Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

2 minutes ago, ronin said:

Ali harpere ozbiljan sam...Stvarno mi se čini da se besmisleno kenja po kineskoj vakcini od strane ovih koji su primili zapadnjačka...Bukvalno sa nipodoštavanjem o kinezu...Ništa se ja ne zejebavam...Ružno je to sve mu jebem!

 

Izvini, stvarno sam mislio da se zezas.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Aleksija said:

ma pazi, sigurno toga ima i tek ce biti. na dva miliona vakcinisanih, ako docekamo taj broj, ce biti i zarazenih fajzerasa, astrozeke i rusa taman toliko da nam izgleda da nijedna vakcina ne radi, ako se fokusiramo na taj aspekt.

 

nego, ne bih bas da komplikujem mnogo stvari za one koji hoce da se testiraju na antitela, ali procitala sam da je najpouzdanije testirati se (i) na neutralizujuca antitela - isti izvor tvrdi da ih ocekuje u laboratorijama u srbiji u narednih nekoliko meseci. cisto zabeleska, da ispratimo i tu temu malo.

 

Ja sam uracunao tu mogucnost, prvo imam 23 nedelje do revakcinacije, a drugo to je jednostavno tako i tacno kako kako kazes, samo nema sanse da se primi siroko jer je svima dosta stresa i kombinatorike

Pisu procenti, nema nigde nista 100/100 ali bi bilo znacajno da malo po tim drustvenim mrezama neko napise da nije isto kada se zarazis vakcinisan i nevakcinisan, pa mozda vec od prve nedelje prve doze, to ce neko vec analizirati kada budu svi podaci, ne ovde no u svijet

 

 

Link to comment

pa kad blesav narod. prvo kukali shto je bash/samo astrozeka u belexpo, onda preko vikenda presavili realnost i reshili dobro daj zeku, sad kukaju shto je rus od ponedeljka, sad ne bi rusa. jes malo haotichno, ljudi samo izmishljaju kombinacije da su kao sami odluchivali shta ce sluchajno da im se desi...

sent from bubamoto

Link to comment

Dakle vakcina neće 100% sprečiti zaražavanje, ali je cilj da posledice ne budu opasne.
Ja imam kolegu koji je zbog posla poslat na testiranje, bio pozitivan i niti jedan od simptoma nije imao.
Ja ne bih imao problema da budem tako "pozoitivan".

.... Shiit has hit the fan!



Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Ja ne bih imao problema da budem tako "pozotivan".

Naravno, da smo svi tako pozitivni ne bi se sve ovo ni događalo. Tj vrv ne bismo ni znali za taj virus.

  • +1 1
Link to comment

sa stanovista zaustavljanja epidemije, cak i 60% efikasna vakcina i mnogo vakcinisanih je sasvim prihvatljiva kombinacija.

sa individualnog stanovista, svi cemo morati da sacekamo da se pandemija smiri i povuce (u onoj meri u kojoj to bude moguce) pa tek onda da budemo bezbrizniji, makar primili i najbezbednije i najbolje vakcine.

neko je lepo rekao, nisu neke vakcine neefikasne, nego su neke nove neocekivano, izuzetno dobre. hajde malo i tako da posmatramo stvari.

  • +1 1
Link to comment

svake nedelje kida neshto drugo, malo kida ono chega ima, malo kida ono chega nema, shta koga vec pali.

fajzer je bio djubre dok je trajala kineska ofanziva, sad je kinez djubre, jer zeka kida. sutra nastupa rus i sve je djubre smrt svetu. za dve nedelje kinez opet rula, jer je car.

mislim, shta reci. ljudi sredimo se dry.png

sent from bubamoto



  • +1 8
Link to comment
17 minutes ago, ronin said:

Ma važi...Fajzer i Zeka kidaju zato....Kako da ne...

 

Kačeni su za Fajzera više puta detaljni rezultati iz Izraela nakon što su odmakli s masovnom vakcinacijom i nego šta nego kida.

