Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

Ako smem da remiZiram, cini mi se da Gandalf i Moonwalker zastupaju tezu da ovim belim ludacima u materijalnom smislu ne fali mnogo toga. Gandalf na Burundiju zastupa tezu da je rec o lenjivcima koji  ijgraju igrice ceo dan i koji se iz dosade primaju na Qanon.

To ne odgovara istini.

Anegdotalno, ova sto je ubijena jemenjala poslove, i bila do guse u dugovima. Pokusala je sa bizniso ciscenja bazena ali nije islo. Anegdotalno, to je suprotno tezi da je rec o lenjivcima koji sa mrznjom gledaju na prodavnicu na uglu latino-imigranta (Gandalfova metafora).

Statisticki, i istrazivacki, vec sam neke izvore ranije na tu temu postavljao.

 

Rec je upravo o nestajucoj beloj blue collar srednjoj klasi.

 

 

Link to comment
15 minutes ago, 3opge said:

u, al si me zajebo.

jer crnci, zna to svako dete, ne mogu da pisu na tviteru i sme da im se zabrani da "ulaze u restorane".

 

 

Ne sme ali je nekada smelo, iz istih onih razloga koje si ti bacio na sto kao argument. To sto sada ne sme se zove civilizacijski napredak, koji kaze da u drustvu postoje neke starije vrednosti od ekskluzivnosti privatne imovine. Dakle, Budja je tvoj post protumacio tacno onako kako ima smisla a ti vidi pa sledeci put pripazi sta pises u pravednickom gnevu.

 

Sve ostalo je objasnila Point Taken da ne ponavljam. Zabrana postovanja na Tviteru nije adekvatna sankcija za nekog ko je pokusavao nasilno da srusi drzavni poredak. Ako je to radio morao bi smesta da bude uhapsen ili da se pokrene postupak koji bi ga isterao iz Ovalnog kabineta. Ako nije, onda se to ne moze koristiti kao argument za ukidanje naloga na Tviteru. Logicki najvise ima smisla ono sto je ObiW napisao, da su sluzbe naredile Tviteru da ukine Trampa kako ne bi iz pozicije na kojoj je dolivao ulje na vatru, ali to nas uvodi u veoma, veoma mracni svet kontrole medija od strane neizabranih mocnika po njihovom nahodjenju.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Budja said:

Ako smem da remiZiram, cini mi se da Gandalf i Moonwalker zastupaju tezu da ovim belim ludacima u materijalnom smislu ne fali mnogo toga. Gandalf na Burundiju zastupa tezu da je rec o lenjivcima koji  ijgraju igrice ceo dan i koji se iz dosade primaju na Qanon.

propustio si onaj deo o belim razmaženim derištima i angstu.

 

pride si pomešao dve različite stvari. ovde niko nije pomenuo koaliciju QAnona i Džimi Dora.

Link to comment

Tramp je u ozbiljnim problemima.  Njegova detronizacija i demonizacija nece se zavrsiti samo suspendovanjem tviter-racuna i mogucim impicmentom.  Ici ce to i dalje kada ponovo bude privatni gradjanin.  Nije da mi ga je zao, prilicno je zasluzio takvu sudbinu.  Ali ne volim da gledam izivljavanje i cerecenje, pogotovo ne od onih koji za osam godina Obamine vlasti i cetiri godina Trampove opozicije nisu uspeli da urade nista znacajno na sprecavanju propadanja srednje klase, vec su im glavne aktivnosti umesto sa resavanja drustveno-ekonomskih problema (zdravstveno osiguranje, skolarine, itd.) bile usredsredjenje na jacanju politicke korektnosti u kontekstu rasne/polne nejednakosti i koji su svaki pokusaj ozbiljnih drustveno-ekonomskih reformi minirali u ime "visih ciljeva" (slucaj B. Sanders je indikativan).

 

Osveta Demokrata nece se zadovoljiti samo Trampom.  Nastradace tu i nekoliko sitnijih i krupnijih riba iz redova Republikanaca.  Ta stranka je trenutno u takvom haosu da tu nece biti mnogo napora da se pacifikuje.  Problem su trampisti kojih ima nekoliko desetina miliona.  Njih ce verovatno proglasiti za teroristicko-rusilacku grupu sa kojom ce se obracunati kao svojevremeno sa KKK (npr. kao general Grant) i svesti ih na nivo koji je KKK imao u drugoj polovini XX veka. 

 

Treca komponenta "osvete" Demokrata odigravace se na medjunarodnom planu.  Blamaza koju je ideja o americkoj izuzetnosti dozivela na pravoslavni Badnji dan ima isuvise negativnih reagovanja u svetu, i od strane saveznika i od strane onih koji to nisu, da bi mogla da se gurne pod tepih.  Protivnici zapadne demokratije u svetu, prevashodno Rusija i Kina, bice okrivljene za blamazu koju su SAD dozivele na unutrasnjem planu.  Celokupna Trampov vladavina koja je kulminirala jurisem na Kapitol bice dovodjena u vezu sa malignim uticajem stranog faktora (prevashodno Rusije).  Cilj je da se ponovo uspostavi podela sveta od pre pada Berlinskog zida - demokratije vs. autokratije, sa SAD na celu demokratija.   Tako bi bio ponovo ustolicen mit o americkoj izuzetnosti i njenoj vodecoj ulozi u "slobodnom svetu", gde ce americki pogled na svet, americka ekonomija i americka vojna moc da budu dominantni.

