Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

Just now, InvisibleLight said:

Plus neki tehnokratski totalitarizam. Nema politike,al

Imas $$$, - imas apsolutnu moc (cenzure) pa i nad predsednikom usa

 

 

 

Ovo je za mene mnogo mnooogo veći problem za koji smatram da će se vrlo brzo pokazati u bliskoj budućnosti, nego narandžasti klovn i deplorables koji ga podržavaju.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Budja said:

I jos malo sociologije.

 

 

 


Pa ovde ima dosta onog o cemu je pisano. Kako se to uopste resava? Resetom onih koji su se «izdigli» ispod ovih da im se ravnoteza u mozgu odrzi?

 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Javio se i papa

 

Papa: Zaprepašćen sam

Rim -- Papa Franja izjavio je danas da je "zaprepašćen" napadom demonstranata na američki Kongres.

 

Šutio je kad je twitter bio zvanično glasilo globalnog džihada.

 

 

Link to comment
13 minutes ago, Budja said:

I jos malo sociologije.

Their recipe for those people is "Stop whining, get yourself together, help yourself." However, their recipe for themselves is "The world must listen to me, take care of me, protect me."

 

toeto. ti ljudi će glasati protiv npr. univerzalnog zdravstva jer bi univerzalno zdravstvo pomoglo svima, pa i onima koji to ne zaslužuju. glasali su za tipa koji je obećavao da će pomoći njima i naguziti ostale.

Edited by Gandalf
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:


Pa ovde ima dosta onog o cemu je pisano. Kako se to uopste resava? Resetom onih koji su se «izdigli» ispod ovih da im se ravnoteza u mozgu odrzi?

 

"contempt for the weak"

 

Prva ideja koja ti se pojavila je sarkazam, sto, po mom sudu, implicira da tu resenja nema i da "white trash" treba izolovati iz drustva.

 

Meni je, recimo, ovaj deo najbitniji:

Quote

image.png.a6425f4f40297e2fe513da5a15d6a15b.png

 

I mentalitet "znamo gde nam je mesto" i mentalitet "vidi sta mi rade crnci" treba da se promeni. Oba su rezultat nedostatka sampouzdanja i okruzenja koje poznaju.

 

Ja, recimo, mislim da bi moglo da se poradi na kvalitetu javnog obrazovanja, sipati pare u KVALITET istog. To bi moglo dovest do pada traznje za privatnim  skolama i pada segregacije u odnosu na skole.

 

Sta raditi sa odraslima?

Dati im posao u Ministarstvu za gubljenje vremena, da bi imali neki svoj agency. Kako u belim, tako i u crnim sredinama.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, mackenzie said:

 

Koja glupost, ovo je najgora statistika u istoriji svih statistika.

 

tacno, budalaste mape koje ne pokazuju bas nista.

Link to comment
5 minutes ago, Gandalf said:

Their recipe for those people is "Stop whining, get yourself together, help yourself." However, their recipe for themselves is "The world must listen to me, take care of me, protect me."

 

toeto. ti ljudi će glasati protiv npr. univerzalnog zdravstva jer bi univerzalno zdravstvo pomoglo svima, pa i onima koji to ne zaslužuju. glasali su za tipa koji je obećavao da će pomoći njima i naguziti ostale.

 

Ovo prosto nije tacno. Vec sam postavio statistiku na tu temu. Cini mi se da je manji otpor univerzalnom zdravstvu u toj kategoriji glasaca republikacna nego u kategoriji tzv. "Mit Romni".

Link to comment
5 minutes ago, Budja said:

"contempt for the weak"

 

Prva ideja koja ti se pojavila je sarkazam, sto, po mom sudu, implicira da tu resenja nema i da "white trash" treba izolovati iz drustva.


Mislis kod mene? Prezir prema slabom. 

 

Moje pitanje je bez sarkazma. Sta je cilj tvojih permanentnih ucitavanja, bez uvrede?
 

Kako ovako nesto moze da se resi kroz politiku, pod pretpostavkom da nije autoritarna i ciljano diskriminisuca?

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
Just now, Moonwalker said:


Mislis kod mene? Prezir prema slabom.

 

Moje pitanje je bez sarkazma.
 

Kako ovako nesto moze da se resi kroz politiku, pod pretpostavkom da nije autoritarna i culjano diskriminisuca?

 

Vidi sledeci post koji sam postavio.

 

Nema magic bullet.

 

Ne znam zasto politika mora da bude autoritarna.

 

Ciljano diskriminisuca, to svakako. Gotovo svaka socijalna politika je takva. Recimo mean testes socijalna pomoc.

Link to comment
×
×
  • Create New...