Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

1 minute ago, mraki said:

I kako onda vi prosvetari, 5 časova držite ovako, 6. online?

Da ne pitam kako je tamo gde je dosta zaraženih profesora… 

Zvuči da je nemoguće izbeći totalni kolaps velo brzo.

Kod mene casovi idu po rasporedu. Odem u praznu ucionicu gde bi to odeljenje imalo cas da su u skoli. Ukljucim meet, i pricamo, imam kameru da vide i tablu i mene 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, mraki said:

Za matematiku i informatiku možda, ali za engkeski nisam siguran.

Drugarica se vuče po nekim zamenama godinama, sve po 10-20% i tako skupi nekih 60-70, kako kad. Navodno ih ima dosta.

Nisam znala da je takva situacija, uvek se pricalo da nedostaju (mislim i pre korone)

Link to comment

Online nastava u crvenoj zoni. Dan prvi.

 

Prvi čas izgleda neće imati. Jedva su svi namestili naloge u Google učionici, jer su promenjeni username tako da je cifra razreda svima povećana. Predmeti su jutros dodati u liste, to je ok. Ali nema nastavnika da aktivira Meet link. Razredna trenutno pokušava da kontaktira tog nastavnika, koji je izgleda na zameni. Na Viber grupi gde su đaci i razredna potpuni haos, po 20 poruka u minuti. Vrh zezanje. To je prvi čas. Videćemo kako će ići dalje. Samo jako. :D :sad:

Link to comment

meni dete već treći razred ima nefunkcionalan. ovo je užasno.

a da ne objašnjavam kako je super izgledao i bio raspoložen tih par dana koje je proveo u školi.

da, znam, da pandemijski je upitno da li i kako škola može da funkcioniše. pričam o tome kako će sve ovo uticati, tj. već utiče, na dete.

Edited by Svarog
Link to comment
49 minutes ago, Svarog said:

meni dete već treći razred ima nefunkcionalan. ovo je užasno.

a da ne objašnjavam kako je super izgledao i bio raspoložen tih par dana koje je proveo u školi.

da, znam, da pandemijski je upitno da li i kako škola može da funkcioniše. pričam o tome kako će sve ovo uticati, tj. već utiče, na dete.

Totalno razumem sta pises. Ovo sve je moralo biti bolje, definitivno je ovo najgora opcija u ovoj situaciji. Nakon 4 dana skole na onlajn koji nije pripreljen i organizovan, to sigurno nije dobro za decu 

Link to comment

Prvi dan. Drugi čas. Takođe otkazano.

Epicentar Novog Beograda. Ovde bi bar trebalo da online škola može da funkcioniše.

Ali koliko vidim ovde nisu tehnički problemi samo, izgleda opet ne mogu da dođu do (ili možda nađu?) nastavnika.

Sreća pa je sledeći čas fizičko :D :cry:

 

Ja mu dao da čita uvod i prvu lekciju iz udžbenika iz fiziku, pa ću kasnije to da prođem s njim. Da bar sam nešto počne iz tog predmeta. Homeschooling improvizacija.

Edited by Svarog
Link to comment

@Svarog meni ovo pada na pamet: ako je samo jedno odeljenje onlajn, a nastavnik recimo ima 4. cas kod njih, 2. i 3. kod drugih odeljenja, a u skoli nema tehnickih uslova... ne moze trcati kuci da drzi onlajn cas odatle, pa posle se vracati na sledece casove.

mada to ne bi smelo da se desava nigde.

no eto, moja skola je sredjena kao svemirski brod u najvecem delu, ali od pocetka sedmice se jedva kacimo na net. ne znam kakvi su to problemi, dilovi, koji djavo vise...

 

Link to comment

bilten za sredu: jedan pozitivan odsutan, jedan negativan odsutan, petoro odsutnih shredingera (ne testiraju se za sad), troje slinavih kashlje na nastavi. shkola nishta, sve ok.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Sa 40% vakcinisanih, nevakcinisanom decom, 3000+ zaraženih dnevno i punim učionicama bez jasnih mera, stvarno je čudno kako je sve krenulo po zlu. Jesenje igre lapota u Srba, većinski nevakcinisanih, ali željnih svega odmah. Potpuno sukobljeni sa razumom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...