Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

42 minutes ago, omiljeni said:

 

poust od pre godine. harper objašnjava zašto policija treba da privodi i procesuira ove što bacaju smeće i šetaju kera u 17.05h

danas nam priča kako se forum početkom pandemije pretvorio u histeriju i zašto je Nolo samo 1 kul čkodelica kojeg su australijski fašisti nagazili zbog fokus grupyyy

 

 

Nemoguce je da si toliko glup da povezujes ove dve stvari (strogo postovanje antiepidemijskih mera i panican strah od zaraze), tako da racunam da si se odvalio trazeci nesto sto bi mogao da citiras da bi me diskreditovao pa nisi mogao da nadjes nista bolje. Samo trazi, ima tu dosta postova za studiranje. Mozda i naucis nesto tokom traganja, desavale su se i ludje stvari.

Link to comment

nekad veliki pobornik strogog poštovanja epidemijskih mera

danas živi za fajt za lika koji nije hteo da se vakciniše, koji je falsifikovao pcr testove, koji se šetao zaražen po beogradu i koji šta sve već jeste i radio.

priroda se vraća u normalu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 7
Link to comment
9 hours ago, Zverilla said:

Imaš nekoliko problematičnih pretpostavki ovde , zbog kojih izvlačilš na kraju pogrešan zaključak

 

1. Analogija imuni-sistem i telo i kako dolazi do zamora IS. IS je svejedno s kim se bori, B ćelije prave antitela za detektovane patogene, ona delimično blokiraju patogen, T ćelije tamane sve što je markirano za uništavanje. Mi smo dnevno izloženi ogromnom broju patogena tako da je ovo proces koji stalno radi u pozadini (često toga nismo ni svesni, ali zato ja recimo smem da jedem zelenu salatu dok imunokompromitovana osoba ne sme, jer kod njih nema ko da stamani bakterije i viruse koji se progutaju sa salatom). Ono što može izazvati zamor IS je konstantna dugotrajna infekcija. Da bi vakcina to izazvala, morali bi je uzimati svakog drugog dana.

2. Da vakcina izaziva dugotrajno slabljenje imunog sistema. Do toga naprosto ne dolazi, ni kod kovid ni kod drugih vakcina. Baš naprotiv. 

 

Hvala.

Zasto onda EMA i neki imunolozi koje sam slusao upravo govore o zamoru imunog sistema?

Jedna lekara je pominjala bataljone vojske u prvim redovima koji su stalno izlozeni napadu.

Link to comment
11 hours ago, harper said:

Pitanje za danas - zasto vakcinacija nije obavezna za sve? Vecina ljudi i svi ozbiljni naucnici na svetu se slazu da je vakcina korisna. Postoje neke razlike u misljenjima koliko i za sta je korisna, gde radi punom parom a gde onako djene-djene, ali niko ozbiljan i normalan ne spori da je u krajnjoj liniji korisna. Zasto onda vakcinacija nije obavezna za sve, osim za medicinske izuzetke kojima bi mogla da naskodi? I ko je odgovoran za to sto nije obavezna?

 

Jedna reč - rejting.

Link to comment
5 hours ago, omiljeni said:

nekad veliki pobornik strogog poštovanja epidemijskih mera

danas živi za fajt za lika koji nije hteo da se vakciniše, koji je falsifikovao pcr testove, koji se šetao zaražen po beogradu i koji šta sve već jeste i radio.

priroda se vraća u normalu

 

 

Ja sam i danas ne samo zagovornik strogog postovanja mera vec ih strogo i postujem. Samo bez dokaza ne kupujem zbog biasa prema Djokovicu, koji nema veze ni sa koronom, ni sa vakcinacijom, ni sa ovim slucajem, vec sa cistom zlobom nastalom iz zavisti, sva ova sranja koja si nadrobio u sledecem pasusu. Isti benefit of a doubt bih dao i tebi. To je stvar principa a ne patoloske zelje da mora da bude kriv neko koga mrzim, zato sto ga mrzim. Probaj, nije to toliko losa stvar.