Edited by Dimitrije
  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

Molba @prisutnima ▪ 1. zapovest
Nemojte pominjati sta neko eventualno pise na eventualnim drugim forumima. To je suprotno pravilima (prva zapovest; nije saljivog karaktera)
Napomena (izvod iz pravila): "Komunikacija forumaša sa moderatorima treba da se odvija na jednom podforumu Zid Plača..." – tema Imam pitanje za mod tim (ako je zaključana, i samo onda, privatna por.)

 

Edited by Krošek
formatiranje
Link to comment
5 minutes ago, harper said:

 

Ne sme ali je nekada smelo, iz istih onih razloga koje si ti bacio na sto kao argument. To sto sada ne sme se zove civilizacijski napredak, koji kaze da u drustvu postoje neke starije vrednosti od ekskluzivnosti privatne imovine. Dakle, Budja je tvoj post protumacio tacno onako kako ima smisla a ti vidi pa sledeci put pripazi sta pises u pravednickom gnevu.

 

Sve ostalo je objasnila Point Taken da ne ponavljam. Zabrana postovanja na Tviteru nije adekvatna sankcija za nekog ko je pokusavao nasilno da srusi drzavni poredak. Ako je to radio morao bi smesta da bude uhapsen ili da se pokrene postupak koji bi ga isterao iz Ovalnog kabineta. Ako nije, onda se to ne moze koristiti kao argument za ukidanje naloga na Tviteru. Logicki najvise ima smisla ono sto je ObiW napisao, da su sluzbe naredile Tviteru da ukine Trampa kako ne bi iz pozicije na kojoj je dolivao ulje na vatru, ali to nas uvodi u veoma, veoma mracni svet kontrole medija od strane neizabranih mocnika po njihovom nahodjenju.

 

iz istih razloga su nekada mucili crnce i sada zabranili trumpu da siri lazi na tviteru i podstice rulju na "revoluciju" i to posle jedno milion laznih tvitova?

hvala ti sto si mi objasnio sta sam mislio.

 

Link to comment
Just now, 3opge said:

 

iz istih razloga su nekada mucili crnce i sada zabranili trumpu da siri lazi na tviteru i podstice rulju na "revoluciju" i to posle jedno milion laznih tvitova?

hvala ti sto si mi objasnio sta sam mislio.

 

 

Jebi ga, nece ti pomoci isprazno spinovanje, tako da ti necu ni odgovarati na ovaj post..

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Jebi ga, nece ti pomoci isprazno spinovanje, tako da ti necu ni odgovarati na ovaj post..

ti si prvi napravio grandiozan spin i pokusao da mi ga prisijes.

Link to comment
13 minutes ago, Budja said:

Anegdotalno, to je suprotno tezi da je rec o lenjivcima koji sa mrznjom gledaju na prodavnicu na uglu latino-imigranta (Gandalfova metafora).

komparativno? tu na 100 metara prodavnicu drži Vijetnamac koji na zidu drži sliku iz rata (u južnjačkoj uniformi). čovek radi 12 sati dnevno i decu je poslao u elitne škole. ja sam lenčuga prve klase u poređenju sa njim.

Edited by Gandalf
  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Krošek said:

Evo jedan krezubi ustanik, direktor tech kompanije

 

 

Totalno moze da se preslika na... nista. Samo u americi.

 

sve su to bili proleteri koji nemaju pare za zubara i traze posao.

avangarda radnicke klase.

 

Link to comment
3 minutes ago, Dimitrije said:

Tako bi bio ponovo ustolicen mit o americkoj izuzetnosti i njenoj vodecoj ulozi u "slobodnom svetu", gde ce americki pogled na svet, americka ekonomija i americka vojna moc da budu dominantni.

 

Taj mit je ekstremno jak u najgorem delu ovog polusveta koji je napao na Kongres i u velikom delu je uzrok njegovog infantilnog shvatanja prava i sloboda. Nije Tramp izmislio sovinisticki narativ o "greatest country in the world", to ponavlja svaki predsednik unazad koliko se ja secam, a secam ih se podosta. Taj nerazumni, samoljubivi, ekskluzivisticki, egoisticni, opasni narativ je prosto dosao kuci i izlio se u sopstvenom dvoristu.

  • +1 3
Link to comment
27 minutes ago, pt 2.0 said:

ovo ne razumem. ako ti nije problem pojasni. bukvalno ne razumem šta si htela da kažeš...

 

Sama cinjenica da se deo onih sa vise pigmenta, zene,  a malo sposobnijih izvlaci ih cini anksioznim.  Ceo jug im je rasisticki, izbore republikanci dobijaju na varavarskim zakonima o prekidu trudnoce i kontracepciji. Zamisli te mozgove koje ovako nesto trigeruje da atakuju na druge.

