Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

 
Previše je prošlo, ne bih rekao da je do Zeke. Idi ti do kovid ambulante...
nisam bash sigurna. i ja sam josh 2 vecheri imala kratak nagoveshtaj temperature bez temperature. jebemumater ne mozemo se bash svi zaraziti na vakcinaciji. nema lepe shanse!

sent from bubamoto

Link to comment

Jebaga, normalna reakcija je u prvih 24h, a kažu da ako "reakcija" potraje duže od 2 dana treba se obratiti đe treba. Bolje biti oprezan, možda je do zaraze došlo dan dva pre vakcinacije.

Link to comment
Prijavljen od prvog dana za sve vakcine u lokalnom domu zdravlja, pa sam onda menjao na dve nedelje između NS-a i lokalnog DZ-a u zavisnosti od toga šta je na raspolaganju i onoga što su ljudi prijavljivali da trigeruje poziv eUprave. Keva mi je u kritičnoj grupi i plašila se vakcine, a ima još ekipe i drugara za koje sam verovao da bi ih prelomilo ako znaju uživo nekog ko se vakcinisao, pa sam se zato nadao da će da zovu čim pre. Nikad ništa. U međuvremenu, prijavila se većina njih, ćaleta zvali odmah sledeći dan nakon prijave i uboli kineza, ali keva se i dalje ne da. Napokon, poslednji ponedeljak stigao poziv za skvo i za gomilu bliskih mi ljudi, sve ih fajzerovali u lokalu (sami medicinari se iznenadili fajzerom) i sabili u 30 minuta razmaka (što verovatno znači da nema još mnogo prijavljenih), mene iskulirali iako mi je poslednja prijava bila tu, na sve vakcine. Kad su se oni vakcinisali, prošli svi super i bez ozbiljnih nuspojava, prijavila se i keva (yes!), i nju odmah pozvali posle dva dana. Mene opet preskočili. Ja popizdim (naravno, drago mi zbog svih njih), u četvrtak stavim samo AstroŽenicu i Rajfajzena, i stavim iz zajebancije Sremsku Mitrovicu. U petak uzmem fon da vratim prijavu na lokalni DZ, kao ko ga jebe, čekaću još, bitno da bodu ljude, kad ono u tom trenutku stiže poziv za ponedeljak. Posle me zvali da prilagode termin i da jave da ću dobiti AZ. Tako da, sutra pičim preko Fruške po svoju dozu.

Živeo Sirmijum! Živela AstroŽenica!
Cek, ti ne zivis u SM i nisi prijavljen tamo, pa te ipak zvali?
Sad cu da prebacim prijavu na kv, ionako moram da odem do tazbine. Ovde u bg ce me zvati posle velje, znaci tamo negde u aprilu. Ispizdeo sam vise od cekanja ,cekanja i cekanja poziva. Prijavio se prvog dana, 11.01. I jos nista[emoji2955]
Link to comment

Primio Astra Zeku u petak oko podneva, 12h posle toga je krenula malaksalost, groznica i sitna temperatura. Spavao kao zmaj, ujutro imao najvise 38,0'c. i polako se smanjivala. Celu subotu prelezao. U nedelju nista, kao nov, jedino ledja kidaju od lezanja. 

Link to comment
7 hours ago, mraki said:

Ja se osećam pomalo prozvanim jer sam izrazio odredjenu sumnju po pitanju Sinofarm vakcine, ali ne smatram to kenjanjem po kineskoj vakcini kako se kaže ovde, a još manje po ljudima koji su je primili. 
I dalje smatram da je bilo koja vakcina bolja nego nikakva, ali nedovoljno informacija o ovoj vakcini, manje kliničkih studija nego recimo kod Fajzera, i sve to u kombinaciji sa tim ko ju je i kako nabavio i pustio u upotrebu prvi u Evropi je uticalo na odluku da je lično ne izaberem.

 

