Jump to content
IGNORED

The Undoing


Ajant23

Recommended Posts

3 hours ago, Moća said:

Niko nije primetio detalj da kada u sudnici pokazu fotografiju glave ubijene svi u sudnici okrenu glavu sem Kidmanove?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Ja primetio, ali nije ih mrzelo da ponove scenu tipa 2, 3 puta pa je bilo lako.

Odgledao sam juče svih 5. Iako je naravno lepa zavrzlama pa vuče da se vidi rasplet, nisam oduševljen bilo čim van toga. Dosta toga je predvidljivo, prvo smo znali da nije on, drugo, znali smo da će rasplet da usledi pojavom oruđa™, uopšte, priča se odvija na neki šabloniran način koji važi za ovaj genre.

Klinac nije, ne mogu da zamislim da ona nije u stanju da ga savlada a prvi udarac dobila je ležeći dok je taj neko nad njom. Ako bih morao da tipujem, to bi bila ona, mada sa obzirom da mora da usledi još 1 twist u šestoj, kontam da je i to long shot i da će biti ili njen ćale što je manje moguće jer za 11 puta čekićem u glavu, rekao bih, nije toliko psihotičan. Možda nešto nisam razumeo, ali su nju nešto jako brzo skinuli sa liste sumnjivih posle one šetnje oko mesta zločina. Mada, mali ako je već znao kao što je rekao, nije isključen iz kombinacije ali bi to bilo baš glupo razrešenje. Grejsin ćale ne deluje kao dovoljno lud da bi je šopio 11 puta čekićem u glavu.

Da bi imala serija smisao pa i iole težine, moraće da nas iznenadi kraj, a dosada smo manje više sve stavili na listu krivaca, tako da vidjet ćemo šta su smislili. 

  • +1 1
Link to comment

Ja sve vise milslim da je deda.
Deda ima motiv, nije lud (mada ne znamo to, znamo samo kako je varao zenu; ha, mozda i nju roknuo), ali zeta ne podnosi od pocetka i to ne krije. Posto zna kakve je fele zet, vrv unajmio nekog odmah cim se vencali da ga pratili, otkrio i ovu aferu (a da vidimo kako je resio matori aferu sa Silvijom). Mozda je deda ubedjivao Elenu prvo, potplacivao da ga ostavi, nije naravno htela, u afektu pao mu mrak ili proracunato sve, salje zeta na dozivotnu, cerku oslobadja balasti (ako ne postoji i neki skriveni motiv).

Grejs jeste sumnjiva, prvo njena opsednutost golom Elenom, poljupcem (ako je bio jedan), ova sa druge strane njom (sto moze da se prepise i ljubomori), ali onda naslikala je i sve to kao da su njih dve imale odnos....neki, ne mora nuzno da znaci sexualno-ljubavni, ali nesto nije doreceno (sto cemo tek saznati -.-)
Medjutim, ima jedan detalj koji mozda Grejs daje alibi, a to je onaj njen prelepi zeleni kaput. Stalno ga nosi, a i tu noc ga je imala, sumnjam da ga ne bi oskrnavila krvlju, jedino da se presvukla pra cina, sto je malo too much.

Jos jednog detalja sam se setila, ako je uopste bitan za bilo sta, ali mi biolo cudno... kada je tuziteljka imala uvodnu rec ili ispitivala svedoka, nebino sad, tj zavrsavala u tom trenutku, Silvija prijateljica-advokatica-ljubavnica ulazila u sudnicu i mahnula joj je u znak pozdrava, sto mi je bilo neobicno vrlo, Grejs se trga tada, pogledala ovu svoju.

Ne zamerite, samo naglas razmisljam.

Link to comment

Ja sam išao do toga da sam pokušavao po netu da pronadjem koju sliku konstantno gledaju u muzeju, matori sa cerkom mu i matori kad mu dodje policija. Nisam uspeo ali kontam da moze da ima neku ulogu. Slika. U nekom kontekstu :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, Zlurad said:

Ja sam išao do toga da sam pokušavao po netu da pronadjem koju sliku konstantno gledaju u muzeju, matori sa cerkom mu i matori kad mu dodje policija. Nisam uspeo ali kontam da moze da ima neku ulogu. Slika. U nekom kontekstu :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

prepoznao sam turnera samo. 

Link to comment

Pa tesko da mozes neki sok i rastrojstvo podvesti pod psiho, ne jos.  Ko tek sazna da ga muz vara i jos je potencijalni ubica tesko da moze da se ponasa normalno. Al za psiho momenat treba da 11 puta sekirom izubijas nekog.

Link to comment
1 hour ago, Zlurad said:

Ja sam išao do toga da sam pokušavao po netu da pronadjem koju sliku konstantno gledaju u muzeju, matori sa cerkom mu i matori kad mu dodje policija. Nisam uspeo ali kontam da moze da ima neku ulogu. Slika. U nekom kontekstu :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

https://www.frick.org/exhibitions/turner/59

 

William Turner - The Harbor of Dieppe: Changement de Domicile

(The Frick Collection)

evo slike... i zaista je deda prvi put posmatra u II epizodi, grejs nailazi da ga trazi, verovatno zna u kojoj je sobi muzeja, pa ga nalazi dok posmatra platno, a u cetvrtoj nailazi pandur da ga ispita, dok on ponovo sedi sam u muzeju i gleda to isto platno (u kojem je mozda samo ime tarnerove slike intrigantno, po mom skromnom poznavanju price u vezi ovog dela)

  • +1 2
Link to comment

Da, ponavljate 11x cekicem,a cinjenica da mi je taj broj promako sa sudjenja, no nije on toliko tezak bas.
A i ne verujem da bi deda dao nekom od ljudi taj "posao", ipak je ovo licni cin, ne bi to onda bilo to.

Link to comment
56 minutes ago, Lezilebovich said:

A do sada je kao normalna ? 

 

Pa koji postupak do sada možemo da svedemo pod nenormalan? Mene je nervirala u prvoj epizodi jer kao poznatom psihijatru, njeno ponašanje je bilo krajnje idiotsko. Nije bilo nikakvog smisla osim da ode u Policiju i prijavi nestanak. Verovatno me zato serija nije dublje uvukla osim puke znatiželje, zbog njenog ponašanja u tim momentima.

Njeno dvoumljenje oko njega po zločinu i konačni odlazak mu u krevetac su u potpunosti ljudska učestala reakcija. Denial, i težnja da je stvarnost onakva kakva ti želiš da jeste - tj da je on nevin. Verovanje u to kada ima dosta faktora koji ukazuju na drugačije. U momentima takvog stresa, patnje i samoće, i usled pričice koju joj je složio preko telefona, uopšte nije čudno da je otišla kod njega.

 

 

16 minutes ago, Jumanji said:

Da, ponavljate 11x cekicem,a cinjenica da mi je taj broj promako sa sudjenja, no nije on toliko tezak bas.
A i ne verujem da bi deda dao nekom od ljudi taj "posao", ipak je ovo licni cin, ne bi to onda bilo to.

 

11 puta, dobar deo njih "iako je ubica znao da je žrtva mrtva". 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...