 

When You’re Accustomed to Privilege, Equality Feels Like Oppression

 

Nisu ono maskirani ludaci, ono jesu ali su sa ludaci sa agendom. Pronadji ponesto o njima po svom izboru da ne bude da ja citiram smece, 

 

27 minutes ago, pt 2.0 said:

Boldovani deo: i ja isto, i delim sentiment do samog kraja te rečenice,

Ali već u sledećoj ne znam o čemu pričaš, odnosno ne uspostavljam vezu sa ovim o čemu smo pričale prethodno... 

 

To znaci, da umesto da radim sta mogu da izvucem sebe, ja pokusam da povredim i unizim nekog drugog. Ljudi bukavlno iz sopstvenog ocaja ne kanalisu energiju i kapacitetet da izdignu sebe, vec povuku druge na dole. I cak i da im se status popravi, nije dovoljno.

 

 

27 minutes ago, pt 2.0 said:

ne znam koji su to ljudi koji su to mogli da spreče a nisu se potresali jer je njima bilo dobro? 

 

Oni koji su bili politicki aktivni i bavili su se sobom u svakom smislu umesto da se bave Srbijom i Miletom koga toooliko vole. I na kraju su zajebali i sebe i Mileta. A sad im je kriv.

 

A Dzo i Trampara su cool. Covek je sociopata par excellalnce u svakom aspektu licnog zivota i politickog delovanja. ali jbg odlican stand up komicar i dziber prve klase pa je oslobodio i druge sa slicnim pogledom na svet da se iskazu.

 

27 minutes ago, pt 2.0 said:

meni je na ličnom planu ozbiljan pakao od samog početka SNS-a, nisam slepa i nisam neko ko se protiv toga kao pojedinac nije bunio (na radnom mestu pre svega), uz solidno visoku cenu. doduše, ja sam se bunila i protiv orgijanja partijskih nameštenika iz demokratskih partija koje su zajahale firmu u periodu 2009-2010. pa mi se smučilo sve i naglavačke sam otišla iz zemlje na period od godinu dana. većina tog, partijski dovedenog kadra iz te firme sada pije iz ručice SNS-a.

 

Ja sam predvidela ranije sta ce da bude. Prostom ekstrapolacijom i nezatvaranjem ociju. Da promenim nisam mogla nista. Ne znam kako da izberem reci, jednostavno tu se reaguje u svemu onda kad je kasno.

 

 

Edited by Moonwalker
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Sama si sebi odgovorila, "krezubo" je podrugljivi sinonim za "siromašno". Ili kako neki vole da kažu, "deplorable".

 

Trampovi glasači ne samo što su gnjide fašističke nego i predstavljaju jedva trećinu američkog GDP, hnje hnje hnje. Dočim naši™ donose preostale dve trećine! Naši™ su optimistic, diverse, dynamic, moving forward!

 

 

 

 

Kad je rekla 2/3 GDPa  publiku bila sramota da aplaudira.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, 3opge said:

twiter, facebook i ostale medijske kanalizacije su privatne kompanije i mogu da banuju koga hoce.

kraj price.

 

 

 

5 minutes ago, 3opge said:

ti si prvi napravio grandiozan spin i pokusao da mi ga prisijes.

 

Ne bas, samo sam napisao da je Budjina intervencija na ovaj tvoj post logicki imala smisla. Naravno da sadrzajno nisu u pitanju iste situacije ali motivaciono jesu, pre pola veka ovakva recenica bi bez problema mogla da se ocekuje od belog vlasnika nekog restorana na americkom jugu. Takodje bi se pre 50 godina mogao ocekivati neki tadasnji Zorge koji bi tog vlasnika podrzao i ne bi u tome video nikakvu kontroverzu. Pre samo pola veka. Lako je sebi objasniti zasto je to tada moglo a sada ne moze, malo je teze razumeti da bi podrzavanje takve logike za 50 godina moglo i da izbaci neku novu generaciju crnaca iz istih restorana. Progres nije linearan proces, u stalnoj je dijalektickoj vezi sa regresijom.

 

Niti podrzavam niti kritikujem to sto je Tramp izbacen sa Tvitera, samo kazem da bi vlasnik necega sto je javni servis trebalo da ima malo bolju argumentaciju od - moje je, moze mi se.

  • +1 1
Link to comment

Ideja o americkoj izuzetnosti nije samo politicki slogan.  To je koncept je zacet mnogo pre sticanja nezavisnosti, u momentu kada se rodila ideja o nezavisnosti.  U njega duboko veruje gotovo svaki Amerikanac, bez obzira na politicki, drustveni ili ekonomski status.  Koreni te ideje su u protestantizmu, puritanskom moralu, republikanizmu i dzefersionizmu koji zamenjuju autoritete koje ima vecina drugih nacija (kralj, kasta, tradicija, etablirana crkva, proslost).

Link to comment
  • Redoran locked and unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...