Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Prijavio sam ćalce 70+ pre 3 dana, još uvek nema poziva. Koliko je pametno da ih odvedem sutra ujutro 'preko reda'? Jer nedelja, zgodno mi jer ne radim, pitanje da li ću moći da ih vozim u tom terminu kad oni zakažu.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Tresko said:

Zabole ih baš za vakcinaciju u Srbiji. Naročito od momenta kad su uzete i kineske vakcine. Jedino što su oni tražili od Srbije je plan vakcinacije da bi mogle da se dobijaju vakcine iz programa EuroVax.

Teško da će do kraja septembra EU da vakciniše svoje gradjane, jer praktično će sad morati da prekinu vakcinaciju i da čuvaju druge doze ze one koji su već primili. Pfizer će da isporučuje manje, ko zna koliko. Moderna je isporučila praktično ništa. Astra Zeneca još nije valjda ni dobila odobrenje od EMA. Ovde već pričaju da će sve ovo trajati  i kroz dobar deo 2022. Osim ako na brzinu ne uvedu u igru i ovu domaću vakcinu koja se daje u samo jednoj dozi, Reithera.

Tako da, EU baš zabole za vakcinaciju u Srbiji, a kamoli da oni nešto insistiraju na 

Posto sve znas sredi nam preko reda neki Pfizer.

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Muž i ja se upravo vakcinisali.

 

Možda smo bili u isto vreme.  :) Tastu je termin bio u 15.10h.

 

Inače, sajam je dostupan autom.
Uđete unutra, rampa je otvorena, ne plaća se parking. A mesta ima baš dosta.
Vakcinacija je u hali 11. To je ona odvojena, prema Savi.
Ima ovde slika.
Kada stignete na kraju reda će biti volonter koji će vam objasniti šta i kako.

Na ulasku u salu predajete popunjen upitnik upitnik (skinete ga odavde).
Tu vam i mere temperaturu.
Šalju vas kod doktora na pregled. Tu vas samo pitaju kako ste, da niste bolesni, pili antibiotike, da li ste primali običnu vakcinu za grip do sada (ja nisam).

Posle idete u "računarsko odeljenje" gde vas zavedu. Kažu vam da ćete dobiti mejl za dva dana.
Onda vakcinacija.
Posle vakcine čekaonica gde sedite 10-15 minuta da se vidi da nema negativne reakcije.
I to je to.

 

btw: red za nezakazane je bio možda 10-15 metara i dosta brzo se kretao. Unutra ima jedno 15ak kabina za vakcinaciju pa vakcinacija brzo ide.

 

@Mindaugas Žukauskas Mislim da bi moglo da bude dobra ideja. Nije velika gužva i dosta brzo ide. Doduše, ja sam bio u 15h. Možda je ujutro veća gužva jer ljudi vole da porane.

Edited by salerokada
  • +1 3
Link to comment
20 minutes ago, hefaca said:

Ja bih da putujem u EU... Ako bude uslov vakcina, kinez mozda bude potreban, ali ne i dovoljan uslov...

 

makar nekoliko zemalja juga bi zarko zeljelo da kinezi ne budu diskriminisani u dolasku, jer su znacajno turisticki aktivni

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, dùda said:

kad smo izašli, još je manji bio red

Sta su ti rekli za dijabetes? Nadam se da si ih ispitala do detalja? :D

 

P.S. XIAOMI je sjajan telefon, imao sam ga :D 

Link to comment
9 minutes ago, Milosh76 said:

Sta su ti rekli za dijabetes? Nadam se da si ih ispitala do detalja? :D

Nisam ja mogla da ih ispitam ali sam ispitala muža :D.

On se spremio na ceo referat da ispriča o svom dijabetu al' doktorka ga odjebala, samo konstatovala i mrš' na bockanje :D.

 

Koliko shvatam ne pitaju svi lekari isto. Pitaju za alergije uglavnom i pitaju da li si bolestan, prehlađen i sl. Meni doca gledao grlo, mužu ne.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Milosh76 said:

"Kad je imunitet kod vakcinisanih u pitanju ono što znamo, a znamo samo za Fajzerovu vakcinu u ovom trenutku, on je izmeren da traje šest mesci. Očekuje se da traje duže. Kod kineske vakcine mi očekujemo da imunitet nakon druge doze traje duže od godinu dana", objašnjava Petrović.

 

"U toku jučerašnjeg dana izvršili smo testiranje nekoliko zdravstvenih radnika koji su primili drugu dozu Fajzerove vakcine i to nedelju dana nakon vakcinacije i poredili sa nivoom antitela kod obolelih u decembru i mogu da potvrdim da je šest do sedam puta veći novo antitela kod vakcinisanih Fajzerovom vakcinom nego kod onih koji su preležali bolest. Literatura kaže da može da bude i 20 puta veći", navodi dr Vladimir Petrović, direktor Instituta za javno zdravlje Vojvodine u Novom Sadu.

 

 

Javite ovo Steinsu da čovek ne brine... :fantom:

 

4 hours ago, angelada said:

Da podelim iskustva dan posle vakcine (kineske) - strašno mi se spavalo i to je sve. Pa sam legla i spavala. Nisu mi još poslali mejlom potvrdu, mada je imam odštampanu, ali dobro, nije mi sad to presudno, zvaću ih ako ne stigne.

 

Zaboravila sam juče da napišem još par pitanja na pregledu pitaju i da li ste primili vakcinu protiv gripa - ja nisam, tako da ne znam od kakvog je značaja ta informacija.

 

 

 

Vrlo verovatno zbog moguće alergijske reakcije (a ko je nije bilo na vakcinu protiv gripa, neće ni na ovu).

Link to comment
17 hours ago, duma said:

 

Za razliku od toga, ovo ide izuzetno dobro. Ne samo da ima vakcina, nego je i logistika dobra. Pokrili su celu Srbiju za par dana. Aktivirali mnogo punktova. Prijavljuje se danas, zakazuje sutra za prekosutra.

 Ovo očigledno ne organizuju neki bivši grobari, keramičari, šoferi i sendvičari, već ozbiljni ljudi.

 

Možda su angažovali iste one što skupljaju sigurne glasove i cimaju ljude na dan izbora :tongue:

Link to comment
22 minutes ago, Time Crisis said:

 

Možda su angažovali iste one što skupljaju sigurne glasove i cimaju ljude na dan izbora :tongue:

 

Ne bi me nimalo iznenadilo. Naprdnjaci imaju odlicnu organizaciju po dubini, samo sto je uglavnom koriste za lose stvari.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...