Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

4 minutes ago, Misko said:

kad rece

Rek`o Djerlek

 

U Srbiju sutra stiže oko 10.000 doza "Fajzerove" vakcine i tako bi trebalo da bude i sledeća dva ponedeljka, a 15. februara trebalo bi da dobijemo 40.000 doza, koliko i 22. februara.

 

https://www.novosti.rs/vesti/drustvo/957817/sjajne-vesti-oko-10-000-doza-fajzerove-vakcine-stize-sutra-15-februara-jos-40-000-doza

 

Budući da nam isporuke stižu nedeljno i to svakog ponedeljka, sutra ćemo dobiti oko 10.000 doza, što je 50 odsto dogovorenih količina i odmah ćemo iskoristiti 6.000 doza da revakcinišemo zdravstvene radnike. A i naredna dva ponedeljka dobićemo iste količine - oko 10.000 doza, što ćemo iskoristiti za vakcinisanje stanovništva - objasnio je Đerlek i dodao da ćemo u februaru imati plan isporuke za mart.

 

On je istakao i da se svakog dana očekuje da stigne ugovorena isporuka 250.000 doza ruskog cepiva "Sputnjik V", kao i da se vode završni razgovori s Poljacima, od kojih kupujemo, za 800.000 doza vakcine koju proizvode Oksford i kompanija "Astra Zeneka". Milion doza dobili smo od "Sinofarma", a Đerlek ističe da je interesovanje građana za kinesko cepivo ogromno.

 

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment
5 minutes ago, Misko said:

kad rece

Bilo na pink dnevniku, info kumina mama

Aj videcu da vratim, to bilo valjda pre sat?

Edit, ne moram, thnx to milos76

 

Vidim tu uračunata revakcina, ja mislila da to vec imaju u šteku, al ne

Edited by InvisibleLight
Link to comment
8 minutes ago, Milosh76 said:

  Sto bi se reklo, ako danas primis vakcinu, do 1.4. nosis masku sigurno :D

Trebalo bi nositi masku još prilično dugo, ako ne zbog sebe onda zbog drugih koji ne smeju da se vakcinišu. To se kod nas neće desiti ali što ne reći

Link to comment

^ da - ako nakon druge doze antitela budu na nivou i dalje ću nositi masku, samo što ću biti opušteniji po pitanju bistvovanja u zatvorenim prostorima sa drugim ljudima i što se tiče putovanja

  • +1 1
Link to comment
Trebalo bi nositi masku još prilično dugo, ako ne zbog sebe onda zbog drugih koji ne smeju da se vakcinišu. To se kod nas neće desiti ali što ne reći
hajde molim te, ljudi moraju da zive!

sent from bubamoto

Link to comment
4 minutes ago, arkonada said:

Trebalo bi nositi masku još prilično dugo, ako ne zbog sebe onda zbog drugih koji ne smeju da se vakcinišu. To se kod nas neće desiti ali što ne reći

 

Pa ako  imam imunitet koji vakcina stvara, nisam prenosilac virusa, zar ne? Koja je poenta vakcinacije onda osim samozastite?

Link to comment

I dalje nije dokazano da ne možeš da širiš virus nakon vakcinacije, šta više, koliko sam čitao za sada je stav da i dalje možeš da prenosiš virus.

Link to comment
Quote

Pa ako  imam imunitet koji vakcina stvara, nisam prenosilac virusa, zar ne? Koja je poenta vakcinacije onda osim samozastite?

 

ne zna se još, nov virus, nove vakcine

 

 

Edited by levi
Link to comment
5 minutes ago, Milosh76 said:

 

Pa ako  imam imunitet koji vakcina stvara, nisam prenosilac virusa, zar ne? Koja je poenta vakcinacije onda osim samozastite?

poenta je da ne završiš na respiratoru

- sekundarna dobit je da ćeš u teoriji biti manje i kraće zarazan po okolinu ;)

Link to comment

U francuskoj mi <50 cemo doci ne red tek kada budu odobrili jos nekoliko vakcina. 

E sada 93% umrlih ima vise od 65 godina. Velika vecina belesnih u bolnicama i na respiratorima ima isto tako >65 godina. Priarni cilj je trenutno da se oni vakcinisu i da se rasterete bolnice a mi cemo malo da cekamo. 

 

Sto se tice vakcina postoji zakon (vjerujem svugdje u svijetu) da drzave mogu da preuzmu patent na lijekove u slucaju katastrofe i ako farmaceutska kuca neosnovno zabrani upotrebu tih lijekova nekoj drzavi. 

Da li se taj zakon moze upotrijebiti u ovom slucaju, ne vjerujem.

Link to comment

pa dobro... moj krug meni bitnih ljudi se drasticno smanjio, nazalost, a ostali ce se vakcinisati..tako da cu biti zlobno-sebican :D

 

  

1 minute ago, gone fishing said:

poenta je da ne završiš na respiratoru

 

 

Pa nije valjda dotle doslo :D 

Edited by Milosh76
Link to comment
7 minutes ago, Milosh76 said:

 

Pa ako  imam imunitet koji vakcina stvara, nisam prenosilac virusa, zar ne? Koja je poenta vakcinacije onda osim samozastite?

 Vise puta je ovdje ponavljano da si barem sto se tice ove fajzerove vakcine i dalje prenosilac virusa.

Link to comment
6 minutes ago, Milosh76 said:

 

Pa ako  imam imunitet koji vakcina stvara, nisam prenosilac virusa, zar ne? Koja je poenta vakcinacije onda osim samozastite?

Pa da bude siguran (relativno) ko se vakcinisao ali treba misliti i na druge koji to ne mogu(ne računam antivaksere da se razumemo, o njima neću ovom prilikom). Bilo bi lepo da ne može da širi virus ko se vakciniše, možda i ne može, ipak je sve ovo još novo.

Link to comment

Pa to znaci da cemo nositi maske sledecih X godina, posto gde god da odemo ima onih koji se nisu vakcinisali (kako cemo ih prepoznati?) ili su antivakseri (njih je lakse prepoznati)

 

Eventualno da istrebimo virus, sto ce u slucaju Srbije biti nemoguce, jer nikad necemo doci do 60-70% vakcinisanih

Link to comment
4 minutes ago, borris_ said:

U francuskoj mi <50 cemo doci ne red tek kada budu odobrili jos nekoliko vakcina. 

E sada 93% umrlih ima vise od 65 godina. Velika vecina belesnih u bolnicama i na respiratorima ima isto tako >65 godina. Priarni cilj je trenutno da se oni vakcinisu i da se rasterete bolnice a mi cemo malo da cekamo. 

 

Sto se tice vakcina postoji zakon (vjerujem svugdje u svijetu) da drzave mogu da preuzmu patent na lijekove u slucaju katastrofe i ako farmaceutska kuca neosnovno zabrani upotrebu tih lijekova nekoj drzavi. 

Da li se taj zakon moze upotrijebiti u ovom slucaju, ne vjerujem.

da sestra john kaže da je sanofi fejlovao i da neće izbaciti vakcinu pre  zadnjeg kvartala ove godine, jer je efikasnost kod starijih od 5 banki razočaravajuće mala, tako da je bolje da kontaktirate smokvu i uđete u joint venture projekat proizvodnje sputnjika po licenci :happy:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...