Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

Mene fascinira koliko ljudi je ušlo u preduzetničke ili frilenserske vode, a da nemaju pojma o poreskim i drugim aspektima svog poslovanja. Poreske propise kao nepravdu za koju su sada saznali, a ne pravila u skladu sa kojima je trebalo da organizuju svoj rad kad su krenuli i čije izmene su toliko godina mogli udruženo da predlože.

Edited by napadaj
  • +1 7
Link to comment

Pisali smo stotinak strana o tome, u 99/100 situacija su ljudi u maticnoj filijali poreske dobijali savet™ cuti i radi, nema nista od tog, ne znamo mi nista i kako

I ne samo tamo, vec i u PIO i u RFZO

Time niko nije zeleo ni da se bavi, ni vlast, ni frilenseri

Evo, 2 godine posle pocetka cele te pizdarije ja jos uvek nisam procitao da je ikom stiglo konacno resenje ili sprovedena prinudna naplata za bilo sta, poreska uprava i dalje ne zna da odradi poso

Uopste me ne bi iznenadilo da je direktiva za sredjivanje svega ovoga dosla iz EU, jer nizim cenama rada sjebavamo njihove frilensere, da ni nije glavni motiv bio da nas vlasti osure

S druge strane, masa ljudi je lazirala radni odnos pausalom, pa se pojavilo resenje™ u vidu testa samostalnosti i prelaska u DOO 

Sta je takodje fascinantno, 99% naroda ne zna sta je bruto zarada, a ne vredi ni pokusavati da objasnis razliku izmedju bruto 1 i bruto 2

Cak je i Tutmes III kroz zube procedio da drzava snosi odgovornost za situaciju :laugh:

 

  • +1 1
Link to comment

Kako se poreski vidi primanje novca iz inostranstva ako salje fizicko lice iz USA fizickom licu u Srbiji?

Moneygram je u pitanju i cifra od 60.000rsd.

 

Trebalo bi da je tax free jer ne salje firma?

 

Edited by Friend
Link to comment
  • 4 weeks later...

da, počeli opet da šalju čestitke. doduše, ovo su sad obračunali po novom povoljnijem dogovoru gde je 384k godišnje neoporezivo, znači ispod 768k se ne plaća ništa. meni je ovo ok kompju kompromis, mada je malo blesavo što iz udruženja pričaju kako su se nadali™ da ipak neće biti retroaktivno, ali eto zla država jbg...

Edited by Calavera
Link to comment
On 18.11.2022. at 17:37, Friend said:

Kako se poreski vidi primanje novca iz inostranstva ako salje fizicko lice iz USA fizickom licu u Srbiji?

Moneygram je u pitanju i cifra od 60.000rsd.

 

Trebalo bi da je tax free jer ne salje firma?

 

 

Lagano prolazi, posiljalac napise da je poklon ili pozajmica prijatelju za drogu ili kurve ili bilo sta, radi reda. Valjda privatnim licima ne proveravaju cifre do zbirno 10 hiljada evra mesecno, tako je bar bilo u Rajfajzenu kad sam ja slao pare za kupovinu kola u Svajcarskoj, informacija licno od direktora filijale s kojim sam dobar.

 

Inace, i ujaku stigao prekjuce (kao cestitka za slavu) neki porez za 2017. sto je sljakao grejanje za slovensku firmu u Nemackoj, oko 3000e je cifra. 

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...