Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

[mention=102]Zli Gli[/mention] su ljudi uglavnom ribali sto se nije vakcinisao, za njega se bas i nije imalo razumevanja.
Ah, preziveo sam i koronu a nekako i tu kanonadu od strane hipnotisanih forumasa. Jednako mi je frka od vakcine kao i npr. ove potencijalne operacije skidanja dioptrije koju planiram ali nije da nije postojala sansa, nego gledam ovu agresiju vasu pa se pitam da li ste svi bili takvi i pre bodenja ili je u tom cipu i nesto sto vas nagnava da jebete majke debilima i slicno... Ja sam nezna dusica, bik Ferdinand iz onog crtanog sto mirno sedi i mirise cvece, a ovde sve namunjeni likovi, to hoce da (u)bije, bokte. Pre neko vece mi se nebitan lik ubacuje na normalan post nekom provokacijom i razmenjujemo par postova gde sam ja manje bezobrazan ali kasnije posle brisanja od strane moderatora obojica fasujemo po dvosatni ban iako mi je lik pomenuo i mamu, za sta bi uzivo momentalno dobio pesnicu u glavu bez oklevanja ali ovo je internet, sve moze. Meni npr. jako smeta dim i kasljem u blizini pusaca pa im ipak ne jebem majke a kazu da je pasivnim pusacima jednako lose i da i mi mozemo da izginemo od raka pluca, ni krivi ni duzni... ali avaj, ne jebe nas niko 2% pa smo se pomirili s tim. Tako i ovaj vas babl ili kako vec zovete - mrka kapa od kukanja u prazno, vakcinacija nije obavezna nego preporucena, kao na cigarama sto pise upozorenje da moze da bude svasta.

I ne bi bilo lose da se prilikom registracije na forum popuni i vakcinalni status ili, jos bolje, prosto napise da je samo i iskljucivo vakserski forum, da ne vracate razne Novake sa granice bezveze.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, cedo said:

 

cisto da se outujem, posto jesam team djokovic, ne mislim da je gore boldovano u redu, i zato smatram da je obavezna vakcinacija ono sto treba (je trebalo) da bude resenje

ono sto mislim jeste da ako vakcina nije obavezna, sertifikat o vakcinaciji ne treba da bude jedinstveni green pass

 

 

nisam siguran da smo vecinski glija napusavali kao sto napusavamo djokovica za nevakciisanje

barem ga ja nisam napusavao ... ljudski sam mu rekao sta mislim ... evo i danas sam to kroz salu ucinio na jednoj temi

nekako to dodje i logicno, nalazimo se u istoj kuci, a nismo ekstremi

nisam mislio na tebe kad sam pisao. bilo bi mi zao da si se osetio prozvanim. iskreno, nisam mislio ni na koga konkretno, vishe sam pokusao da konstatujem trenutnu klimu.

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

 

Ili zamisli da neki forumas napise nesto u fazonu

 

"Pozitivan, jebigica, u izolaciji sam. Pre 5 dana sam bio na tekmi, prekjuce se testirao al jbg, nisam gledo mail. Juce vodio klinku na deciji rodjendan u mek. Posle toga sam tek video test. Danas sam imao neodlozne obaveze, bilo mi krivo da ih pomeram. Nosio sam masku neko vreme al sam u jednom trenutku moro da skinem. Nisam reko ljudima jbg, ni juce ni danas. Sta znam. Jebiga. Nisam se ni vakciniso Vakcinisao sam se."

 

:lolol:

 

Dal bi iko imao razumevanja za takvog lika nakon ovoga?

 

malo preformulisano pitanje

retoricko

 

pravo pitanje je, koliko takvih ima

hint ... videti danasnji intervju zvereva na ao (ima na ao temi)

na 3:50 je pitanje, a interesantan deo je na 5:20 

 

Edited by cedo
Link to comment
2 minutes ago, Zli Gli said:

Ah, preziveo sam i koronu a nekako i tu kanonadu od strane hipnotisanih forumasa. Jednako mi je frka od vakcine kao i npr. ove potencijalne operacije skidanja dioptrije koju planiram ali nije da nije postojala sansa, nego gledam ovu agresiju vasu pa se pitam da li ste svi bili takvi i pre bodenja ili je u tom cipu i nesto sto vas nagnava da jebete majke debilima i slicno... Ja sam nezna dusica, bik Ferdinand iz onog crtanog sto mirno sedi i mirise cvece, a ovde sve namunjeni likovi, to hoce da (u)bije, bokte. Pre neko vece mi se nebitan lik ubacuje na normalan post nekom provokacijom i razmenjujemo par postova gde sam ja manje bezobrazan ali kasnije posle brisanja od strane moderatora obojica fasujemo po dvosatni ban iako mi je lik pomenuo i mamu, za sta bi uzivo momentalno dobio pesnicu u glavu bez oklevanja ali ovo je internet, sve moze. Meni npr. jako smeta dim i kasljem u blizini pusaca pa im ipak ne jebem majke a kazu da je pasivnim pusacima jednako lose i da i mi mozemo da izginemo od raka pluca, ni krivi ni duzni... ali avaj, ne jebe nas niko 2% pa smo se pomirili s tim. Tako i ovaj vas babl ili kako vec zovete - mrka kapa od kukanja u prazno, vakcinacija nije obavezna nego preporucena, kao na cigarama sto pise upozorenje da moze da bude svasta.

