Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

6 minutes ago, Aleksija said:

mi idemo od ponedeljka onlajn. takodje, onde gde se ide kombinovano, obavezno je nosenje maski za zaposlene, bez obzira na vakcinalni status - i preporuceno za ucenike, sve vreme u skoli.

ne znam zasto ovo sa maskama  nije moglo pre 10 dana. ks se svaki put zapanji nad virusom, kao one koze sto padaju u nesvest.

 

 

 

Nije moglo jer se Vučić plaši antivaksera, zna da je to dobar, ako ne i većinski deo glasačke populacije, da je odmah tako krenulo, nemam sumnje da bi brzo bilo sasvim soldnih protesta raznih mamika i ostalih idiota...

  • +1 3
Link to comment
31 minutes ago, SNARC said:

 

Ne ucitelji..nego ministarstvo unutrasnjih poslova i zdravlja treba da se bave ovim. Nemas masku - ne ulazis u skolu i idi da te tata tvoj pametni uci...pizda vam bre materina odvaljena od zivota.

sto bre tata, kad su ovo ovde sve mamike?

:happy:

Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Retardirane mamike… :frust:



 

 

Sta bi ovi rekli na skolu mog sina (obicna drzavna, nista fensi) gde prvaci samo kopaju stapicem po nosu za antigen test svake sedmice dva puta i jos brem jednom PCR, a gadna tetkica se izdere na tebe sa najgorim Beckim dijalektom cim se pojavis bez maske na hodniku? Kaze klinac svaki dan oplace nekoliko dece na velikom odmoru od ove spodobe. Dobili smo i informaciju da je 93% nastavnika vakcinisano. 

Link to comment
15 minutes ago, bags said:

 

Sta bi ovi rekli na skolu mog sina (obicna drzavna, nista fensi) gde prvaci samo kopaju stapicem po nosu za antigen test svake sedmice dva puta i jos brem jednom PCR, a gadna tetkica se izdere na tebe sa najgorim Beckim dijalektom cim se pojavis bez maske na hodniku? Kaze klinac svaki dan oplace nekoliko dece na velikom odmoru od ove spodobe. Dobili smo i informaciju da je 93% nastavnika vakcinisano. 

svaka cast autrijancima, kod alpskih komsija svicaraca glavni za vakcinacije ima interesantne stavove povodom dece:

 

Vaccination chief calls for end to school quarantine for children

 

tip je inace pedijatar i profesor.

usta+skrbava.

Link to comment

Ministarstvo obrazovanja sa direktorima ovo može elegantno lako da reši, mada košta malo, taman koliko maske na dnevnom nivou.

 

Obezbede dnevno maske koliko ima učenika, svakom učeniku neki uposleni autoritet baja ili domar ako je zajeban, na samom ulazu daje masku sa jasnim i odlučnim uputstvom da mora da je nosi ceo dan u hodnicima, a u učionici kako nastavnik/učiteljica odrede prema predhodnom uputstvu iz ministarstva.

Koje dete odbije masku ne ulazi u školu, pa mu izostanak tretiraju po jasnoj unapred utvrđenoj proceduri.

Link to comment

Ali stvarno, šta sad trebaju prosvetni radnici i direktori škola? Pojedinačno da se bakću sa svakom budalom od roditelja antimaskera/vaksera poput ove što sam pominjao pre neki dan?

Rešeno na nivou države, ministarstva, obrati se njima…

Čuj, ona bi da tuži direktorku. Pa tuži državu.

On 7.9.2021. at 9:23, mraki said:
Link to comment

Inače sam se solidno zaprepastio pre neki dan kad mi je drugar, prosvetni radnik pričao kako je dosta česta praksa zadnjih godina (nevezano za koronu) da roditelji dolaze na običan razgovor sa nastavnikom u pratnji advokata, i na taj način vrše pritisak…:huh:

Link to comment
1 hour ago, bags said:

 

Sta bi ovi rekli na skolu mog sina (obicna drzavna, nista fensi) gde prvaci samo kopaju stapicem po nosu za antigen test svake sedmice dva puta i jos brem jednom PCR, a gadna tetkica se izdere na tebe sa najgorim Beckim dijalektom cim se pojavis bez maske na hodniku? Kaze klinac svaki dan oplace nekoliko dece na velikom odmoru od ove spodobe. Dobili smo i informaciju da je 93% nastavnika vakcinisano. 

 

ovde bi to predstavljalo uvertiru u građanski rat

 

problem sa ljudima ovde, mislim sa dobrom većinom, jeste što se i sloboda i dužnost shvataju u apsolutnom smislu. pa se onda apsolutno i nekritički pokoravaš ili aposlutno radiš šta ti je volja, bez obzira na drugoga

Edited by Ted
Link to comment

Ma i ovde postoje anitvakseri i daleko je od idealnog, ali vecina ljudi zeli po svaku cenu da izbegne jos jedan homeschooling lockdown.

 

Ja znam nekoliko ljudi sto su se vakcinisali samo da kad kupe decu da mogu uci u vrtic/skolu. (moze i sa testom ali mora biti manje od 24h)

 

 

  • +1 1
Link to comment

godinu i po dana je to sa maskama funkcionisalo kako-tako (kod mene u skoli besprekorno). cim je dat signal da moze, a i ne mora, zna se sta je ispalo.

ja sam uverena da bi vecina roditelja i dalje postovala neku jasnu i odlucnu meru.

no kad pustis apsolutno sve, ne mozes samo skole uvoditi u red.

  • +1 3
Link to comment

Ja ne mogu da verujem da jos uvek za ucenike vazi preporuka za maske, a ne obaveza. Strasno, kolegi je juce na roditeljskom antivakser i antimasker oduzeo toliko vremena da to nije normalno. Javio se za rec, kaze ima 8 pitanja... i sta sad mi treba da ucimo i pravo i medicinu da bi objasnili debilu. Kad drzava nece nista da uradi

  • Tužno 1
Link to comment

Ovaj forum je precizno mesto pre svega, ne znam kako bih se ponasao da ne citam ovde. Kada izadjem napolje uvek je zestok udar.

Sve ovo vreme neki vredni ljudi kace tabele i dijagrame sto govore sami za sebe, bezveze se cudim sto neki roditelj ili neki klinac tehnicar medicine pricaju istu pricu danas da je virusa uvek bilo, da je sve u glavi i slicne umotvorine. Oni prate sve ono sto mi ovde kacimo na smesne teme, minimalan trud i dovoljno za neki stav. Zato je vlast omanula, mogli su da rasporede ogranicenje da u jednom trenutku postane prirodno da ne mozes nevakcinisan da udjes na neka mesta, nije normalno da u ovakvom drustvu, sa ovakvim stabom i diktaturom prodje momentalna zabrana kretanja i svi da u skoli nose maske. Nose vakcinisani, zato su se i vakcinisali, sto paze. Vecina ne nosi kao sto se nisu vakcinisali.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...