Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

Koliko znam - nije. A da lupeta, o da. 


Svima kojima su primanja bila u visini potrošačke korpe treba da se oproste dugovanja, ostalima treba naplatiti paušal + neku kamatu zato što su se pravili pametni i nisu hteli da budu preduzetnici-paušalci. 


Jednostavno na kraju svi ispadaju budale što su radili po pravilima, prvo kao preduzetnici i onda sada kao DOO jer su (kriminalnim) testom samostalnosti praktično ugušili preduzetnike.

 

Svakako je potreban nov zakon o frilenserima, ali većina tih koji su zarađivali preko 1000EUR nisu hteli da plate ni dinar poreza i nije mi ih žao uopšte.

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, goofs said:

Pise se po internetima da je Pogacar u dosluhu sa vlasti? 

Što u dosluhu, ide da pregovara, to se valjda i htelo? Interneti imali dovoljno prilike da se uključe. To im je što im je. A Pogačar prvi put posle toliko godina organizovanja akcija, prišao malo bliže institucijama. Ko onaj vic o Jehovinom svedoku koga prvi put puste u kuću. Šta sad?  :fantom: Možda malo poverenja u svoje vođe? Nije to loše, u nekoj oročenoj meri.

Link to comment
58 minutes ago, goofs said:

Pise se po internetima da je Pogacar u dosluhu sa vlasti? 

Ne da je u dosluhu, nego da ga je vlast i postavila na tu poziciju predstavnika radnika na netu. :D I ne samo njega, nego i ostale njegove drugarčiće. Tu teoriju zavere sam video nekoliko puta do sad, čudno da vam je promakla.

Edited by Pramheda
Link to comment

A ok, nisam to video nigde, a ne deluje mi realno. Neozbiljan malo jeste, malo lupeta, istina, ali cini mi se da radi ok posao za sada, videcemo epilog svega ovoga.

 

Ako stvarno donesu novi zakon koji ce na bolje nacine uvazavati status frilensera i oporezivati im rad nekom normalnom stopom, to bi onda bio ozbiljan napredak.

Link to comment

To se priča o udruženju od samog starta...sve ti e to namešteno bajo moj, nemo da si naivan.

 

Da sam Beba Popovic ili neko iz velikih IT firmi prvo bih takve priče poslao da cirkulišu.

Edited by ragasto
Link to comment
6 hours ago, goofs said:

Ako stvarno donesu novi zakon koji ce na bolje nacine uvazavati status frilensera i oporezivati im rad nekom normalnom stopom, to bi onda bio ozbiljan napredak.

Nadamo se svi tome. Ali sve preko 15% od zarade je mnogo.

Link to comment

15% bez neoporezivog dijela i bez troskova? Da nije to malo nerealno?
Sta cemo onda sa pausalcima koji prihoduju 2000€, placaju porez 300€+doprinose. Nema neoporezivog dijela, nema priznatih troskova. Ali zato ima ekoloska taksa i test samostalnosti i svake godine 10% povecanje osnovice za porez i doprinose.

Link to comment

Belgija nema trziste orjentisano kao outsourcingu, u istocnoj Evropi to cveta i treba omoguciti ljudima da rade tako, a ne sputavati ih. 

 

Usput, i zakon o pausalnom oporezivanju je djubre, treba i njega menjati, debilno je da isti porez placa neko ko prihoduje 500e i 3000e mesecno, kao i onaj koji ne prihoduje nista za mesec dana.

 

U sustini, Srbija je zrela za poresku reformu i trebalo ju je odraditi jos pre 15 godina, a ne danas, a ovi nece ni u narednih 15 godina. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...