I ne bi bilo lose da se prilikom registracije na forum popuni i vakcinalni status ili, jos bolje, prosto napise da je samo i iskljucivo vakserski forum, da ne vracate razne Novake sa granice bezveze.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

sto se mene tice, ti si svoje razloge za to sto se nisi vakcinisao objasnio bolje od djokovica. tvoje razloge razumem, njegovi su mi nejasni. ne zajebavam.

 

sto se tice ostalog, jebem li ga... kapiram sta kazes al nisam tako human. vrlo je moguce da su me stranci dresirali i da sam postao zombi kao i ostali oko mene i da sam takav vec dosta dugo. ovde gde sam, vecina se ponasa onako kako se od njih ocekuje u pandemiji - postujemo pravila i verujemo u vakcine... pa mozda zbog toga ne kapiram nas vajb al veruj - ni nasi ne pomazu. drugarica iz razreda mi je na fejsu rekla da se nikad nece vakcinisati jer ne zeli zig zveri, sestra od strica maske zove brnjice, nekoliko njih ne veruje u koronu, komsija bio pozitivan prosle godine u ovo vreme kad je smrtnost bila najveca i izasao u grad cim mu je bilo bolje, kaze dosadno mu da sedi kuci... i jos gomila takvih primera. uz to sam imao i tri bliske korona smrti. cini mi se da se jedino penzosi (oni koje znam) ponasaju odgovorno. cak ne samo zato sto im se smesi grob nego i zato sto su odrastali u sistemu koji ih je naucio da je briga o javnom zdravlju bitnija od pojedinca.

 

inace - rak pluca cemo pre dobiti od zagadjenja i od toga sto niko nigde ne ide peske ni dvaes koraka nego od pasivnog pusenja. mada sam i ja za to da se u zatvorenom ne pusi. i tu sam dresiran. kad duvam, duvam na verandi. al kad dodju pusaci, delim piksle.

 

  • +1 5
Link to comment
Quote

Niko ne spori "slobodu misljenja", naprotiv. Svako misljenje treba da bude slobodno. Ali nije sve sto ljudima prodje kroz glavu "misljenje". Misljenje zahteva odredjen kognitivni proces. U vecini slucajeva je, na srecu, ili savrseno jasno sta je misljenje (ili sta nije), ili jednostavno nebitno.

 

Na primer, "sve su zene kurve" ili "aleksandar vucic je najveci srbin" ili "zemlja je ravna ploca" nisu misljenja vec, sa kognitivne strane, iskazi bez ikakve tezine. Njih zakon ne zabranjuje (bar ne nuzno), ali ih nuzno i ne stiti. Na primer, kad Osmanagic sere na televiziji kako su bosanske brda piramide stare 35000 godina, to, pod jedan, nije misljenje iako takvo mastanje nije zakonom zabranjeno (inace bi bila zabranjena umetnicka proza, itd). Ali prijavi rad na arheolosku konferenciju sa takvom tvrdnjom, njegov rad ce biti momentalno odbijen i time Osmanagicu ni na koji nacin nece biti uskracena sloboda misljenja, vec iskljucivo "sloboda da lupeta".

 

 

problem je što ti postavljaš prethodne zahteve koji treba da budu ispunjeni da bi se nešto smatralo mišljenjem. koliko shvatam, ti misliš da su ti zahtevi opšti, univerzalni, opšteprihvaćeni, odnose se na svako ljudsko biće. ali nije tako. meni se čini da si ti rastegnuo pojmovni aparat iz neke uže oblasti na celinu. ako to nije slučaj ja se unapred izvinjavam.

 

drugo, moguće je da previđaš nešto što je prilično jednostavno za pojmiti ili misliš da je to samopodrazumevajuće pa ne zahteva ni sekund vremena za neko dublje razmatranje. a treba imati u vidu da često veliki sporovi nastaju oko stvari koje se, navodno, podrazumevaju.

