Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

@harper  ako odes na tviter, tamo se masovno javljaju i vec umrli posle druge doze kineske, a bolesnih koliko hoces.

zena dizajner proverava da li su joj dali dobru dozu vakcine prema clanku iz lanceta iz druge faze ispitivanja :blink:

neko panici, neko ima psihogene simptome, neko negira.... citava lepeza reakcija na stres.

 

borba protiv epidemije je uvek kombinacija medicine, sociologije, psihologije... to smo vise puta ponovili.

imali smo nekoliko kljucnih tacaka koje su to pokazale: zatvaranje, prvo otvaranje, nove restrikcije, pocetak vakcinacije, cenrtalna faza vakcinacije...

i u skoro svakoj od ovih faza je i ono malo (ili vise) pozitivno iz prethodne faze upropasceno, ili bar dovedeno u pitanje... jer radikali. 

u fazi dognam/prodam jos i funkcionisu. posle toga i da hoce, ne znaju.

  • +1 5
Link to comment

Uglavnom (vas) samo čitam, hoću da pozdravim nove momente na forumu (ko je primio ili će da primi "bolju" vakcinu, to bi forumski moglo da se nazove vakcinaška patkometrija).

 

Edited by stray cat
  • +1 3
Link to comment
55 minutes ago, ronin said:

Ma važi...Fajzer i Zeka kidaju zato....Kako da ne...

Kidaju. Pokazalo se na milionima. Sinofarm ako bude bio na tih sedamdesetak posto plus da sprečava teža obolenja - super. Nema razloga da se ulazi u vakcinometriju, jer svaka vakcina preko 50% efikasnosti je dobra. Ove koje su sada hvaljene su baš pokazala neverovatne rezultate.

I još nešto će biti bitno, što sada ne znamo. Koliko dugo pružaju zaštitu. Tako da još uvek je rano reći šta je najbolji izbor. Osim one rečenice da je najbolja vakcina ona koja je dostupna.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Valkyrie said:

Imam pitanje za vas što ste bili na punktovima. Drugaricu pozvali za sutra u Belexpo, kao i njenog muža u terminu 10 min pre nje. Moraju da vode bebu sa sobom, nema ko da je čuva. Ima li šanse da ne stoje u redu sa kolicima ili je protok takav da nema potrebe za nekim akrobacijama? 

 

Mi smo zamolili da nas pelcuju sa razmakom od dvoje ljudi medju nama..da bi jedan od nas pazio Urosa dok drugi biva pregledan i cijepljen. Bejasmo oboje prijavljeni za taj dan.

 

Oba puta nam sa osmehom izasli u susret..doduse, to je u provinciji bilo :)

  • +1 2
Link to comment

Ja se osećam pomalo prozvanim jer sam izrazio odredjenu sumnju po pitanju Sinofarm vakcine, ali ne smatram to kenjanjem po kineskoj vakcini kako se kaže ovde, a još manje po ljudima koji su je primili. 
I dalje smatram da je bilo koja vakcina bolja nego nikakva, ali nedovoljno informacija o ovoj vakcini, manje kliničkih studija nego recimo kod Fajzera, i sve to u kombinaciji sa tim ko ju je i kako nabavio i pustio u upotrebu prvi u Evropi je uticalo na odluku da je lično ne izaberem.

Edited by mraki
  • +1 3
  • -1 3
Link to comment

@Haralampije ne razumem te zaista, ovakvi postovi tipa šurnjaja od zaove mi rekla doprinose samo u stvaranju šumatm koji je na ovom mestu, zaslugom svih nas bio minimiziran 

 

hajde da se potrudimo da ovo mesto održimo takvim

koristiće svakome od nas

:)

  • +1 4
Link to comment

Meni reče jedan lekar iz kovid bolnice da imaju poprilično ozbiljnu situaciju sa ljudima koji su se prijavili za kinesku vakcinu. Naime, ti ljudi su samo pomislili na vakcinu i nisu je ni primili i odmah su dobili koronavirus. 

 

Ako mene lažu, lažem i ja vas.

  • +1 3
Link to comment

Uh, razbi me danas reakcija na Astro Zeku, imao glavobolju i temperaturu 38.5, proveo veći deo dana u krevetu. Sada mi je bolje, ali to možda zbog toga što sam popio Paracetamol, videćemo večeras. Ako ništa, makar sam odležao danas, kada sam i tako imao prazan dan.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...