Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts



Vjerujemo da će zaštita od koronavirusa našim cjepivom potencijalno potrajati godinama jer se pokazalo da kod cijepljenih antitijela padaju vrlo sporo", rekao je izvršni direktor tvrtke Moderna, Stephan Bancel, čije je cjepivo netom registrirano u EU i tako podignuo optimizam i uvjerenje da su cjepiva korak do minimaliziranja opasnosti od korone u skoroj budućnosti.
I ne samo to...
  • +1 2
Link to comment

Nisam proveravao, ali ako nije valjalo bi pinovati jedan post gde se objašnjavaju mehanizmi trenutnih "glavnih vakcina".

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Frank Pembleton said:

Nisam proveravao, ali ako nije valjalo bi pinovati jedan post gde se objašnjavaju mehanizmi trenutnih "glavnih vakcina".

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Uf, kakva je to pandorina kutija u najavi..ako potpunim laicima pocne da se crta kako koja vakcina radi..u drustvu odvec uplasenom vakcinama

  • -1 1
Link to comment
Quote

 

Mali odziv za Fajzerovu vakcinu

 

Vakcinacija zdravstvenih radnika protiv kovid-19 počela je danas u Valjevu. Kako nam je rečeno u Opštoj bolnici Valjevo za vakcinaciju Fajzerovom vakcinom prijavilo se manje od deset posto zaposlenih.

Od ukupno 1.342 radnika zaposlena u Opštoj bolnici Valjevo za vakcinaciju protiv koronavirusa, prvobitno se prijavilo njih 248 međutim na konačnom spisku je 102 zaposlena koja će primiti vakcinu.

Kako nam je rečeno, veliki broj zaposlenih u valjevskoj zdavstvenoj ustanovi je već preležao koronu, a za njih je preporuka da se vakcinišu nakon tri meseca, što može biti jedan od razloga malog broja zainteresovanih za vakcinaciju u prvom krugu.

 

 

Link to comment
4 hours ago, SNARC said:

 

Uf, kakva je to pandorina kutija u najavi..ako potpunim laicima pocne da se crta kako koja vakcina radi..u drustvu odvec uplasenom vakcinama

Ama ne kako radi u smislu sad kako i sta se desava ne ko ova vakcina fajzer je taj tip, ova ruska/kineska/ italijanska je taj tip

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Ama ne kako radi u smislu sad kako i sta se desava ne ko ova vakcina fajzer je taj tip, ova ruska/kineska/ italijanska je taj tip

a onda kad razmotri da ne primi jer ne zna shta je unutra, izvede decu na mek i kokakolu, a sam gradjanin svrati kod nekog zike na pljesku, jer zna sve shta je unutra.  more osililo se to preko svake mere. da je neko uzeo da nauchi neshto o nechemu, pa da kazesh, ne da  nema odakle, nego moze da bira. to zaboravilo i ono shto je znalo. i shto je vaznije bilo to se pre zaboravilo :dry:

  • +1 3
Link to comment

Nisu mi jasni ljudi...svi smo vakcinisani kao deca, niko te ništa nije pitao, jesam li se razboleo, nisam, šta je problem da se ponovo vakcinišem protiv druge bolesti? 

Zašto nije obavezna vakcinacija?

Link to comment

mene jedna bliska osoba već danima uverava kako je samo ruska vakcina sigurna (a ona verujem da će i tu da izbegne :D)

i kada je pitam, kako zna, kaže ''e pa znam'', kao ''videćeš ti jednog dana da sam ja bila u pravu '' i sve slično i u tom fazonu

ja na to uvek kažem kako bih pre volela fajzera i tako je nerviram do bola, neće da prizna, ali znam da u sebi šizi što je ne poslušam :laugh:

 

ali džaba argumenti, džaba sve

pri tom, žena nije analfabeta, ekonomista je i to od stare garde, fakultet završila regularno, ko što je to nekada i bilo

 

jbt, još ću početi da verujem da nas zbilja odozgo zasipaju nečim za zaglupljivanje

ne znam kako drugačije da tumačim ovu poplavu gluposti, tačno mi do grla došlo, davim se :ph34r:

  • +1 1
Link to comment

i sta su se koji moj uhvatili bas za vakcine? hajde da smo neka od nacija koja vodi racuna o zdravlju pa i da razumem. al da mi ljudi koji popuse kutiju cigara i popiju pola flase rakije u jednom sedenju skacu zavrat kad pomenem vakcinu - e jebiga! familija ili ne, pocecu da teram u materinu.

 

edip - beze misli i reci

Edited by adam
  • +1 3
Link to comment
7 hours ago, SNARC said:

 

Uf, kakva je to pandorina kutija u najavi..ako potpunim laicima pocne da se crta kako koja vakcina radi..u drustvu odvec uplasenom vakcinama

Sad nema povratka, poslednje što sam očekivao je da se antivakcinašenje u tolikoj meri zapati među medicinarima. Tako da ideja jeste dobra, od informacija samo najosnovnije koje ne zalazi previše u detalje. Koliko da se imaju spremni odgovori na JELZNAŠŠTASAMČUO i JELZNAŠŠTAPRIČAJU, trebalo bi da bude dovoljno.

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...