Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

u ponedeljak cemo uz gospodovu pomoc imati vishe od dvoje pozitivnih. imamo i danas, ali nisu od istog dana pozitivni. a ja imam roditeljski u 18h. savetujte me da sedim u coshku i cutim.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Ovo sa maskama i decom u školama je i meni u Berlinu skroz apstraktno i van svake pameti. Dete mi se više smorilo od maske. Kao i svako od njenih drugara. U učionicama svi nose, u dvorištu ne mora. Situacija je ovakva: za ulazak u (disko) klub ti treba brzi test, dokaz o vakcinaciji ili da si prelezao (mislim da još uvek nisu promenili da samo vakcinisani i rekovalescenti mogu unutra). Za ulazak u poluotvoreni klub (koji ima zidove sa svih strana plus neku zaštitu odozgo pa je skoro pa 90% zatvoren) ti ne treba ništa. Klubovi su uglavnom puni, oni veći primaju po 700-800 ljudi. Razmak ništa. Škola: detetovo odeljenje 18 njih u učionici dovoljno velikoj da sede na razmaku skoro od 1.5 metra sa otvorenim prozorima ceo dan. Testiranje brzim testovima dva puta nedeljno. Muzičko nemaju jer pevanje. Maske u učionici. Ja ne kapiram logiku da 700 ljudi može da sedi 5,6,7 sati i pije pivo i djuska, bez maski i testa a da deca od 8 do 14 moraju da se testiraju i nose maske. Klasični idiotizam.

Link to comment
8 minutes ago, djordje geprat said:

slika stanja na ulici, prevozu, radnjama............

 

U skolama je sve mnogo bolje nego napolju, skole su tema jer smo postavljeni pred svrsen cin dok su ostala desavanja stvar nekog izbora. Nije isto i jer su odlican posao odradili prosle godine.

Nisam usao u prostoriju sa vise od 5 ljudi, nema sanse, dok svi koji tamo rade nemaju taj luksuz. Za svaki roditeljski se pravi k.stab na dnevnom nivou, u stvari tek ce da se pravi.

A na zimu cemo svi biti kuci.

 

Link to comment
21 minutes ago, Budja said:

 

U cemu je problem?

 

Dao je vrlo jasne i razumne alternative, ne vidim da je u pitanju neki ludak.

pranje ruku i vetrenje naspram nosenja maski i karantina dece koja su bila u kontaktu, vrlo razumna alternativa.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, precog said:

pranje ruku i vetrenje naspram nosenja maski i karantina dece koja su bila u kontaktu, vrlo razumna alternativa.

 

Zaboravio si nekako najvazniji detalj: Frekventne testove usled kojih nema potrebe za nosenjem maski.

Link to comment

Koja je to frekvencija testiranja, otprilike, koja bi pokrila intenzitet komunikacije starijih osnovaca i srednjoskolaca, a da ne dodje do opsteg sranja u relativno slabo vakcinisanoj populaciji sa visegeneracijskim domacinstvima? 

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 7
Link to comment
53 minutes ago, Moonwalker said:

Koja je to frekvencija testiranja, otprilike, koja bi pokrila intenzitet komunikacije starijih osnovaca i srednjoskolaca, a da ne dodje do opsteg sranja u relativno slabo vakcinisanoj populaciji sa visegeneracijskim domacinstvima? 

 

 

 

Nemam pojma kakva je struktura domacinstava u Svajcarskoj.

 

Tamoje vakcinisano 51% full i 8% prvom dozom.

 

Bags je vec pisao o intenzitetu testiranja u Austriji (tamo, doduse, nose maske). Dva-tri puta nedeljno, pretpostavljam.

 

Sto se intenziteta komunikacije starijih osnovaca i srednjoskolaca, cenis da komuniciraju samo u skoli? Cenim da ih roditelji ne prate pre i posle skole, a kako se ovi ponasaju kad izadju iz skolzkog dvorista, nisam siguran.

Link to comment
16 minutes ago, Budja said:

 

Nemam pojma kakva je struktura domacinstava u Svajcarskoj.

 

Tamoje vakcinisano 51% full i 8% prvom dozom.

 

Bags je vec pisao o intenzitetu testiranja u Austriji (tamo, doduse, nose maske). Dva-tri puta nedeljno, pretpostavljam.

 

Sto se intenziteta komunikacije starijih osnovaca i srednjoskolaca, cenis da komuniciraju samo u skoli? Cenim da ih roditelji ne prate pre i posle skole, a kako se ovi ponasaju kad izadju iz skolzkog dvorista, nisam siguran.

 

 

Ups, my bad, ti se sekiras za Svajcarce i Austrijance hoce li da preteknu u dovoljnom broju.

 

Koliko cenis da ima  visegeneracijskih porodica u manjem broj kvadrata u Austriji i Svajcarskoj?

 

Koliko je ljudi u Austriji i Svajcarskoj sa organizmom u opstem zdravstvenom stanju koji je posledica 30 godina iznurivanja sa kratkim prekidima?

 

Hoces da kazes da je nacin socijalizacije u Svajcarskoj i Austriji uporediv sa onim u Srbiji?

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
u ponedeljak cemo uz gospodovu pomoc imati vishe od dvoje pozitivnih. imamo i danas, ali nisu od istog dana pozitivni. a ja imam roditeljski u 18h. savetujte me da sedim u coshku i cutim.

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Savetujem ti da ne ideš...

Inače prošao i danas pored kovid ambulante nbg-medicina rada...
I preko 20 ljudi sedi napolju, to nikad nije bilo...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...