Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

1 hour ago, Caligula said:

 

Nije brt, smrtnost je 0,0001 posto a mozda ni toliko

Opsta smrtnost je oko 0.1%, ako ne i veca, u mladjim populacijama je mnogo manje, al mislim i tu veca od tvog procenta.

Ali nije samo smrtnost bitna. Znam nezanemariv broj ljudi mojih godina koji su zavrsili u bolnici... I nezanemariv broj ljudi koji tvrdi da osjeca neke dugotrajne posledice - tipa lako se zamaraju. Ni jedno ni drugo nije nesto kroz sta bih radio prolazio...

Link to comment
Quote

Maccabi’s graph gives a real picture of infection in Israel, showing that until Day 13, vaccinated over-60s had similar infection rates as the overall 60-plus population. Then, a gap opens, and by Day 23, there were 18 daily infections among the 50,777 overall, but just six among the vaccinated.

 

Link to comment
36 minutes ago, Budja said:

Od kada je ovo?

 

:frust:

 

 

 

Ovo je od jesenas, možda i ranije, nije komentar aktuelne situacije, mada se ovaj tviteraš ne trudi da tu bilo šta napomene, dakle objektivan je. Priča je bila oko toga da Vučić pravi dilove sa Kinezima oko netestiranih vakcina, umesto da bude "kompatibilna" sa EU itd. Mislim, svašta je bilo od tada, a i mnogi fajzerovci su tek prekjuče prelomili da može i kineska, pa makar i ovaj.

Link to comment
6 hours ago, Budja said:

 

Ja procito da ce im oprostiti penale ako za XY dana stignu vakcine. Bas zbog tog clanka i izjave italijanske vlade sam napisao post.

 

 

Pa pokušavaju sad da nešto smuljaju da kao sledeće nedelje nadoknade, ali vidim da ovde već govore kako ceo plan vakcinisanja kliza za dva meseca. Ista priča je i sa AstraZeneca, jer i oni kasne već dva meseca.

Link to comment
7 hours ago, Spooky said:

Ne verujem da je tu bilo puno malice-a. Prosto, nekada uzmes best-case scenario, a desi ti se mnogo losih stvari u organizaciji proizvodnje... Najnormalnija stvar u biznisu, ali u biznisu obicno rokovi nisu tako kratki, das sebi dovoljno lufta da ispeglas 90% problema...

Mislim da sada prosto nisu imali taj luft... I verujem i da su im drzave uvrtale ruke i na odgovor, pa u najboljem slucaju mozda budemo imali za vas 20 miliona, ali optimalno je deset, vikali mi pisemo 30 i mi cemo svoje glasace obavestiti 30...

I politicari su u principu i znali pravu istinu, zato je vecina drzava dobrano preterala sa narucenim kolicinama... Kanada valjda 300%, amerika za 200% populacije, EU za 150%...

Na kraju ce valjda sve ispasti OK, ali ne moze sve odmah, treba vremena i da se proizvede ta kolicina...

 

To je to. Doduše malo sam promenio cifre. :D

I ima još jedna stvar - niko nije očekivao ovakvu promenu u dinamici zahteva pučanstva za vakcinacijom. 

U svim anketama pre početka procenat onih koji su hteli da se vakcinišu bio je mizeran. Kako je sve krenulo, i kako su ljudi počeli da primaju vakcine i nisu im porasli rogovi tako je krenula sve veća histerija u javnosti oko vakcinisanja. 

Link to comment
17 minutes ago, steins said:

 

To je to. Doduše malo sam promenio cifre. :D

I ima još jedna stvar - niko nije očekivao ovakvu promenu u dinamici zahteva pučanstva za vakcinacijom. 

U svim anketama pre početka procenat onih koji su hteli da se vakcinišu bio je mizeran. Kako je sve krenulo, i kako su ljudi počeli da primaju vakcine i nisu im porasli rogovi tako je krenula sve veća histerija u javnosti oko vakcinisanja. 

Da li si dobio drugu dozu? Kada treba da je dobiješ? Lončar je sinoć najavio da danas stiže još 10k Fajzera. Verovatno će u toku nedelje biti distribuirano.

Link to comment

nas sad ovde anketirali i ja prelomila i prijavila i kinjeza

i 'ajd da ja pametna jos malo proguglam' odem prvo na vikipediju, daju bukvalno skup svih obajvljenih podataka i pod controversies nadjem kako filipini i tajvan nece da koriste kinjeza zbog nesigurnosti i neka 73 side effects:lolol: jos procitala da su par vodecih japanskih biznismena primila kinesku vakcinu :lolol:

i odluka je pala, i nakon nekih konsultacija ovde. sad kad cu i da li cu stici na red il cekam sl.turu..ugl. sta prvo bude u ponudi

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...