Jump to content
IGNORED

Premier League 2020-21


ArleKino

Recommended Posts

Cavani se nekom fanu na Tviteru zahvalio sa “gracias negrito” pa obrisao, ali kasno. Od ove sezone je minimalna suspenzija za takve prekršaje™ tri utakmice.

 

Šta zna Urugvajac šta je sto kila :D 

  • Haha 1
Link to comment

Fraktura, operisan noćas Jimenez. Sad je ok.

https://www.wolves.co.uk/news/club/20201130-update-on-raul-jimenez/


Ostaje nejasno zašto je Luizu dopušteno da nastavi posle takvog “sudara” glavama kada je to protivno svakoj preporuci koja postoji zadnjih godina da igrači moraju minimum da prodju protokol ustanovljavanja potresa mozga (Luizu samo tretirali rasekotinu), ne znam ko je veći idiot ispao - medicinski tim ili Oliver.

I na kraju - Luiz je jedan moron, mada smo to već znali. Nek zahvali bogu što nije ubio čoveka.

99d677cd224a401e0cb261ab56d15d37.jpg

Link to comment
9 hours ago, Weenie Pooh said:

Cavani se nekom fanu na Tviteru zahvalio sa “gracias negrito” pa obrisao, ali kasno. Od ove sezone je minimalna suspenzija za takve prekršaje™ tri utakmice.

 

Šta zna Urugvajac šta je sto kila :D 

 

Ništa, odmah da Sektaši™ krenu na štampanje majica sa Cavanijevim likom. Ili da ga sami suspenduju. Uglavnom, biće mi zabavno gledati reakcije Pulđana i Sektaša na prebačaj cipele na drugu nogu™ po pitanju urugvajskih lingvističkih posebnosti. :jerry:

 

Što mi je ionako jedina zabava vezana za engleski fudbal. :isuse: Inače, Partey, čovjek koji je zadnji put u bolnici bio u porodilištu kad se rodio, u autu još 6 sedmica.

 

Grozota od igre, majmunčina Luiz umalo ubija čovjeka, gabonski Beetlejuice koji kao da je potpisao papire za penziju, a ne novi ugovor...

Link to comment
9 hours ago, Weenie Pooh said:

Cavani se nekom fanu na Tviteru zahvalio sa “gracias negrito” pa obrisao, ali kasno. Od ove sezone je minimalna suspenzija za takve prekršaje™ tri utakmice.

 

Šta zna Urugvajac šta je sto kila :D 

 

jel fan crn?

Link to comment
Cavani se nekom fanu na Tviteru zahvalio sa “gracias negrito” pa obrisao, ali kasno. Od ove sezone je minimalna suspenzija za takve prekršaje[emoji769] tri utakmice.
 
Šta zna Urugvajac šta je sto kila [emoji3] 
Nije u pitanju urugvajac nego ta cela južnoamerička "spontanost", kultura, obrazovanje, društveni odnosi...Većini tamo je to skroz normalno, al čim predju okean te njihove "zajebancije" dobiju skroz drugu dimenziju. Sreća pa većina popularnih latinosa imaju nekog ko im filtrira sadržaje jer bi u suprotnom ovakve i slične stvari bile mnogo češće. Mada generalno vecina njih postane prilično svestna šta je prihvatljivo a šta ne pa se manu navika iz rodne favele. Njihovo viđenje ovoga je da čim se nešto završava sa -ito zvuči kao kompliment. To je to. I na pitanja rasizma, diskriminacije se gleda skroz drugačije. Uglavnom se za to krive "beli" ljudi jer trgovina robovima, korumpirani režimi po južnoj americi ... A malo njih kapira da je sve to hod po tankoj liniji. Skoro je na jednom berlinskom "ekspat" forumu Nikaragvandjanin rantovao po celoj državi kako je rasistička jer ga je neki pijani nemac u tramvaju nazvao blackie. Pošto sam živeo tamo ja pitao lika da li je cela Nikaragva rasistička zemlja ili samo neki random idiot. Kaže da sam nenormalan i da je to tamo nemoguće jer je Nikaragva super kul zemlja i da ljudi ne prave razliku izmedju rasa. Dobro, zašto su me onda 4 godine u Nikaragvi lokalci zvali ćele? (Ćele: šatrovački od leće - mleko - beli/belac). Zato što sam im verovatno bio dobar drug i gotivili me pa su mi dali takav nadimak da se osećam dobrodošlim i deo zajednice. Uz ovo, fun fact: da li ste znali da je El Salvador jedna od prvih zemalja na svetu koja je zabranila trgovinu robovima na svojoj teritoriji i da su prilično ponosni na to i vrlo često to pominju. Ono što ne pominju je da su zabranili trgovinu robovima jer nisu hteli da se afrikanci mešaju sa lokalnim stanovništvom i da se tako "uprlja" el salvadoracanski native heritage. O takvim i sličnim stvarima po latinskoj americi niko ne priča niti ima nekih preozbiljnih inicijativa osim sitnih NGO-a koji niti imaju budžet niti preterano znanje sa bilo šta od svega toga promene. Nisam sve ovo napisao da bi branio bilo koga ili da bi optužio juznoamerikance da su rasisti već samo dao perspektivu iz ličnog iskustva. Kao što su vicevi zajebana teritorija za stvaranje predrasuda tako i ovakve stvari kao što su negrito/blackie su zajebana teritorija. Iskreno lično bi voleo sa se što više južnoamerikanaca "zajebe" sa svojim rasistickim ispadima jer je to jedan od načina da ljudi nauče da takav rečnik ne samo sa nije pristojan nego nije ni prihvatljiv. (Ko je ikada napisao više od 4 rečenica na telefonu zna da sad neću moći da koristim prste barem 2 sata :) )

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • +1 4
Link to comment
11 minutes ago, Meazza said:

Koliko je meni poznato Urugvaj je daleko od rasisticke zemlje, cak naprotiv. Ali mozda sam pogresno informisan.

 

Ma nisam ja pisao o zemljama i nikada ne bi celu zemlju/naciju optuzio da su rasisti. Pokusao sam da stavim u kontekst ono sta govore i kako govore. Ono sto je njima normalno i deo svakodnevnice a to je stavljanje deminutiva na sve kada pricas sa nekim kog znas (negrito, gordito) na drugim mestima nije. Naravno da me cela ta prica oko "to je nasa tradicija da pricamo za drugare negro i negrito a da to nije nista pogrdno" ono bas bas nervira jer sa "tradicijom" imam zajeban odnos. Btw, sad sam pogledao po netu za rasizam u Urugvaju, cisto da se informisem i vidim da bas imaju problem sa potomcima africkih robova.

 

Nisu neuki niti glupi nego su sa time odrasli pa im je to normalno i cesto zabravljaju tu konotaciju.

Link to comment

Gledam sky bez navijaca i dok se ovaj zagreva za penal cuje se komentator sa tribine, koji vice: da li fulam postati prvi tim u istoriji koji je promasio penale na 3 uzastopne utakmice i da li je Kavaljero da postane igrac koji promasuje 2 uzastopna penala. Vata ga verovatno kamera iza gola, mogu da zamislim koliko je okrutno ako su i igraci culi a sigurno jesu :ph34r:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...