Jump to content
IGNORED

Budućnost elektroenergetskog sistema


Spooky

Recommended Posts

4 minutes ago, desboj said:

 

10 nuklearnih elektrana ispadne iz pogona.

 

:isuse:

 

Neki Le Grčić meša blato sa uranijumom? 

 

 

Prosečna starost im je oko 40 godina, približava im se kraj radnog veka. Našli su ove godine tokom inspekcije "stress corrosion" u metalnim cevima oko reaktora. Ne znam koji je tačan broj, preko 20 je van pogona, ali neke su na redovnom održavanju.

  • +1 1
Link to comment

Kad kazu "obnovljivi izvori nisu pouzdani":

 

Francuskoj prete restrikcije, skoro pola nuklearki i dalje van pogona

“We are in this tense situation because the French nuclear fleet is not at full capacity”, Piechaczyk said, adding that France is also paying the price of slow deployment of renewable energy. 

 

Nova odlaganja za Ringals 4 u Švedskoj

Swedish utility Vattenfall said on Friday it had delayed the restart of the Ringhals 4 nuclear reactor by around three weeks to Feb. 23, in a further setback to power supply in the Nordic and Baltic region.

 

Britanija dozvolila da Hinkley C ne mora da proizvodi struju do 2036 umesto 2033. Rok izgradnje odavno pomeren sa 2025 na 2027

But the Somerset-based project, which initially had a target date of 2025, may not be ready until 2036.  According to a new contract between the Government and France’s sate-owned EDF, Hinkley will still be funded even if it does not start operating a decade after its original deadline. This contract sparked fears that the delay could become a reality. It comes after the plant was already delayed to mid-2027.

 

Za to vreme u Nemačkoj, šta da se radi kad zimi ne duva vetar: I nuklearna energija i fosilna goriva manje nego u isto vreme prošle godine, obnovljivi izvori više

Fi_2duyXEBA8KTK?format=jpg&name=large

 

 

Link to comment

Posto vidim da Venom voli da plasira lazne informacije (prosjecna starost centrala je manja od 40 godina - 37 jeste blizu ali nije >40, trenutna proizvodnja je 60% a ne <50%) evo jedan niz tvitova o situaciju (i zasto je trenutna situacija takva). Na francuskom je, niz je dugacak pa ko voli i zeli da cita, jakoje interesatno. 

Prosjecna starost:

image.thumb.png.aa79b4342465e699c7e0994c60eda78d.png

Trenutno ne radi 20/56 reaktora sto je odprilike 40% manje struje (sto je puno ali treba procitati donji niz).

 

 

Link to comment
On 5.12.2022. at 19:56, borris_ said:

Posto vidim da Venom voli da plasira lazne informacije (prosjecna starost centrala je manja od 40 godina - 37 jeste blizu ali nije >40, trenutna proizvodnja je 60% a ne <50%) evo jedan niz tvitova o situaciju (i zasto je trenutna situacija takva). Na francuskom je, niz je dugacak pa ko voli i zeli da cita, jakoje interesatno. 

Prosjecna starost:

image.thumb.png.aa79b4342465e699c7e0994c60eda78d.png

Trenutno ne radi 20/56 reaktora sto je odprilike 40% manje struje (sto je puno ali treba procitati donji niz).

 

 

 

Izvinjavam se što sam iznosio lažne informacije da je prosečna starost elektrana 40, a ne 37. Ali vidimo na tvom infografiku da nije 37 nego 37,1 godina, pa i ti širiš lažne vesti.

 

U vreme kad sam postovao nije radilo 26 od 56 reaktora, dva manje od 50%. I za tu neopisivu lažnu vest se izvinjavam.

 

Ko misli da je to širenje lažnih vesti neka misli. Isto kao što ja mislim da si ti prosto željan da nešto bude istina, bez obzira na stanje stvari. To se zove religija.

Link to comment
28 minutes ago, Venom said:

 

Izvinjavam se što sam iznosio lažne informacije da je prosečna starost elektrana 40, a ne 37. Ali vidimo na tvom infografiku da nije 37 nego 37,1 godina, pa i ti širiš lažne vesti.

 

U vreme kad sam postovao nije radilo 26 od 56 reaktora, dva manje od 50%. I za tu neopisivu lažnu vest se izvinjavam.

 

Ko misli da je to širenje lažnih vesti neka misli. Isto kao što ja mislim da si ti prosto željan da nešto bude istina, bez obzira na stanje stvari. To se zove religija.

