Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

39 minutes ago, Nikodije said:

 

Pitanje je  da li ćemo u narednom periodu uspeti da...

 

Pocetak ove recenice slusam jos od odlaska Kicine generacije.

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

Pitanje je  da li ćemo u narednom periodu uspeti da porodimo čak i takav nivo igrača kao što su Dobrić i Davidovac, koji nisu neka klasa, ali mogu da daju doprinos iako se svakako očekivalo više. A pošto je Čović gazda kluba, mislim da bi on ipak trebalo da uprti pogled ka fmp-u i da se zapita zašto je u prvih 15 godina postojanja kluba napravio respektabilan broj igrača, a u poslednjih 5-10 jedva nekoliko, zašto je to zaribalo i gde greši.

ratko radovanovic

 

partizan je itekako proizvodio igrace u vujosevic eri

slicno je radio i radonjic u zvezdi

 

bitan je tu naravno kvalitet materijala sa kojim se radi, ali je itekako bitno i ko radi sa njima

Link to comment

da stavimo sastav po strani, sve je ovo jedno debelo sviranje qrtzu.. missim na organizaciju svih takmicenja..

il nek odma organizuju balune, il nek prekinu sport, dok elita™ ne sprovede sta vec hoce da sprovede sa ovim izmisljeno nametnutim virusima..

kakve su to zajebancije, imas pravo 3 puta da odlazis utakmicu, pa kao dok imas 8 negativnih mozes da igras, pa karantin kad je par njih pozitivino, i tako u krug.. teoretski jedan tim moze da bude u karantinu tokom cele sezone..

i gde tu onda moze da se vrednuje tabela i takmicenje, kad nit igras u istom sastavom, kad gubis za zelinim stolom, iako nije to tebe itd itd..

a cirkus ce tek krenuti kad krene redovna sezona gripa, pa strucnjaci™ krenu da prepisuju to koroni..

ne moze covek ni da gleda na miru kosarku, kad treba pred svaku tekmu da se cima, dal je neko zarazen, dal je neko iz protivnicke ekipe zarazan itd, pa sta onda, jel pusta ta vlada, jel pusta ona vlada, jel karantin za sve, jel za zarazene, jel 10 dana, jel 21 dan... pa oporavak tih zarazenih itd itd..

daklem, il odma bablovi il prekidaj ove sprdnje od takmicenja.:mad:

Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Pocetak ove recenice slusam jos od odlaska Kicine generacije.

 

:) S tim što je sad stvarno kritično. Barem se meni čini, koliko pratim. Ne vidim nikakve igrače 99, 00, 01, 02... možda kojot zna bolje, ili neko ko to više prati. Ako i nešto vredi (Petrušev) to je kod Miška.

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

:) S tim što je sad stvarno kritično. Barem se meni čini, koliko pratim. Ne vidim nikakve igrače 99, 00, 01, 02... možda kojot zna bolje, ili neko ko to više prati. Ako i nešto vredi (Petrušev) to je kod Miška.

 

Za zemlju od 7 miliona ljudi u kojoj se ulaganja drzave u kosarku svode na sipanje para u Zvezdu i Partizan radi patkometrije i podmicivanja navijaca stanje je uvek kriticno. I uvek se kosarka nekako volsebno izvuce. Jedini strateski spas i za kosarku i za sve druge sportove je, paradoksalno, da se u fudbalu, koji jedini donosi novac, rascisti drzavni i mafijaski kriminal pa da se od tog novca koji ulazi u fudbal regulisu nekakvim zakonom ulaganja u druge sportske sekcije, a da drzava zalegne oko bazicnih sportova i sportske infrastrukture. Da se tako saceka to neko mitsko vreme kad cemo uci u EU i postati srednje razvijena zemlja sa ekonomijom koja moze, izmedju ostalog, i da podrzi sport preko sponzorstava i reklama.

 

Sve ostalo je seci usi, krpi dupe. Talenata za razne sportove i razne poslove u sportovima ce uvek biti, ono sto nam treba a nedostaje su pare i cisti racuni.

