Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

13 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Neće Trampu ovo biti oprošteno, nema šanse...

 

Ovo bacanje u blato simbola Amerike, to što im se upravo čitava planeta smeje i sprda sa njima, nema šanse..

 

Upravo su i zvanično skinuti s trona najveće svetske supersile, mogu zamisliti koliko se šampanjaca otvara u Moskvi i Pekingu, i ne samo tamo.

 

Mislim da Tramp uopšte još nema predstavu koliko je najebao i kako će tek biti jeban na tenane. Možda ga neće doterati do prosjačkog štapa, ipak je bio predsednik, ali će ispišati ko kamen iz bubrega svaku ovu sliku ponižavanja koju večeras gledamo.

 

Nonsens u rangu onog wishful thinkinga kako "helikopter bukvalno lomi Vučićevu vlast" iz davne 2015, mislim od rahmetli ikara.

 

1. Neće Tramp snositi bukvalno nikakve posledice za ovo, možemo da stavimo pare ako hoćeš.

2. Planeta se smeje i sprda već četiri godine pa nikom ništa, za krnji simbol Kapitola im puca penis.

3. Tron i šampanjac postoje samo u tvojoj glavi, US je na sporom zalasku odavno iz nevezanih razloga.

4. Vidi pod 1.

  • +1 3
Link to comment

Zajebano sve ovo. Bio clanak pre neki dan na Guardianu, poruka - Trump je otvorio put za diktatore u US. On je (bio) ocigledan dunster, ali sledeci nece biti.

Link to comment
2 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Nonsens u rangu onog wishful thinkinga kako "helikopter bukvalno lomi Vučićevu vlast" iz davne 2015, mislim od rahmetli ikara.

 

1. Neće Tramp snositi bukvalno nikakve posledice za ovo, možemo da stavimo pare ako hoćeš.

2. Planeta se smeje i sprda već četiri godine pa nikom ništa, za krnji simbol Kapitola im puca penis.

3. Tron i šampanjac postoje samo u tvojoj glavi, US je na sporom zalasku odavno iz nevezanih razloga.

4. Vidi pod 1.

 

Možda neće u zatvor, ali će u roku od nekih pet godina biti temeljito devastiran.

 

A ako misliš da ova bruka i blamaža nikome u USA ništa ne znači, rekao bih sinko da se varaš. 

Link to comment
Just now, chandra said:

Zajebano sve ovo. Bio clanak pre neki dan na Guardianu, poruka - Trump je otvorio put za diktatore u US. On je (bio) ocigledan dunster, ali sledeci nece biti.

Možda je to i prirodni put u razvitku društva?

 

Ako malo pogledamo imamo stalno neke cikluse između nekih oblika demokratije i apsolutizma u Evrocentričnim kulturama... Možda je sad ponovo vreme da se povampiri neki aspolutizam, jer je ovakva demokratija kakvu imamo sve lošija i lošija?

Link to comment
1 minute ago, chandra said:

Zajebano sve ovo. Bio clanak pre neki dan na Guardianu, poruka - Trump je otvorio put za diktatore u US. On je (bio) ocigledan dunster, ali sledeci nece biti.

 

Put za populističku diktaturu je otvorio spori kolaps neoliberalno-neokonzervativne klackalice, tj. gubitak poverenja u sve moguće autoritete i institucije, od medija preko naučnika do legislature. Trampov neočekivani uspon i očekivani pad su samo posledica tog procesa, nikako uzrok.

 

Guardian je već godinama žestoko opterećen Trampom i Putinom  - pauze je pravio samo da bi istrtljao nešto o Korbinovom antisemitizmu/seksizmu. Svaka tebi čast ako to još možeš da čitaš.

Link to comment

Ja sam mislioda se vi zajebavate oko ovog upada, majke mi.
Ono "beška stajl".
Pa jbte kakav je ono cirkus!

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Možda je to i prirodni put u razvitku društva?

 

Ako malo pogledamo imamo stalno neke cikluse između nekih oblika demokratije i apsolutizma u Evrocentričnim kulturama... Možda je sad ponovo vreme da se povampiri neki aspolutizam, jer je ovakva demokratija kakvu imamo sve lošija i lošija?

 

Tako je, osim što ni veliki ciklusi ne mogu da traju večno.

 

Eksploatacija ljudskih i materijalnih resursa ima svoju cenu, manijakalna potera za rastom takođe. Ekscesi kao što je ovaj današnji sve dalje odjekuju, erozija autoriteta se samo nastavlja. 

 

Nije akceleracionizam, ali stvarno ne vidim da postoji ikakav centar moći sposoban da spreči ovaj sistemski kolaps na svim nivoima društva. Ni taj hipotetički apsolutizam neće rešiti problem ograničenih resursa, tako da čisto sumnjam da ima svetla na kraju tog tunela.

Link to comment
  • Redoran locked and unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...