Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

9 minutes ago, Milosh76 said:

Pa to znaci da cemo nositi maske sledecih X godina, posto gde god da odemo ima onih koji se nisu vakcinisali (kako cemo ih prepoznati?) ili su antivakseri (njih je lakse prepoznati)

 

Pa da, ne moraš da se briješ ili održavaš bradu, šta češ više od života :laugh:

  • Haha 1
Link to comment

Uvođenje jedinstvenog sertifikata o vakcinaciji protiv korona virusa, koji bi važio u celoj EU i olakšao putovanja, prvi je predložio grčki premijer Kirjakos Micotakis. Prema njegovoj ideji, vakcina ne bi trebalo da bude obavezna niti preduslov za putovanje, ali vakcinisane osobe bi trebalo da slobodno putuju. Prema njegovim rečima, ako se članice EU saglase o zajedničkoj formuli, to može uticati na slobodu putovanja na globalnom nivou.

 

Prema nekim izvorima, priličan broj država podržava ideju o takvim sertifikatima, posebno turistički orijentisan Mediteran, ali neki smatraju da je za to "još uvek prerano". Međutim, naglasak mnogih lidera je bio na to da se takve potvrde koriste kao "medicinski dokument"', a ne kao "putna isprava", barem u ovom trenutku.

 

Ono što je za sada izvesno je da će za tu odluku biti potrebno više informacija, od toga koliko traje imunitet nakon vakcinacije do toga koja će pravila važiti za one koji su vakcinisani cepivima koja nije odobrila Evropska agencija za lekove (EMA).

 

https://www.blic.rs/vesti/svet/kovid-pasosi-podelili-evropu-iako-nije-pao-dogovor-ove-zemlje-planiraju-uvodenje/khmd9wc

 

Link to comment
39 minutes ago, borris_ said:

Tacno je da je fejlovao. 

 

I da najbolje bi bilo da sada udju sa nekim da prave vakcinu.

 

 

To sam se i ja pitao pre par strana. Ne konkretno za Sanofi, nego za bilo koju farmaceutsku kucu? Koje su prepreke za takve aranzmane?

Link to comment

negde sam procitala da je kod sputnika problem sto je druga doza razlicita od prve i da do sada jos uvek nije usla u masovnu proizvodnju.

zvuci prilicno cudno, ali danas nista ne moze iznenaditi... da li je jos neko pronasao tu informaciju?

Link to comment
9 minutes ago, Aleksija said:

negde sam procitala da je kod sputnika problem sto je druga doza razlicita od prve i da do sada jos uvek nije usla u masovnu proizvodnju.

zvuci prilicno cudno, ali danas nista ne moze iznenaditi... da li je jos neko pronasao tu informaciju?

 

Ma, meni nije jasno da li je tamo bilo sta uslo u masovnu proizvodnju. Rusija jednostavno malo vakcinise ovih dana. Ne znam sta je razlog. 

Link to comment

kada su se profilisale ove vakcine koje su sada na tržištu bila je neka priča kako su te rnk vakcine lakše za proizvodnju od kineskih koje su old school i za koje su potrebni umrtvljeni virusi

 

sad pretpostavljam da je glavni problem potrebna količina koju pfizerovi kapaciteti ne mogu da dostignu sve i da rade kao bageri u kolubari

Link to comment

ma jasno, ali ako su vec proizveli neku kolicinu prve doze, a druga jos nije ni blizu nekog znacajnijeg broja, odnosno, ne moze da prati dinamiku prve, to je stvarno...

koliko sam razumela, kod sputnika su obe doze krucijalne upravo zato sto koriste razlicite adenoviruse.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...