Link to comment
18 minutes ago, gospa buba said:

pa kad blesav narod. prvo kukali shto je bash/samo astrozeka u belexpo, onda preko vikenda presavili realnost i reshili dobro daj zeku, sad kukaju shto je rus od ponedeljka, sad ne bi rusa. jes malo haotichno, ljudi samo izmishljaju kombinacije da su kao sami odluchivali shta ce sluchajno da im se desi...

sent from bubamoto
 

 

Nije narod blesav vec sludjen, ni mi ovde nismo nista bolji. Tako je od marta prosle godine, jos tada sam napisao da treba malo povuci rucnu s panicenjem jer se nista ne zna i svaka nepotpuna informacija moze ljude da poremeti. Juce sam dobio informaciju o svom bratu od tetke od njegove rodjene sestre, dakle moje sestre od tetke, koja je ukljucivala ne samo kombinaciju zarazavanja i vakcina, vec i detalje o datumu vakcinisanja, tipu vakcine, datumu pojave simptoma, proceni kada je doslo do zarazavanja i zasto. Moja snaja je lekar i istresla ga je iz gaca da bi saznala sve moguce detalje zbog procesa lecenja, eno ga dzonja u sobi s maskom i karantinise se punom parom. Ni u jednom jedinom trenutku mi nije palo na pamet da sve to iznosim na forumu jer ni oni sami ne znaju tacno sta se desilo pa ni meni nisu mogli da kazu vise od onoga sto znaju. U nepotpunu informaciju razliciti ljudi ucitavaju razlicite stvari, zato treba izbegavati da se one dele.

 

Takve informacije bi imale smisla jedino da se skladiste na posebnom delu foruma koji bi bio dostupan samo forumasima koji su u stanju da obradjuju statisticke podatke i razumeju sta te informacije znace, pa da se eventualno od njih sklopi nekakav uzorak iz kojeg bi se nesto moglo zakljuciti. Ovako mogu da posluze samo da opterete i zabrinu ionako opterecene i zabrinute ljude koji su, prirodno, u potrazi za svim mogucim informacijama jer se o njihovoj kozhi radi.

 

Sto se mene licno tice, citam sve ove topike pasionirano i pratim sta se desava sa svima vama ali jos pre skoro godinu dana sam doneo odluku da uopste necu uzimati u obzir bilo kakve savete o tome kada i kako cu da nosim masku, s kim cu da se vidjam i gde cu da izlazim, da li cu se vakcinisati i kojom vakcinom i slicno. Radim presek svojih potreba sa presekom informacija koje imaju najveci procenat verovatnoce i frekvenciju ponavljanja i opredelio sam se za strategiju na osnovu tih parametara. Iz licnog iskustva mogu da preporucim tu politiku svima, najcistijeg srca i najmirnije savesti. Toliko je informacija koje "ubijaju" jedna drugu, sta covek i moze drugo da uradi nego da se slomi u uzaludnim pokusajima da ih sve ukalkulise.

  • +1 4
Link to comment
41 minutes ago, ronin said:

Ali harpere ozbiljan sam...Stvarno mi se čini da se besmisleno kenja po kineskoj vakcini od strane ovih koji su primili zapadnjačka...Bukvalno sa nipodoštavanjem o kinezu...Ništa se ja ne zejebavam...Ružno je to sve mu jebem!

mene oko kineza samo brine ovo oko uvođenja covid legitimacija. recimo, ponude mi preko leta odlične uslove da čistim klozete u barunšvajgu, al ne mogu da odem jer mi ne priznaju sinofarm.

  • Haha 8
Link to comment
4 minutes ago, slepa živana said:

mene oko kineza samo brine ovo oko uvođenja covid legitimacija. recimo, ponude mi preko leta odlične uslove da čistim klozete u barunšvajgu, al ne mogu da odem jer mi ne priznaju sinofarm.

 

Ako ti daju odlicne uslove da cistis klozete u Barunsvajgu pazi se, garant je neka prevara.:D

  • Haha 2
Link to comment
10 minutes ago, slepa živana said:

mene oko kineza samo brine ovo oko uvođenja covid legitimacija. recimo, ponude mi preko leta odlične uslove da čistim klozete u barunšvajgu, al ne mogu da odem jer mi ne priznaju sinofarm.

 

Ne brini. Moci ces da cistis klozete u UAE..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...