Link to comment

Da, realno sveli su košarku na prebogate Zvezdu i Partizan, ostalo što vredi se drži na Miškovu sposobnost i čačanski entuzijazam i ljubav prema košarci. Mimo toga mrtvo more. Tim pre je obaveza Čovića da od FMPa stvarno napravi proizvodni pogon jer na drugom mestu neće naći domaćeg igrača osim ako ga sam ne napravi. Uslove ima, pare ima, ne znam šta ga sprečava.

Link to comment
8 minutes ago, Nikodije said:

Da, realno sveli su košarku na prebogate Zvezdu i Partizan, ostalo što vredi se drži na Miškovu sposobnost i čačanski entuzijazam i ljubav prema košarci. Mimo toga mrtvo more. Tim pre je obaveza Čovića da od FMPa stvarno napravi proizvodni pogon jer na drugom mestu neće naći domaćeg igrača osim ako ga sam ne napravi. Uslove ima, pare ima, ne znam šta ga sprečava.

 

Sprecava ga sujeta iskompleksiranog kepeca koji je celog zivota hteo da se bavi kosarkom a za to ima predispozicije koliko i Dzej, pa posto to nije mogao sad glumi da je neki ekspert za kosarku. On prosto treba da prepusti igracki deo FMP-a nekom ko zna taj posao a ne kao sada, da tamo zaposljava clanove svoje i zenine familije na kljucnim mestima. Pre toga mora da odluci za sta mu je FMP tacno potreban a to nece moci sve dok mu je nesigurna situacija u Zvezdi. Tu i tamo FMP izbaci nesto korisno, ne samo kad su igraci u pitanju, na primer, Alimpijevic i Jovanovic su tamo poceli ozbiljniju trenersku karijeru, ali ne onoliko koliko bi mogao s uslovima koje ima. Covic je zao ali nije glup, nije on uopste toliko los menadzer koliko mu se pripisuje, ali da prepozna mladog igraca zna koliko ja i ti znamo.

 

A para nema, ne zanosi se praznim grobarskim pricama. Taj njegov sistem jeste zaokruzen ali takvi sistemi su skupi za odrzavanje. KK Partizan je vise od decenije bio neprikosnoveni vladar srpske kosarke pa opet klub jedan ekser nije ukucao u bilo kakav projekat koji bi mu obezbedio bilo sta od infrastrukture, niti je mogao. Kad zivis od danas do sutra i konstantno vuces dugove za sobom nemas za dugorocna ulaganja. Covic bi se lupao nogama u guzicu od srece da moze u svakoj generaciji da izbaci po dva-tri mlada igraca top kvaliteta ali niti moze, niti zna. Tu su ozbiljne pare, FMP je samo od prodaje Boldena Makabiju isplatio sebe (realno, ne onoliko koliko Covic prikazuje u papirima) za najmanje tri godine, verovatno i vise.

 

Da objasnim ovo oko Alimpijevica, jer verujem da ce bar Laki odmah da skoci na pominjanje njegovog imena. Za Zvezdu i za nasu kosarku bi bilo sto puta vaznije da je Alimpijevic uzeo titulu a Tomic izgubio, umesto sto je bilo obrnuto. Covek je veliki radnik, voli kosarku i siguran sam da bi nesto napravio da nije onako potrosen, popljuvan i sitgmatizovan, pre svega od Zvezdinih navijaca. Nama je svaki mlad trener koji nesto pokaze vazan koliko i svaki igrac, ako ne i mnogo vazniji, stoga mislim da bi trebalo da imamo vise razumevanja za njihov razvoj. Nadam se da ce Jovanovic bolje proci sad u Megi, nakon sto se fino pokazao u FMP-u.

Link to comment
11 minutes ago, salerokada said:

Nije to taj Jovanović.

U Megi je Partizanov Vladimir Jovanović.

FMP-ov i dalje vodi FMP.

 

Zar taj nije u nekim Rusijama ili Igokeama?

Link to comment

Alimpijević je mlađi od Ročestija. Naravno, i od Pere Antić.

 

edit: u slično vreme kao Joe D. :)

Edited by salerokada
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...