 

da, mišljenje zahteva kognitivni proces. i pored toga ne zahteva ništa. "sve žene su kurve" ili "zemlja je ravna ploča" jesu mišljenja. kada pitaš čoveka kakvo je njegovo mišljenje povodom određenog pitanja, dobićeš nekakav iskaz, možda baš neki od ovih koje si naveo. nećeš dobiti metodologiju kojom je neko izveo zaključak i zauzeo stav, niti pisani akt o tokovima kognitivnog procesa. ti ćeš dalje da pitaš, ali kako si došao da takvog zaključka, ja se sa tim uopšte ne slažem i tu počinje nekakav dijalog. ako uopšte počne, odnosno ako druga strana ima volju da objašnjava i argumentuje svoje stavove. da, nekada čovekovo mišljenje nije autentično njegovo, on je negde čuo, pročitao i obradio neke informacije i prihvatio ih, u skladu sa svojim standardima.

 

mislim da ti naprosto preskačeš prvi korak i odmah prelaziš na drugi, koji bi bio vrednovanje mišljenja. ali uvek moraš da imaš u vidu da je pojedinac vlastan da ispali mišljenje o bilo kojoj temi i da se to ima smatrati njegovm mišljenjem bez obzira koliko je naopaka ili nemoguća metodologija kojom je izveo zaključak, koliko je on logički neodrživ ili je u sukobu sa činjenicama koje imaju status opštepoznatih, notornih isl. da bi ja nešto vrednovao, to nešto mora da postoji. a da bi postojalo ne može da bude zabranjeno/nedozvoljeno. jer onda neće ni postojati.

 

kaže se da je čovek vlasnik svojih misli dok ih ne izgovori. kad ih izgovori, te misli će biti predmet ocene drugih ljudi, mogu uticati na ugled, kredibilitet, mogu povući svakakve druge posledice u realnom životu. osim posledice da mu negiraš pravo da misli i kaže šta misli.

 

i od ovog pravila postoje izuzeci. nekada je zapravo i kažnjivo izreći određeno mišljenje. primera radi, u nekim državama je kažnjivo iznosti mišljenje kojim se negira holokaust. takvi primeri su vrlo retki. vro retko se dešava da je zabranjeno da čovek o nečemu iskaže svoje mišljenje.

 

evo još jednog primera. pre neki dan je bio referendum gde su građani suštinski trebali da daju mišljenje o predlogu za promenu Ustava u delu koji se odnosi na pravosuđe. šta misliš, koliko građana ima suštinsku predstavu o tome šta konkretni predlozi znače? koliko ih je upšte pročitalo predlog?

 

stoga, mišljenje pojedinca o nečemu ne mora da bude autentično njegovo, ne mora da bude rezultat dubokog promišljanja i poznavanja materije, ne mora da sledi neka metodološka pravila da bi bilo priznato kao mišljenje. sa druge strane, kada staviš svoje mišljenje na tržište (kad ga izrekneš) ne uživaš dalju zaštitu u smislu da se podrazumeva da tvoje mišljenje, pored toga što je tvoje, ima i neki kvalitet.

 

Quote

Djokovicevo "misljenje" je, na primer, apsolutno irelevantno bas kao i kada bi imao "misljenje" o kvantnoj mehanici ili arheologiji praistorije. Ono nije zasnovano na znanju vec na nekim njegovim licnim sujeverjima ili lakoverjima koja su, kazu, podstaknuta tim Cetojevicem ili nekim drugim guruom.

 

u galimatijasu oko Novaka stvar stoji još gore, jer je njemu za zlo uzeto nešto za šta je pretpostavljeno da on misli. ovde kao da je neko imao nameru da uđe čoveku u glavu i napravi pretpostavke o tome šta on tačno misli, onda da te pretpostavke uzme kao dokazanu istinu i da osnovu svega toga konstruiše opasnost koja ne postoji, a onda da iskoristi pravnu mogućnost diskrecionog odlučivanja koje ga faktiči lišava potrebe da svoju odluku utemelji na bilo čemu osnovanom ili postojećem. evo, da ostavim Hitlera malo na miru, recimo da bi Staljin bio ponosan ovakvom pravnom lobotomijom.

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, cedo said:

 

shvatio sam ja do sada da je bolje biti vakcinisan nego zdrav

 

adekvatan primer bi bio da se humbert testirao i znao da je pozitivan a odlucio da ne kaze nikome od kontakata

Link to comment
45 minutes ago, harper said:

 

Sta znam. Takav lik bi bio sutnut sa foruma u roku od odmah, bilo je vec slicnih slucajeva. Opet, ovaj forum se od pocetka pandemije pozdravio sa zdravim razumom i prepustio totalnoj histeriji, tako da nije relevantno sta bi takav forumas ovde doziveo. 

 

Ovde se pre pandemije zbog daleko banalnijih verbalnih delikata šutiralo, tako da ne vidim što je ovo gore. Pošto je forum svojevrsni mjehur, verujem da 99% postova na recimo politici neki eksterni posmatrači doživljavaju kao histeriju.

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, Tsai said:

 

adekvatan primer bi bio da se humbert testirao i znao da je pozitivan a odlucio da ne kaze nikome od kontakata

 

jasno

 

hajde da vidimo sta ce biti sa gaskeom

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...