Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2020/21


shimpr

Recommended Posts

tek treba da se raspiše konkurs :happy: da se uključe najbolje svetske dizajnerske agencije :D

- partizan je francuska reč i označava gerilca, tako da su i hajduci i četnici takođe partizani, dakle partizan nije nužno i komunista

- setimo se da je eurosport, dok je još ličio na nešto, prenosio mečeve kpk i kupa uefa, često je tokom 90-tih upravo prenosio mečeve titovih blizanaca, pa su tako hvalili real partisan atmosphere na krcun areni, što je sigurno živciralo turske konjanike koji su gledali prenos :happy:

Link to comment

Uh, ovo je baš loše.

Inace prije par dana u stanu sam našao sam šal KKP kad je Cepter bio sponzor, a grb promijenjen. Užasan je, dominira narandžasta boja lopte.

@napadaj

Edited by BWA
Link to comment

Hajduci nisu bili gerila nego drumski razbojnici.  Nisu samo napadali Turke vec i hriscane u cilju otimacine, a ne u cilju borbe za oslobodjenje.  U tome se razlikuju od pokreta otpora kao sto su Titovi partizani ili poljska Armija krajova.

 

Rec 'partizan' isto tako oznacava osobu koja je zestok pristalica (zadrt) politicke partije, ideje ili licnosti.  Partisan atmosphere, znaci da su na stadionu navijaci protivnickih timova zadrti.

Link to comment
On 14.7.2020. at 18:54, BWA said:

Ne znam, ima argumenata i za jedno i za drugo.

Ja lično ga ne bih mijenjao, ali bih uveo i jedan alternativni kao što ima VKP.

 

ima Partizan alternativni grb

tzv Lopata

nikad nije bio na grbu ali forsirali su ga dosta po ulaznicama

 

181171465

Link to comment
54 minutes ago, napadaj said:

Ne znam, ali pretpostavljam da je ova abominacija jedan od glavnih favorita. Taj je već stavljan na razne zastave i majice i vuče se po stadionu već dosta vremena.

 

brand.gif?itok=PL0nZaYD

 

 

 

U prve dve rečenice citiranog posta je suština argumentacije u prilog stavu da grbovi Partizana i Zvezde ne treba da se menjaju.

 

Sa preostalim delom posta se, naravno, slažem, ali o tome nisam ni govorio, već se moja prethodna poruka odnosila isključivo na grb Partizana i one koji žele da ga menjaju.

ne daj boze da stave ovaj grb. ti navijaci me ne zanimaju! to su fashovi i rasisti! preglasna manjina. necemo se uvijati tim sramotnicima kluba. najradije bi im zabranio ulazak na stadion i dvorane. oni bi da pariraju zvezdinim i slicno organizovanim rasistickim smradovima. 

petokraka i cirilila i latinica i 6 buktinja. odatle smo stvoreni. uopste nisam jugonostalgicar.

Link to comment

Brate bradilko, kakva crna manjina, pa demantuju te izbori već godinama, nažalost. Vidiš da bilo kakva ljevica ne može da prismrdi gradskim skupštinama, a kamoli državnom parlamentu. Otišlo sve udesno, da ne kažem ukurac.

 

Ne izjašnjavam se o grbu a pogotovo sam protiv podilaženja desnim govnima sa tribina, ali treba izaći iz tog balona da ova naša društva nisu zagazila dobrano u braon govna i desno.

Link to comment
20 minutes ago, James Marshall said:

Brate bradilko, kakva crna manjina, pa demantuju te izbori već godinama, nažalost. Vidiš da bilo kakva ljevica ne može da prismrdi gradskim skupštinama, a kamoli državnom parlamentu. Otišlo sve udesno, da ne kažem ukurac.

 

Ne izjašnjavam se o grbu a pogotovo sam protiv podilaženja desnim govnima sa tribina, ali treba izaći iz tog balona da ova naša društva nisu zagazila dobrano u braon govna i desno.

ma to je cist klijentelizam i neznanje. ova drzava se raspada 30 godina u mukama i nije lako nikom. izbori su bitni ali nisu jedini parametar.

kod nas je levicu sjebo sps i pre toga mlohavi sk

i stvarno necu moci da navijam za partizan ako stave ovu pticurinu i krunu. moracu da prekinem. 

10 minutes ago, levi said:

da kao, glasna manjina fašova rasista koja bruka klub, a  tiha većina anti-romi, cigani, gurbeti :covid19:

 

 

🤮

Edited by bradilko
Link to comment

@Dimitrije Vosa od svog osnivanja 1914. ima zvezdu u grbu, boje i i grb su nobosadjani preuzeli od praske Slavije, samo su zvezdu obojali u plavo, da bi na grbu imali sve tri boje srpske zastave, i time jos malo boli oci mrskim augarima. Posle su komunisti menjali i ime kluba i boju zvezde, pa vracali i jedno i drugo.

 

Sto se ove koske koji je ludi Pantara bacio, pa barem je u jednom u pravu. I posle 30 godina od smrti SFRJ, FK je i dalje deo JSD-a!!!, a u grbu mu i dalje plamti 6 buktinja koje su popalile tu istu drzavu. Da se barem dozovemo pameti i da priznamo realnost  i da iz imena Sporskog drustva konacno izbacimo ono cega vise nema decenijama (amin!), a te buktinje nekako ili stilizovati u crno bele paralelne vertikalne linije, ili ih samo izbaciti, pa da ostane prsten sa PRTZN na oba pisma...

 

U svakom slucaju, mi smo i menjali i stilizovali postojece grbove do sada, koliko, 7 puta? FK Partizan je osnovan kao fudbalska sekcija CDKJA, koja je posle prerasla u Sportsko Drustvo, a tek od 1960. u JSD. Suludo bi bilo reci, e ne moze vise, dosta je. Svaki grb je nas i svaki grb je lep, ali takodje treba i da u sebi i nosi i tradiciju ali i da bude u duhu vremena. Dakle, petokraka da, buktinje ne.

 

I da, Boze me sakloni Juventusa i monarhistickih kokosi... zipa kad se ja kao monarhista iste uzasavam

 

 

Mada, kao sto neko rece, ovo je 80ta rupa na svirali...

Edited by Њујоркер
zvezda, novosadska
Link to comment

Pa nije valjda da smatrate da je Partizan bio levicarski klub?  Nikada to nije bio niti ima levicarenje u tradiciji, osim ako ne mislite da je SKJ bila leviarska stranka u drzavi sa jednopartijskim sitemom.  Bio je privilegovan vojni klub isti onakav kao Steaua, CSKA is Moskve  idrugi sestrinski klubovi drzava "realnog" socijalizma.

Link to comment

meni na primer ne smeta to jugoslovensko, pa i dan danas zbog toga kada partizan gostuje u sloveniji, makedoniji, bosni navijači iz tih gradova ga dočekuju transparentima dobrodošli kući, a i nikada se nismo stideli igrača iz bilo kog dela exyu

 

pa ni jugoslovenska kinoteka nije promenila ime, a ni jugoslovensko dramsko pozorište

 

taj pridev odavno više ne označava samo geografsku odrednicu

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...