Ima tu nekoliko mogućih uglova iz kojih se može gledati. Ja sam pričao o ovome što ti pominješ sa porodičnom lekarkom
(zmaj od žene i stvarno vrhunska lekarka) i njeno stanovište glasi otprilike ovako: naravno da bi bilo idealno da je bilo tri kruga kliničkih studija i šest kontrolnih grupa i da prođe nekih desetak godina koliko je inače potrebno da bismo dobili 99,9% čistu sliku o tome šta vakcina može a šta ne može. Ali jbg, pandemija je, frka je, tu možeš komotno da zaboraviš na 99%, ima naravno i politike i koječega, ali poenta je da vakcina sigurno nije opasna i da je jedino pitanje nivoa zaštite i imunizacije koji pruža. Tu opet ima milion faktora koji mogu da utiču na taj nivo kod svakog pojedinačno, i nema smisla uopšte lomiti glavu sa tim. A ono što je ubedljivo najvažnije je da tu vlasti moraju da nastupe sa jasnom i kvadrilion puta ponovljenom porukom da koju god vakcinu da si primio, to nije 100% zaštita i nije propusnica za sutrašnju proslavu u zatvorenom prostoru sa još 50 ljudi. Vakcina glavu čuva ali nije kompletna barijera, to je najvažnija poruka koja hronično izostaje. Da, vakcinisani ljudi će se zaraziti ali ne zato što vakcina kao takva ne valja nego zato što su vakcinu shvatili kao dozvolu da iz momenta vrate život tamo gde je bio 31.12.2019. A to baš neće da ide tako.

 

Ja ovde gde sam, i onako nemam neki izbor. Sve nas čeka sinovactm, možda za nas koji smo poslednji na listi prioriteta bude i Fajzer na meniju, ali šta mi budu dali to ću da uzmem. Neće sigurno rep da mi izraste od kineske vakcine. Komunista u duši već jesam tako da što se mene tiče taj sastojak nisu ni morali da stavljaju u formulu.

  • +1 8
Link to comment

Ma Kinezi garant prave neki svoj Fajzer sada.

Nisu updatovali broj vakcinisanih vec 3-4 nedjelje.

Imam predrasude o njima tako da i komentar treba biti shvacen na saljiv nacin.

Svaka vakcina je bolja nego nikakva.

Link to comment
21 hours ago, Moracikus said:

Meni je potpuno nerealno sto US trazi sva P3 ispitivanja kad recimo za AZ imaju 10+ milona vakcinisanih staraca uz taj cuveni smuceni UK/Brazil trial.

Isto tako za NVAX cekati US rezultate a perfektna studija iz UK ce biti odobrena za koju nedjelju u Britaniji.

Britanci su potpuno izdominirali kad je primjena vakcina u pitanju

Ali zašto su Britanci izdominirali? Amerikanci su sa dve vakcine koje su zasad u upotrebi bocnuli ljude sa preko 72 miliona doza, još uvek su iza Britanaca po dnevnom broju doza u odnosu na populaciju ali ih stižu, a po broju potpuno vakcinisanih ljudi (sa dve doze) u odnosu na populaciju su odmah iza Srbije, šest puta više od Britanaca - vidi dole

 

people-fully-vaccinated-covid.thumb.png.3c3fe23fac35c88a28739b3bfd4a59e3.png

 

share-people-fully-vaccinated-covid.thumb.png.6c432753bfb144300d62040054ad4d8f.png

 

SaE

Link to comment
37 minutes ago, Bogotac said:

Ovim tempom ce Ameri do zacrtanog cilja,150 miliona do 1 jula,200 do 1 septembra.

Ja mislim da će i ranije, na osnovu grafikona dole koji pokazuje samo dnevni procenat vakcinisanog stanovništva za Izrael, Srbiju, UK i US se vide velike oscilacije kod malih zemalja Izraela i Srbije i prilično konzistentne krive za velike zemlje UK i US, pri čemu američki broj dosledno raste.

 

daily-covid-vaccination-doses-per-capita.thumb.png.3f1aa7f10383eb12e58f6b4f4f913a5d.png

SaE

Link to comment

Ocekujem da se sad svi zalaufaju,koliko se secam svi proizvodjaci vakcina su rekli od marta puna proizvodnja,takodje cisto sumnjam da ove ozbiljne zemlje zele da udju u oktobar a da nije bar 50-60 posto vakcinisano.

Link to comment
5 hours ago, Gojko & Stojko said:

Ali zašto su Britanci izdominirali? Amerikanci su sa dve vakcine koje su zasad u upotrebi bocnuli ljude sa preko 72 miliona doza, još uvek su iza Britanaca po dnevnom broju doza u odnosu na populaciju ali ih stižu, a po broju potpuno vakcinisanih ljudi (sa dve doze) u odnosu na populaciju su odmah iza Srbije, šest puta više od Britanaca - vidi dole

 

 

SaE

Pogledaj grafik epidemije u Britaniji. Daleko najpromišljenija strategija bez konkurekcije. Vrlo verovatno su već u aprilu ispod 1,000 dnevnih slučajeva, što je za tu zemlju praktično završena opasnost. Samo da se posle ti rezultati očuvaju i kada prođe leto, ali od maja do početka jeseni oni će biti potpuno mirni i slobodni da se normalno ponašaju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...