakcije na fajzera. Jedino sto je mama stalno pospana, a mene je 1 dan jako bolelo rame, a to mi inace uvek bude posle vakcine.

Link to comment
45 minutes ago, Aleksija said:

ja sam radila u aqualabu takodje, 2k.

sad rade skoro sve laboratorije...

al će da se ošure od love laboratorijski sur-ovi

2k din puta, (za očetak) 500k do 1m testova jednako 1,3e9 koji god to bio broj dinara


 

al neka nek ide u nauku

Link to comment
20 minutes ago, aram said:

Imam informaciju da je danas otkazan let za New York

"Danas"=subota, ovaj let JU500 koji bi po redu vožnje trebalo da poleti sa Surčina u 1pm? Na sajtovima JFK i BEG aerodroma je prikazan kao skedžjuld.

Link to comment
al će da se ošure od love laboratorijski sur-ovi
2k din puta, (za očetak) 500k do 1m testova jednako 1,3e9 koji god to bio broj dinara

 
al neka nek ide u nauku
Pa već se oni šure...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
40 minutes ago, Aleksija said:

pa naravno, tu treba vrlo odlucno reagovati. 

Slazem se.

 

-------------------

I, jedna zanimljivost. :) U utorak uvece se odjavim sa spiska za vakcinaciju (team covid 6. dan) i dobijem potvrdni mail i sms. U sredu, tacno u podne, dobijem poziv za cetvrtak. :D

viber_image_2021-03-03_12-11-08.jpg

Link to comment

primio rusku danas. puca mi glava,rastura. rokno jedan brufen da se smiri. i sad u poslednja dva sata neka jeza, mnogo mi hladno. merio temp. vec triput. i nemam.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, papapavle said:

"Danas"=subota, ovaj let JU500 koji bi po redu vožnje trebalo da poleti sa Surčina u 1pm? Na sajtovima JFK i BEG aerodroma je prikazan kao skedžjuld.

 

Ne, u cetvrtak JU500/501, jer bi se vratio avion u Beograd tek u 5 ujutru u petak, sto znaci da ne bi mogao tog istoga dana da ode do Kine i nazad.

 

Tako da je u cetvrtak, umesto za JFK, otisao za PEK (15 minuta posle ponoci, tehnicki u petak).

Edited by jms_uk
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, Lloyd Wyman said:

Slazem se.

 

-------------------

I, jedna zanimljivost. :) U utorak uvece se odjavim sa spiska za vakcinaciju (team covid 6. dan) i dobijem potvrdni mail i sms. U sredu, tacno u podne, dobijem poziv za cetvrtak. :D

viber_image_2021-03-03_12-11-08.jpg

Ovo otprilike dokazuje da se spiskovi prave nedelju dana ranije? 

 

Kod mene temp skoro 38, dosta sam malaksala, osećam se slično kao jedne koronaške večeri samo 30 x slabijeg intenziteta. Malo me panika cepa zbog te sličnosti ali znam da je od vakcine i na neki bizaran način I enjoy the ride :lolol:

Merila sam čak i saturaciju kiseonika, podnošljivih 99%

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, Valkyrie said:

Ovo otprilike dokazuje da se spiskovi prave nedelju dana ranije? 

 

Kod mene temp skoro 38, dosta sam malaksala, osećam se slično kao jedne koronaške večeri samo 30 x slabijeg intenziteta. Malo me panika cepa zbog te sličnosti ali znam da je od vakcine i na neki bizaran način I enjoy the ride :lolol:

Merila sam čak i saturaciju kiseonika, podnošljivih 99%

Vidis, uopste nisam razmisljao u tom pravcu da postoji mogucnost da se spiskovi prave ranije. A, zvuci krajnje logicno. :laugh:

 

Nisam pratio na casu cime si se vakcinisala. Ako je AZ, kazu da je moguca temperatura koja traje par dana. Ali, to ti je slatka temperatura i kao sto si rekla enjoy the ride. :) Drzim fige da sutra sve bude kao rukom odneseno. :thumbup:

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Lloyd Wyman said:

Moja sestra je osoba sa posebnim potrebama i najnormalnije su je vakcinisali danas na Sajmu AZ-om.

 

Moj brat je uredno prijavljen preko eUprave još na samom početku, do danas nema poziva. Sad se pojavila mogućnost da se vakciniše preko ustanove u koju ide u dnevni boravak i tu su onda počeli da zavitlavaju sa tim potvrdama. Kažem, doktorka kojoj je dodeljen prvi put čuje za ovako nešto, žena prosto nije znala šta da kaže. A izgleda da se tamo ne zna ko pije, a ko plaća, čuo sam da su za neke korisnike tražili da im psihijatar (!) izda potvrdu da mogu da se vakcinišu, i to još kojom vakcinom (!!). To je tek ludilo.

Mislim, najlakše je uraditi te laboratorijske pretrage, nije to problem, samo mi nije jasno zašto kad se već vakcinisalo x ljudi sa ko zna kakvim stanjima i simptomima, a bez ikakvog pitanja, plus što je izgleda za ovakve slučajeve procedura takva da se posle dobijene potvrde trebuje vakcina, pa to još može da se prolongira...

Reagovaćemo svakako, moramo. 

  • +1 1
Link to comment

5.3.

Quote

putem portala e-uprava do sada je 1.226.128 osoba iskazalo interesovanje za vakcinaciju protiv kovida 19

http://www.politika.rs/sr/clanak/474301/Virus-korona-u-senci-straha-od-vakcina

 

23.2.

Quote

Do sada je putem Portala eUprava 1.105.699 građana iskazalo interesovanje za vakcinaciju protiv kovida 19.

https://nova.rs/vesti/drustvo/nova-rs-otkriva-koliko-je-ljudi-zaista-vakcinisano-u-srbiji/

 

Dakle, za 10 dana prijavilo se 120.429 ljudi, a oni vakcinišu tipa 25.000 novih dnevno (link), što znači da sve njih mogu da vakcinišu prvom dozom za 5 dana. Definitivno će dosta brzo tempo vakcinacije morati da se smanji zbog nedostatka zainteresovanih za vakcine ako se ne krene u ozbiljniju kampanju.

Edited by vememah
  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...