Jump to content
IGNORED

Insajder i fudbalska mafija


Goksi

Recommended Posts

"Posle višemesečnog rada srpske policije, pripadnici MUP Srbije lišili su slobode Ratka Buturovića (1954) iz Novog Sada, predsednika FK Vojvodina iz Novog Sada, Milana Čabrića (1973) iz Starih Banovaca, direktora Sportskog centra FK Vojvodina, fudbalske sudije Mihaila Jeknića (1963) iz Beograda, Borislava Kašanskog (1971) iz Beograda, i Gorana Kovačića (1971) iz Zemuna, zbog krivičnih dela primanja i davanja mita fudbalskim sudijama i nameštanja rezultata na utakmicama", navedeno je u saopštenju MUP-a.
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    115

  • dragance

    98

  • tsva

    96

  • teacher

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne preteruj. Insajder nema ambicije niti ovlašćenja da sprovodi nekakve zvanične istrage, niti da šokira javnost hapšenjima. Na njima je da sve ono što je javna tajna slože u jednu konzistentnu priču uz nalaženje veze između više događaja i ljudi, i da to tako sažvakano predstave širokim narodnim masama. U ovoj emisiji je highlight to što su istrage u policiji zapravo i vođenje. Aca Bulić je rekao da je 6 puta išao na detektor, ovaj iz Obilića isto tako naznačio da se obraćao nadležnim organima. Ova emisija ima poruku da policija nije htela ili nije umela da se obračuna sa ovom mafijom. Ako to policija ne može ili neće da uradi, nerealno je od insajdera to očekivati. Istraživačko novinarstvo podrazumeva upravo ovo što Brankica i ekipa rade - kontroverzna tema, kontroverzni likovi, grozna ubistva, i pronalaženje uzročno-posledičnih veza. Za sada im ide ok. Naglasio sam već da propusta ima, naročito to što štede Miljanića i prećutkuju onu Batinu akten tašnu, ali moguće je i da će se to do kraja serijala pomenuti. Primedbe koje iznosiš stoje, izgleda da je Brankica iskoristila Bulića da sa pozicije njegovih saznanja napada ostalu ekipu što joj se može obiti o glavu. Ali nazvati ovih sat i po emisije 1 povećim govnetom je nerazumevanje novinarskog posla.
Rekao bih da me nisi razumeo. Nigde nisam napisao da ekipa insajdera treba da hapsi ili da veša po Terazijama, već da su mnoge stvari preskočene, po meni dosta bitne, uz ogradu da će to možda da se pojavi u kasnijim epizodama.
Link to comment

Jedan od osumnjicenih trebao bi da bude i golman Partizana Bozovic Darko.U svetlu ovih dogadjanja njegove bravure protiv Vojvodine dobijaju drugu dimenziju, narocito ako se uzme u obzir i poreklo. Partizan je brze bolje angazovao josh jednog Bozovica, ako prvi zavrsi u apsu da ovaj nastavi zapoceto.Kinta mora da se okrece.

Link to comment
Rekao bih da me nisi razumeo. Nigde nisam napisao da ekipa insajdera treba da hapsi ili da veša po Terazijama, već da su mnoge stvari preskočene, po meni dosta bitne, uz ogradu da će to možda da se pojavi u kasnijim epizodama.
To za hapšenje je bilo karikiranje, naravno da nisam predpostavio da to misliš. Preskočene jesu stvari, ali ovo što si sada napisao se drastično razlikuje, po stilu i suštini, od stava "Instajder je (za sada) 1 poveće govno". Nije govno. Ima propusta, ali je priča solidno razrađena. Video si i da ja imam slične primedbe tvojim.
Link to comment

Insajder je jedno govno, kakao ih nije sramota da lupaju gluposti, a i nisu potrebna neka mooda za to sto oni rade. Brankica je vulva.

Link to comment

:(

Uhapšen predsednik FK Vojvodina 29. januar 2008. Predsednik fudbalskog kluba "Vojvodina" Ratko Buturović uhapšen je u Novom Sadu, potvrdilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.Brojne policijske snage opkolile su večeras kuću Ratka Buturovića, predsednika fudbalskog kluba Vojvodina i vlasnika novosadskog hotela "Park". Ulica Stanoja Glavaša, u kojoj stanuje Butorović, blokirana je za saobraćaj oko 16 sati. Primećeno je nekoliko policijskih džipova, a u ulici se nalazilo nekoliko desetina policajaca i pripadnika žandarmerije.Buturović je ranije u pojedinim medijima povezivan sa raznim kriminalnim radnjama, a poslednji put u emisiji "Insajder" televizije B92, posvećenoj fudbalskoj mafiji.Kako B92 nezvanično saznaje, vlasnik i predsednik Fudbalskog kluba Vojvodina Ratko Bata Buturović, poznatiji kao Bata Kan Kan, osumnjičen je za nameštanje fudbalskih utakmica.Pored Buturovića, uhapšeni su i Milan Čabrić Milan, direktor stadiona Vojvodina, fudbalske sudije Mihajlo Jeknić i Borislav Kašanski, kao i Goran Kovačić, bivši sudija, koji je osumnjičen za posredovanje posrednik u nameštanju utakmica.
Link to comment

Huh... ono hapsenje Bate je smesno. MOgli su da mu zvone, covek bi im lepo otvorio. Ovako smo morali da gledamo njegovu metalik sivu pidzamu...Sto se sudija tice... znam i sve i zao mi je sto su nastradali. Jeknic je lik sa ogromnim mudima i lik za koga znam dosta pozitivnih prica van fudbala. Doduse, istina je da je bio jedan od glavnih u FSBu i da se za dosta toga pitao, narocito u poslednih par godina kada je bio i sekretar FSBa... Da je imao mogucnost da nesto namesti svakako je imao, a da li je videcemo kroz istragu...Sto se tice Goranje i Kasanskog oni u najboljem slucaju mogu da budu samo pioni. Moram da priznam da sam se iznenadio sto sam video Kasanskog tako brzo na prvoj ligi, ali nije lik koji se bavi organizacijom i namestanjem. MOguce da se nije bunio, ali organizacija ide sa vise instance. Zivo me zanima da cujem za sta ih optuzuju (sta su to uzeli i zasta) jer sam siguran da ce to biti razlozi zbog kojih bi morali da pohapse sve sudije sa prve lige a Bogme i funkcionere klubova... Ako je klupko pocelo da se odmotava, zivo me zanima koga ce sve da pohapse... slede zanimljivi dani. Ko zna, mozda im ponestane sudija kad se zavrsi ova akcija "Pistaljka" pa se ja reaktiviram da sudim derbi :lol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...