Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Just now, gospa buba said:

a shta je problem, ljudi nisu informisani ili nece ili oba? ili ne vide na ochi?

sent from bubamoto
 

Neki neće Fajzerovu, ali nema smislenog odgovora zašto. Neki hoće, ali ne odmah, neki neće jer je to zavera.

Da se ne lažemo, rok za izjašnjavanje je bio prektatak, a ove se radi u smenama, tako da mnogi nisu ni bili u ova 2 dana na poslu.

  • Hvala 1
Link to comment

svima su dali sulude rokove bukvalno danas za ujutro. valjda onaj pokushava da izvede najmasovniju i najbrzu vakcinaciju u poznatoj istoriji :blink: i naravno porazi hrvate, ne znam shta drugo.

sent from bubamoto

Link to comment
Kod mene od 900 zaposlenih izjasnilo se 80.
Ti si isto "u zdravstvu"?
Otkud toliko odbijanje, mislim da je još neko naveo slične cifre isto u nekoj zdr. ustanovi?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
9 hours ago, Aleksija said:

meni ovo zvuci poprilicno blesavo, ali su mozda stvarno u frci zbog nove variajnte virusa...

 

Evo iz njihovog playbooka:

Quote

The vaccine should be administered in 2 doses, a minimum of 28 days apart.
Operationally, it is recommended that the second dose of both vaccines should be routinely scheduled between four and 12 weeks after the first dose. This will allow more people to benefit from the protection provided from the first dose during the roll out phase. Longer term protection will then be provided by the second dose.
If an interval longer than the recommended interval is left between doses, the second dose should still be given (preferably using the same vaccine as was given for the first dose if possible).
...
Therefore, every effort should be made to determine which vaccine the individual received and to complete with the same vaccine.
For individuals who started the schedule and who attend for vaccination at a site where the same vaccine is not available, or if the first product received is unknown, it is reasonable to offer one dose of the locally available product to complete the schedule. This option is preferred if the individual is likely to be at immediate high risk or is considered unlikely to attend again. In these circumstances, as both the vaccines are based on the spike protein, it is likely the second dose will help to boost the response to the first dose.
For this reason, until additional information becomes available, further doses would not then be required.

Link to comment
42 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ti si isto "u zdravstvu"?
Otkud toliko odbijanje, mislim da je još neko naveo slične cifre isto u nekoj zdr. ustanovi?

.... Shiit has hit the fan!
 

Dat je ekstremno kratak rok za izjašnjavanje, kod mene ljudi rade u smenama. mnogi nisu bili na poslu. Pošto smo u četvrtak poslali traženi izveštaj, još je ljudi dolazilo, tako da se do kraja mog radnog vremena prijavilo nešto preko 100 ljudi. Onda smo se dogovorili da im pošaljemo još jedan izveštaj u utorak ili sredu, a po mojoj proceni tada će biti oko 200 potpisa. Mnogi su dolazili i pitali, da li mogu da se izjasne za neku drugu vakcinu, najčešće SputnjikV, tako da će sigurno biti i više zainteresovanih kada u opticaju bude više vrsta vakcina.

  • Hvala 1
Link to comment
On 30.12.2020. at 14:28, Milosh76 said:

Mozda zbog nacina delovanja, Fajzer je preko RNK, a ruska je "stara skola" kao za grip recimo. Valjda je i lekari bolje razumeju

 

Nije tako. Nije stara škola pošto nereplikujući vektor nikad nije korišćen ni u jednoj odobrenoj vakcini pre ove epidemije, korišćen je replikujući. Vakcine zasnovane na informacionoj RNK - iRNK, tj. na engleskom messenger RNA - mRNA, poput Biontekove (Fajzer) i Modernine su naravno još veći skok, ali ni ovo nikad nije viđeno.

 

Od vakcina koje su sad u opticaju ili u III fazi ispitivanja, staru školu sa deaktiviranim virusom, dakle samim izazivačem bolesti protiv koje se vrši vakcinacija (kao kod gripa) primenjuju samo kineske (obe Sinofarmove i Sinovak) i indijska. Postoje još pokušaji sa oslabljenim virusom i proteinskim fragmentom virusa, što su ranije korišćene tehnologije za druge vakcine.

 

Ima ovde lepo napisano koji tip je koja vakcina i dati su primeri drugih vakcina tog tipa, ako postoje:

https://www.covid-19vaccinetracker.org/

Edited by vememah
  • Hvala 2
Link to comment

vidim da se u anketi vecina opredelila za pfizer-ovu vakcinu, jeste li sigurni da ce nasi genijalci uspeti da ispostuju sve protokole za skladistenje i transport? strepnja mi je veca od nade.

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, vememah said:

Nije tako. Nije stara škola pošto nereplikujući vektor nikad nije korišćen ni u jednoj odobrenoj vakcini pre ove epidemije, korišćen je replikujući...

 

...i to ne za grip, već za ebolu i dengu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...