Rekao si vise od 40 godina. Naravno da je lazna vijest.

U oktobra ih je bilo van stroja 24, nikad manje od 50%.

Ali dobro vi kao prava sekta imate problema sa ciframa.

 

Za to vrijeme. Njemacka je najveci zagadjivac u evropi zajedno sa Poljskom.

Trenutno 742gCO2eq/kWh (pogledajte electricity maps).

 

Jbg, noc i anticiklon

Link to comment
8 minutes ago, borris_ said:

Rekao si vise od 40 godina. Naravno da je lazna vijest.

U oktobra ih je bilo van stroja 24, nikad manje od 50%.

Ali dobro vi kao prava sekta imate problema sa ciframa.

 

Za to vrijeme. Njemacka je najveci zagadjivac u evropi zajedno sa Poljskom.

Trenutno 742gCO2eq/kWh (pogledajte electricity maps).

 

Jbg, noc i anticiklon

 

Borris u svađi sa činjenicama, deo 971.

 

 

 

On 25.11.2022. at 22:57, Venom said:

 

Prosečna starost im je oko 40 godina, približava im se kraj radnog veka. Našli su ove godine tokom inspekcije "stress corrosion" u metalnim cevima oko reaktora. Ne znam koji je tačan broj, preko 20 je van pogona, ali neke su na redovnom održavanju.

 

I na ovaj drugi deo je odgovoreno i to verovatno više puta. Ali nema svrhe ponavljati 100 puta kad je neko toliko ideološki obojen da nekog pogrešno citira kao da ne može da se vidi šta sam napisao. Ili mu je od starta svaki treći post "izvinjavam se što sam pogrešno preneo, ali..."

Link to comment

Cinjenice:

 

Ti oko 40 godina 

Ja 37 

Prava cifra 37,1

=> Ti i ja sirimo lazne vijest 😲

 

Ista stvar o brojim reaktora van pogona

 

Rekoh sekta. Da bi postigao poentu izvrces cifre. 

 

Njemacka je najveci zagadjivac ove zime zajedno sa Poljskom, jer su se opredjelili za ugalj i gas umjesto nuklearki. 

Nije problem da se totalno preodjele na vjetar i sunce samo je iluzija sa trenutnom tehnologijom da ce to pokriti 100% njihov potrebe (zajedno sa hidroelektranama - nadam se da ne kontate gas kao cistu energije).

Mogli su da ostave otvorene te nuklearke barem kod ovog prelaznog perioda.

 

Ali ne sektu nije briga koliko g CO2 se izbacuje. 

Link to comment

Jesam na kraju rekao oko 40 ili više od 40? Ili umesto da razmisliš zašto stalno pišeš nešto što nije istina, sad još dodatno nećeš ni da se izviniš što si nešto izmislio. Bezvezno i dosadno.

Link to comment

Kako god slagao si. Dva puta.

 

Slagao si da bi poentirao. 40 godina nije slucajno izreceno. Nuklearke su napravljene da bi radiale 40 godina. Kako u francuskoj tako i u drugom zemljama. USA je produzila vijek trajanja svojih nuklearki na 60 godina. Francuska radi remont svojih nuklearki da bi im isto tako produzila vijek trajanja na 60 godina. Samo sto u francuskoj zbog fukusime rade mnogo vece zahvate (sto btw u USA nisu uradile). Trebalo bi procitati onaj niz sto sam stavio (steta sto je na fr). 

 

Na kraju je poenta da je Njemacka najveci zagadjivac u evropi zajedno sa Poljskom.

Link to comment

Ne znam, moze biti 41, moze i 39 Ali eto to oko je bas nekako siroko kod tebe. Preciznije bi bilo da si napisao oko 35 godina (manja greska) ali ne hajde da dodam jos 3 godine. 

 

Objasnio sam zasto si bas spomenuo 40 godina, da bi poentirao. Stelujes cifre kako tebi odgovara. Vjerovatno nisi ni provjeravao nego si vjerovatno samo parafrazirao nekog koji je protiv nuklearki.

Eto slagao si (dva puta) mozda iz neznanja. 

 

Sto je najgore i ja sam za razvoj obnovljivih izvora ali sam isto tako za cistiju baznu energiju. 

Link to comment
  • Krošek changed the title to Budućnost elektroenergetskog sistema

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...