Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Onog sekunda kad EU ili neke zemlje EU objave da mora vakcina ako hoces da udjes u tu zemlju ili celu EU, eto nama vakcina na svakom cosku.

 

Dovoljno da to odluce Madjarska, Grcka, Italija, Nemacka, Austrija... i bice vakcinisanih koliko hoces.

Link to comment

omunjeni kad mu hanuma i sitna djeca dođu sa pričom kako bi možda trebalo razmotriti fajzer, ruse, kineze ili oksford:

 

uREJIPN.gif

 

U ovoj kući će se primati samo Johnson & Johson! End of story!

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, arkonada said:

Da, vrlo moguće da će tako biti, ali da li će oni priznati rusku ili kinesku vakcinu ako si nju dobio? Može biti tu problema kao što Slovenija ne priznaje naš pcr test

 

Vidis to je zanimljivo razmisljanje. Mozda dozvole ulaz samo onima koji su primili vakcinu koju je EU priznala...

Link to comment
25 minutes ago, Milosh76 said:

Onog sekunda kad EU ili neke zemlje EU objave da mora vakcina ako hoces da udjes u tu zemlju ili celu EU, eto nama vakcina na svakom cosku.

 

Dovoljno da to odluce Madjarska, Grcka, Italija, Nemacka, Austrija... i bice vakcinisanih koliko hoces.

 

Nema sanse da Nemacka odluci da pusta samo vakcinisane ljude. Cak verujem da bi lobirali zestoko protiv toga i na EU nivou. Mislim, zamisli zakon: "U Nemacku mogu da udju samo ljudi koji poseduju zutu kartu sa vakcinacijama." Sounds familiar?  Pre ce da se iscimaju da plate vakcinaciju do 70% stanovnika odakle dolazi radna snaga.

  • +1 1
Link to comment

Mene kod Fajzer vakcine (a i Moderne) jedino nervira sto nemam poverenja u ovu usranu drzavu da ce je ispravno cuvati i da cu primiti vakcinu koja ce da deluje. Nemam problem uopste sto je nova tehnologija

  • +1 3
Link to comment

I ja sam se prijavila za Pfizerovu, ali mi je činjenica da se iz moje bolnice prijavilo samo oko 20% zaposlenih zastrasujuca. Jos me u čudu pitaju, kao ti ćeš da se vakcinises. Pa da, naravno da hoću jer verujem u nauku, uvek. Dokle je antivakserska i antinaučna propaganda stigla...

Link to comment

Ministar zdravlja nam je upravo obecao da svi mozemo da se vakcinisemo ako hocemo:

 

 

Quote

 

The health secretary says the UK has 100 million doses of the Oxford-AstaZeneca vaccine on order, "which combined with the Pfizer vaccine is enough to vaccine every adult in the UK with both doses".

"Everyone who wants one, can get a vaccine," he says.

 

 

Edited by jms_uk
  • +1 1
Link to comment

Kaže da se u novu godinu ulazi sa optimizmom, a dr Kon smatra da je preko 30-35% ljudi virus već preležalo, ali to ne garantuje da neće doći do još jednog talasa.

Na pitanje kakve su prognoze, Kon odgovara, ako računamo da je neophodno 2.800.000 vakcina, da bi sve moglo već tokom prvog tromesečja da se završi ako bude dovoljno veliki odziv i dovoljno vakcina

Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

Kaže da se u novu godinu ulazi sa optimizmom, a dr Kon smatra da je preko 30-35% ljudi virus već preležalo, ali to ne garantuje da neće doći do još jednog talasa.

Na pitanje kakve su prognoze, Kon odgovara, ako računamo da je neophodno 2.800.000 vakcina, da bi sve moglo već tokom prvog tromesečja da se završi ako bude dovoljno veliki odziv i dovoljno vakcina
 

to pod uslovom da se vakcinishu samo koji nemaju antitela? :unsure:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...