Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Emirati imaju samo kineski Sinophram (istu ovu koju i mi imamo) i vec vakcinisali 2.5 miliona ljudi (od 10 mil) njome. Ne verujem da im je bio bilo kakav problem da plate/kupe bilo koju...

Edited by Boza_zvani_Pub
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Ma to da mi bilo šta uterujemo Evropi je čisto bulažnjenje vučić stajl.

 

Eto, sad ćemo kao da budemo prvi usvijet, pa će za par dana da nam nestane vakcine, pa ćemo onda da budemo gde ?

Onda se na drugom dnevniku to više neće spominjati, a Mile će da misli kako smo i dalje super.

 

 

  • +1 4
Link to comment

correct me if iam wrong.. od momenta vakcinacije treba roughly 2 meseca da bi se antitela u potpunosti razvila, i onda ako se ne zarazis u tom periodu od ta dva meseca, miran si u narednih 6 meseci? :fantom:

Edited by Shaq
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Boza_zvani_Pub said:

Emirati imaju samo kineski Sinophram

 

Imaju i Fajzer.

 

Quote

 

There are two types of Covid-19 vaccines available in the UAE. In Abu Dhabi, the available Covid-19 vaccine, called Sinopharm, was developed jointly with Sinopharm and China National Biotec Group (CNBG). It underwent clinical trials on volunteers in the capital before receiving the approval here.

In Dubai, the Dubai Health Authority has been deploying both Sinopharm and the Pfizer-BioNTech Covid-19 vaccine. This one saw German company BioNTech partner with American pharmaceutical corporation, Pfizer, to became the first vaccine to be approved by the World Health Organisation (WHO) on December 31, 2020.

 

https://whatson.ae/2021/01/faqs-a-complete-guide-to-getting-the-covid-19-vaccine-in-the-uae/

Link to comment
3 hours ago, elementary said:

Ne znam šta je problem da se ljudi prijave i uredno sačekaju ? Do juče nisu hteli vakcinu a sada kao da se deli novac uz nju.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

 

Problem je što se pojavi predsednik države i izjavi da je gotovo nemoguće nabaviti novu količinu vakcina i da će ove trajati još 7-8 dana.

 

 

 

Edited by Anonymous
  • +1 3
Link to comment
correct me if iam wrong.. od momenta vakcinacije treba roughly 2 meseca da bi se antitela u potpunosti razvila, i onda ako se ne zarazis u tom periodu od ta dva meseca, miran si u narednih 6 meseci? :fantom:
recimo. valjda. odnosno 2 meseca su kljuchna, to je ono shto mene brine, da li neko daje to uputstvo? ili na terenu cao zdravo snadji se, a na televizoru uterujemo redom? :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

recimo. valjda. odnosno 2 meseca su kljuchna, to je ono shto mene brine, da li neko daje to uputstvo? ili na terenu cao zdravo snadji se, a na televizoru uterujemo redom? :unsure:

sent from bubamoto
 

koja je onda poenta vakcinacije za nesto sto je smrtnost 0,1% , ako nakon vakcinacije ti treba 2 meseca pod skatklenim zvonom a cak i u tom slucaju ni narednih 6 meseci neces biti nesto pretarno miran ako virus mutira.. missim pitam za druga :fantom:

Link to comment
6 minutes ago, Shaq said:

koja je onda poenta vakcinacije za nesto sto je smrtnost 0,1% , ako nakon vakcinacije ti treba 2 meseca pod skatklenim zvonom a cak i u tom slucaju ni narednih 6 meseci neces biti nesto pretarno miran ako virus mutira.. missim pitam za druga :fantom:

 

Sprckase oni to na brzinu nesto, nego, ljudima dopizdelo vise, pa, daj sta das:D..prvi sam medju tim ljudima, just saying..i ajd, nema veze, ali, organizacija, proizvodnja im je vau, toliko dobar posao rade, da ih jbeni Zvoncica trenutno pretice..a ne mislim ni da on bas radi kako treba, ali hej, pelcuje se bar deo raje kako tako..

Edited by Misko
Link to comment

  

1 minute ago, InvisibleLight said:

Rece vucic sutra stize 10k doza fajzera

 

Sto znaci da ce poceti mozda da zovu i nas Fajzerovce :D 

 

 

4 minutes ago, Shaq said:

nie zadovoljan odgovorom :fantom:

 

 

Dobijes vakcinu, ponasas se kao i do sada... dobijes drugu dozu, ponasas se kao i do sada... posle 2 nedelje od druge doze odradis IgG antitela po preporuci doktora, da ne prodjes kao Dr Steins :D , i utvrdis sta si dobio vakcinom.

 

Sto bi se reklo, ako danas primis vakcinu, do 1.4. nosis masku sigurno :D

Edited by Milosh76
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...