Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Quote

Officials involved with the United States’s Operation Warp Speed—the program tasked with expediting the creation of a vaccine for COVID-19—are discussing the merits of rationing the Moderna vaccine for adults aged 18–55, as is being discussed in the United Kingdom. This would be accomplished either by giving half doses of the first shot or delaying the immunization’s second shot, Moncef Slaoui, the head of OWS, tells CBS News’s “Face the Nation.” Ultimately, the Food and Drug Administration will determine if the vaccines can be given on a different schedule, and a decision has not yet been made.

https://www.the-scientist.com/news-opinion/us-officials-debate-efficacy-of-half-doses-of-covid-19-vaccine-68316

 

 

Link to comment

Mnogo mi je nezdravo sve ovo oko ruskih i zapadnjačkih vakcina, kao da proživljavamo Tri karte za Holivud. Rkni mi u venu šta god da imaš, sipaj ne misli, daj litar jedan, one bourbon, one scotch, one beer, mister bartender, dođi vamo i sipaj sve redom, da preživimo i da PoNovO žIvImO.

  • +1 2
Link to comment

Ja ne mogu da shvatim takvo razmisljanje. Od aprila traje agonija, iscekivanje vakcine i sad kad je konacno tu, ljudi bi radije da i dalje nose krpu preko usta, da se sklanjaju jedni od drugih i zive izolovano brojeci mrtve i zarazene. Ne kapiram koji je onda alternativni scenario za antivaksere, da ce da nestane virus? Da, kao ovi antiMMR, bolje da se drugi vakcinisu i tako sam ja bezbedan? 

Link to comment

Pa da i sve informacije koje dobijam od zdravstvenih radnika iz svog okruženja (tzv. zaove sa infektivne™) se poklapaju sa ovim.  Očekivala sam skepsu jednog dela, ali ne i ovakve procente. Plače mi se. 

Link to comment
6 hours ago, Filozof manijak said:

Nisam se najbolje izrazio, imam problem sa čuvanjem Fajzerove vakcine kod nas.

 

Dosta je zabluda u vezi hladnog lanca u Srbalja. Prvo, sam paket vakcina stiže upakovan tako da drži temperaturu 10 dana ako ga ne otvaraš. Svakih 5 dana posle toga možeš da promeniš/dodaš suvi led i produžiš mu rok na ukupno 30 dana. Posle toga možeš da ih turiš u relativno običan fridž i da ih čuvaš na -8 još 5 dana. Povrh svega, gospođa koja se nešto razume u te lab tehnikalije kaže da a) tih ultra cold fridževa nema kod nas bogznakolko, ali ih ima i b) takav fridž renomiranog proizvođača, a zapremine kao kućni zamrzivač sandučar košta up to ~10.000€, a manje poznatih/izvikanih brendova i manje od 3.000.

 

Jebemmu, održavali su cold chain u Africi sa Zikama i Ebolama još onomad, nije to baš toliki bauk. Plus, niko (a naročito Srbija) neće dobiti milion doza u jednom cugu, pa da je problem gde da ih smeste.

  • +1 2
Link to comment

Pričao danas sa poznanicom koja radi u predstavništvu jedne farmaceutske kompanije ovde i onako spomenem čuvanje tih inekcija i ona mi kaže:

Svaka iole ozbiljna kompanija neće tek tako dozvoliti da ovakav vrlo bitan i vrlo javan posao prođe bez njihovog nadzora.
Ne treba im PR noćna mora.
Imaće oni svoje ljude "na terenu", previše je stvari u igri...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
3 hours ago, Taihoskopija said:

Pa da i sve informacije koje dobijam od zdravstvenih radnika iz svog okruženja (tzv. zaove sa infektivne™) se poklapaju sa ovim.  Očekivala sam skepsu jednog dela, ali ne i ovakve procente. Plače mi se. 

 

Svak je kovač svoje sreće. Brže ćemo doći na red.

Link to comment

Најновија студија "Фајзера" показала је да вакцина против коронавируса коју су произвеле компаније "Фајзер" и "Бионтек" делује и на главне мутације у високопреносивом новом соју вируса откривеном у Великој Британији и Јужној Африци.

 

Истраживање је показало да је вакцина ефикасна у неутралисању вируса са такозваном "N501Y" мутацијом, преноси Ројтерс.

Студија показала да је "Фајзерова" вакцина ефикасна против новог соја

Студија коју су израдили компанија "Фајзер" и научници са Универзитета медицинске филијале у Тексасу спроведена је на основу људи који су вакцинисани, али је ограничена јер не узима у обзир све врсте мутација пронађене у новом соју вируса.

Један од аутора студије Фил Дормицер рекао је да је вакцина ефикасна против 16 врста мутација.

"То је добра вест. Али то не значи да је ефикасна и против 17. мутације", рекао је Дормицер и додао да забрињава још једна мутација названа "Е484K", пронађена у Јужној Африци.

Kако се наводи, у плану је да се изврши слично тестирање како би се видело да ли је вакцина ефикасна против мутација откривених у Великој Британији и Јужној Африци и да би наредних недеља требало да се прикупи више података.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...