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, omiljeni said:

 

poust od pre godine. harper objašnjava zašto policija treba da privodi i procesuira ove što bacaju smeće i šetaju kera u 17.05h

danas nam priča kako se forum početkom pandemije pretvorio u histeriju i zašto je Nolo samo 1 kul čkodelica kojeg su australijski fašisti nagazili zbog fokus grupyyy

 

nemoguce :(

  • Haha 1
Link to comment
8 hours ago, Budja said:

 

Hvala.

Zasto onda EMA i neki imunolozi koje sam slusao upravo govore o zamoru imunog sistema?

Jedna lekara je pominjala bataljone vojske u prvim redovima koji su stalno izlozeni napadu.

Ovde imaš dobro objašnjenje

https://www.dw.com/en/covid-do-multiple-boosters-exhaust-our-immune-response/a-60447735

 

Mislim da je deo problema i terminologija - EMA je iskoristila "fatigue" koji je prilično generički, u ovom članku ga oni interpretiraju kao t cell exhaustion, što je problem koji se može javiti kad t ćelije prečesto vide iste antigene pa počnu da ih ignorišu. Iako nije dokazano da do toga može doći zbog česte vakcinacije, smatraju da to treba ispitati (da li do toga dolazi i koliko je prečesto)

 

Fala za pitanje, sad sam i ja naučio nešto novo :)

(Prethodni izvori koje sam čitao su interpretirali "fatigue" drugačije, da imuni sistem može da se zaglavi na prvoj verziji virusa umesto da se prilagodi novim mutacijama. U suštini bilo bi najbolje da EMA pojasni šta su zapravo mislili)

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
 
Jedna reč - rejting.
Mene jako zanima cela ta frka oko rejtinga i zasto nije obavezna vakcinacija kad je naucno i statisticki dokazano da vakcine stite jako dobro od virusa, pogotovo kad se zna da je vec vakcinisano preko 50% svetske populacije a u razvijenim zemljama i dosta vise, cak i kod nas u Srbiji i logicno je da bi tih >50% automatski podrzalo uvodjenje obavezne vakcinacije.

Dakle, imamo sledecu situaciju - mi smo Vlada neke zemlje, necemo da uvedemo obaveznu vakcinaciju iako smo u mogucnosti jer ne zelimo da nam opadne rejting ili sta vec kod onih

Fino i kulturno pitam, ako bi neko da se svadja neka me zaobidje.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk


Link to comment

Nece ceo post da se posalje a ne pomaze ni edit, divno

Dakle, imamo sledecu situaciju - mi smo Vlada neke zemlje, necemo da uvedemo obaveznu vakcinaciju iako smo u mogucnosti jer ne zelimo da nam opadne rejting ili sta vec kod onih


Link to comment

Pod merama garant, izuzetno sam uticajan i toksican forumas. Idem da izreklamiram neka kola na prodaju tamo na polovnjacima, pametnije mi je.

Poenta je da u svetu a pogotovo u normalnim zemljama ima vise vakcinisanih i ne znam kakvog se to loseg rejtinga plase mocnici kad su ovi drugi u manjini a i svakako bi se svi uboli kad bi doslo stani pani, sigurno ne bi bilo nemira i gradjanskih ratova. Ne pije vodu to sa rejtingom, ispada kao da hoce da se jebu a da im ne udje.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk



Link to comment

svi se plaše tog rejtinga. posle godinu dana lockdowna ljudi su podjednako odepili svuda i skoro svuda bi bilo nekakvih protesta zato što još uvek nije procesuirano u svesti tih istih ljudi da je zdravlje preče od slobode(tamo gde je takav vid protesta legitiman način političke borbe)

 

da ne pominjem sudske sporove, mada je sud u strazburu  već povodom nekih drugih vakcina(obaveznih za decu) doneo presudu da je javno zdravlje preče od slobode izbora(ovo je najgrublja moguća generalizacija, imaš tekst na sajtu peščanika o tome)

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...