Jump to content
IGNORED

NBA 20/21


1n54jd3r

lakers repeat?  

77 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

naletim danas na ovo:

170171311_10158069816476547_312593881092

 

 

mislim, deluje super.

i vidi se surova dominacija inteligencije evropskih centara ;)

bar negde između redova čitam tu poruku onog ko je ovo napravio.

 

al nešto sam sumnjičav po prirodi kada vidim ovakve stvari, pa sam proverio.

 

elem, na https://stathead.com/ može prilično lepo da se pretražuje, mada nakon prvog meseca naplaćuju korišćenje.

 

ako se postavi kriterijum: broj utakmica sa 10 i više asistencija igrača koji su na poziciji centra...

dobije se ova lista (boldovani su sa slike gore):

1    Wilt Chamberlain*    C    1963    1973    89
2    Nikola Jokić    C    2017    2021    87
3    Sam Lacey    C    1975    1981    33
4    Bill Russell*    C    1962    1969    27
5    Alvan Adams    C    1976    1986    22
6    Vlade Divac*    C    1994    2004    19
7    Wes Unseld*    C    1970    1980    19
8    Kareem Abdul-Jabbar*    C    1970    1980    18
9    Joakim Noah    C    2012    2015    14
10    Pau Gasol    C    2006    2018    13
11    Tom Boerwinkle    C    1970    1976    11
12    DeMarcus Cousins    C    2013    2018    10
13    Marc Gasol    C    2009    2019    10
14    Brad Miller    C    2004    2007    10
15    Bam Adebayo    C    2020    2021    9
16    Dave Cowens*    C    1974    1978    8
17    Al Horford    C    2013    2019    8
18    Bill Walton*    C    1975    1984    8
19    Brad Daugherty    C    1987    1993    7
20    David Robinson*    C    1992    1994    7

 

 

kako filter u sezonama krene da se sužava lista se polako prazni, i tek sa sezonom navedenoj u slici se zaista dobije lista ovih 5 igrača.

ali mora tačno od te sezone.

tako da... jeste tačno, uz činjenicu da je neko pobrkao braću Gasol ili Paua ne doživljava kao centra, ali je baš podešeno.

Edited by Svarog
  • +1 1
Link to comment

jel mogu jednu prijateljsku molbu, da ne brojite bacanja embidu?! bas deluje jadno, nivo derbi zvezda vs partizan. 

  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, Кристофер Лумумбо said:

jel mogu jednu prijateljsku molbu, da ne brojite bacanja embidu?! bas deluje jadno, nivo derbi zvezda vs partizan. 

 

ajd pošto se osećam prozvanim :D jer sam nabacio onu statistiku jutros.

meni je to zanimljivo kao statistički podatak, i kao element igre gde Embiid značajno više profitira nego Jokić.

samo na tom nivou. ne učitavam neku zaveru ili štagod.

Link to comment

ma ne treba da se osecas prozanim uopste, pisem generlano, topik pocinje da se pretvara u b92 komentare. hajde svake noci da geldamo koliko je nba liga dala bacanja embidu da nas nidza ne bi postao mvp, slag na torti bi bio da neko napravi klip o toj nepravdi. svi zelimo da jokic bue mvp, nema nikakve zavere, niko namerno ne cascava embida. denver je napravio odlican posao, vaznije od bilo kakve mvp nagrade, koju ce jokic najverovantije dobiti, je da se pobije za titulu, za sta ima ozbiljne sanse sada. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Кристофер Лумумбо said:

jel mogu jednu prijateljsku molbu, da ne brojite bacanja embidu?! bas deluje jadno, nivo derbi zvezda vs partizan. 

 

Pretvorili su topik u pdf tenis. Zli Rodzer Embid protiv naseg nedovoljno priznatog Nikole Djokovica. :fantom:

 

Jao sta bih dao prvo kolo plejofa da bude Lejkersi Denver...

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, MiddleClass said:

 

Pretvorili su topik u pdf tenis. Zli Rodzer Embid protiv naseg nedovoljno priznatog Nikole Djokovica. :fantom:

a jesi video sta je reko mats vilander redzi miler

  • +1 2
Link to comment

Ima topic o kraljevima i ostalim našima pa niko ne piše tamo. Nije da ima 300 postova dnevno na nba pa da ne može da se piše ovde o Jokiću. Što se Embidovih bacanja tiče ima tu svega, zanimljivo je pre svega sa estetske strane kada se poredi ko kako stiže do poena.

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, Mos said:

Otvoriti topik Jokari i mirna Bačka, da ne smaramo pošten svet. 

 

Ja sam to predložio pre par meseci, mrtav ozbiljan. Istorija košarke na ovim prostorima znamo kakva je, ali ovakvog još nismo imali. 

Sada je već jasno da je Jokić (ubedljivo) najbolji centar asistent i šuter u istoriji NBA pa i sveta, a pri tom su mu to sve samo ne svi kvaliteti, i u konkurenciji košarkaških veličina sa ovih prostora, nema mu ravnog, mislim na Srbe pa i sfrj - Dončić. 

Hoću reći, dečko je dijamant, jedan ne u milion već milijardu, vredan je teme. :)

  • +1 2
Link to comment

Kada bi se otvorila tema o Jokiću, ova bi dnevno imala dvocifren broj postova tek kada Denver ispadne u prvoj rundi PO.

Edited by Milošica
Link to comment
6 hours ago, Joe D said:

a jesi video sta je reko mats vilander redzi miler

 

popravio se redzi .. sad su mu samo jokic i lilard u prvoj klasi

 

verovatno mu ezgodno zbog ovoga prozivanja :D

 

 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...