Jump to content
IGNORED

Premier League 2020-21


ArleKino

Recommended Posts

Arsenal od momenta kad je Arteta skontao koliki je car Smith Rowe (od Boxing Daya) ima treći učinak u ligi, iza oba mančesterska kluba.

 

Sad spičiti budžet na vrhunskog stopera i Grealisha da sa Mikelanđelom uzmemo naslov.

Link to comment
On 18.5.2021. at 22:44, Pokojni Ruxin said:

mrzim fudbal

 

lester će da prvi put ispadne iz top 4 u poslednjem kolu, a oni govnari će da odu najnezasluženije ikad jer je golman dao gol u poslednjem minutu

 

mrzim fudbal

 

4 minutes ago, 189- said:

debakl fudbala i zivota ako ovaj liverpool udje u ls. cestitke sudijama i fa.

 

Awkward Third Wheel GIF by Hyper RPG

Link to comment

 

31 minutes ago, copkillah said:

Awkward Third Wheel GIF by Hyper RPG

 

Još kad neko dojavi Ruksi da je na kraju prošle sezone razlika između Liverpula i Sitija bila za bod veća nego ove...  :happy:

 

Ali da, bio im je Laporte povređen, jebiga :inn:

 

Link to comment
19 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

 

Još kad neko dojavi Ruksi da je na kraju prošle sezone razlika između Liverpula i Sitija bila za bod veća nego ove...  :happy:

 

Ali da, bio im je Laporte povređen, jebiga :inn:

 

Povredjivao se dok je bio Francuz, sad kao Spanac...moze samo da folira povredu.

Link to comment
7 hours ago, ArleKino said:

Arsenal od momenta kad je Arteta skontao koliki je car Smith Rowe (od Boxing Daya) ima treći učinak u ligi, iza oba mančesterska kluba.

 

Sad spičiti budžet na vrhunskog stopera i Grealisha da sa Mikelanđelom uzmemo naslov.

Apropo vrhunskog štopera, na koju foru Arsenal ima bronzu za broj primljenih golova?

Link to comment
2 hours ago, čekmeže said:

Apropo vrhunskog štopera, na koju foru Arsenal ima bronzu za broj primljenih golova?

 

Generalno je Arteta odradio momački dio posla oko timske odbrane, skraćuje se mogućnost suparnicima da šutiraju na naš gol kao na treningu i onda je logično da se i prima manje golova. Individualne greške se još uvijek dešavaju, zato kažem da bi jedan vrhunski stoper promijenio stvari nabolje. Šteta što njemački ustav zabranjuje da vrhunski igrač iz Bundeslige ide igdje drugo mimo Bayerna jer bi nam Upamecano bio kempbelovsko™ pojačanje. Vidjećemo šta će biti sa Salibom kad se vrati sa posudbe iz Nice.

 

Problem Arsenala je na drugoj strani terena, i to ne samo zbog Aubinih privatnih problema (bolest majke pa malarija). Ove sezone smo na Emiratima ostali na nula datih golova osam puta, u gostima još četiri puta. U prvih 14 kola smo uzeli 14 bodova i igrali drugi-treći najgori fudbal lige, a onda je Arteta počeo igrati sa Smith Roweom na Özilovom mjestu i otad smo uzeli manje bodova samo od Cityja (44 u 23 utakmice). Da je Arteta bio malo hrabriji i malo manje pritisnut od gornjih struktura da ne igra Özil u prvom dijelu sezone, da se forsira raspalog Williana i da je ranio sa lanca pustio Martinellija, sad bismo pričali o borbi za Ligu prvaka. Tukli smo United, Leicester i Chelsea u gostima, a opet smo favoriti za deveto mjesto uoči zadnjeg meča sezone.

Link to comment

Pa nije samo Auba kriv, čini mi se da je na gomili utakmica bio potpuno odsečen, da nikakve lopte nije dobijao. Da je imao nekoga da ga hrani loptama, imao bi mnogo bolji učinak, uprkos svim problemima, siguran sam.

 

Link to comment

Evo i sudija za tri najvažnije utakmice poslednjeg kola:

 

AVL - CHE: Referee: Stuart Attwell. Assistants: Simon Long, Neil Davies. Fourth official: Tim Robinson. VAR: Jared Gillett. Assistant VAR: Stephen Child.
LEI - TOT: Referee: Anthony Taylor. Assistants: Gary Beswick, Adam Nunn. Fourth official: Keith Stroud. VAR: Peter Bankes. Assistant VAR: Lee Betts.
LIV - CRY: Referee: Andre Marriner. Assistants: Richard West, Scott Ledger. Fourth official: Tony Harrington. VAR: Paul Tierney. Assistant VAR: Eddie Smart.

Link to comment

ja nisam nešto mnogo gledao arsenal, ali kad jesam činilo mi se da je to ekipa sa najsporijom tranzicijom na svetu. taj neki pozicioni fudbal jeste definitivno doprineo zatezanju odbrane, ali je zato sigurno i oduzeo na drugoj strani terena. a i generalno užasno mi je dosadan artetin fudbal. 

Link to comment
6 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

ja nisam nešto mnogo gledao arsenal, ali kad jesam činilo mi se da je to ekipa sa najsporijom tranzicijom na svetu. taj neki pozicioni fudbal jeste definitivno doprineo zatezanju odbrane, ali je zato sigurno i oduzeo na drugoj strani terena. a i generalno užasno mi je dosadan artetin fudbal. 

 

Otprilike je to to. Problem je u tome što uz Parteya na sredini igra ili neki Elneny ili Xhaka koji imaju 288% realizaciju pasova unazad. Ceballos je u teoriji trebalo da bude rješenje, ali je uglavnom bio još gori sa davljenjem igre.

 

Arteta generalno igra štreberski fudbal, pozorniji pratioci su čuli da bukvalno svaki napad nastoji iscrtati. Pokušava naučiti fudbal napamet umjesto da ga igra sa razumijevanjem. To se najbolje vidi kod izmjena koje mu rijetko upale (sinoć je bio izuzetak) i kod toga da ima sličan problem kao i Pochettino - jednom kad ispusti kontrolu utakmice, game over.

Link to comment
21 minutes ago, Jeremija said:

Arsenalovi budući protivnici u novom Intertoto Kupu ili kako se već zove takmičenje:

 

Odlično, došlo je vrijeme da starim rivalima iz Sileksa damo po pičkata materinata.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Pa dobro, original intertoto samo sto se drugačije zove. Intertoto bio zanimljiv, igras sa timovima tvog ranga pa ako osvojis bar necim da se qrcis. Druga stvar je sto je previse slabih liga i ekipa pa ovako izgledaju protivnici bilo kog iz engleske, spanije, nemacke...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...