Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

spacer.png

 

bode oci, kako kuzma nije za prvog centra, a opet averujem ni da je teri dosta bolji od njega.. a ako bi se dovodila cetvorka, koja de fakto fali, isla bi umesto rita, iako je simon prakticno beskoristan, a u smislu statiske i kvaliteta, rit je produktivniji od kuzme i terija.. bas nespretno™ slozen tim.. :fantom:

 

Link to comment
8 hours ago, theanswer said:

Krilo na 3-4. Čista četvorka, nebitno. Tu ste tanki. Da me jebeš ako je Ulanovas u Žalgirisu imao onakav usage rate kao kad je bio na parketu protiv Zvezde sada. 

ovo prvo si apsolutno u pravu, plej nije toliki problem zvezde, naravno da je veci krater na 3 ili 4. no, zvezda trenutno posluje po principu pijanih ruskih milijardera, nakrca se tim imenima, pa posle gleda sta fali. izmenice oni jos pola tima tokom sezone. 

 

za ulanovasa nisi u pravu. igra apsolutno isto sto je igrao u zalgirisu. kad nadje odgovarajuci matchup ima da ga jase u letnji dan do podne, takav je igrac. mislim da nema kad nas nije napunio, a nismo ni jedini. 

Link to comment
10 hours ago, harper said:

Generalno, mislim da mi od ovog tima nista nismo videli jos uvek na osnovu cega bismo mogli da zakljucujemo bilo sta. Protiv Fenera smo igrali kao sto igraju neiskusni timovi kad hoce da se dokazu pa im stare kajle odrze lekciju, a ovo sinoc protiv Cibone ni po jednom parametru ne bi moglo da se nazove nicim vecim od suterskog treninga. Cibose smo prosto na silu izgurali s terena, delovalo je da svaki nas igrac moze po jednog iz Cibone da uprti na krkace i da igra bez problema. Kad krenu Buducnost, Partizan i negde posle 5-6-og kola Evrolige videcemo otprilike gde smo.

 

Ovo.

 

Posebno što se gubi iz vida da Obradovićevi timovi jako rastu tokom sezone. Takav je i sam bio kao igrač, tako i njegovi igrači odgovaraju na rad u takmičarskoj godini.

Link to comment
2 hours ago, Joe D said:

ovo prvo si apsolutno u pravu, plej nije toliki problem zvezde, naravno da je veci krater na 3 ili 4. no, zvezda trenutno posluje po principu pijanih ruskih milijardera, nakrca se tim imenima, pa posle gleda sta fali. izmenice oni jos pola tima tokom sezone. 

 

za ulanovasa nisi u pravu. igra apsolutno isto sto je igrao u zalgirisu. kad nadje odgovarajuci matchup ima da ga jase u letnji dan do podne, takav je igrac. mislim da nema kad nas nije napunio, a nismo ni jedini. 

 

sale rotira samo tri amerikanca na bekovskim pozicijama, a ipak se ne moze to izdrzati cele sezone, treba jos jedan da bi se dobila propisna rotacija. sad, da li bas plej ili neki kombo, ili cisti suter, pitanje je, ali nam tu svakako treba igrac. naravno stranac posto od gudurica nismo u stanju da napravimo iole krstenog beka. ne samo mi, cela srpska kosarka.

Link to comment

poslednje 3 godine nam je to pretrpavanje poluigracima na 3 i 4 trademark, nikako tu ne uspevamo da se ocistimo od bivsih igraca, povratnika, vecitih talenata i slicno. to je verovatno zbog pritiska da se u ekipi ipak ima nekoliko domacih igraca, pa se onda neki guraju na silu, tamo gde je najmanja steta.

Link to comment

Ti stvarno mislis da i Zvezda mogla da nakupi tim od 10 stranaca koji bi bio iole konkurenan talentom u evroligi?

 

Ne postoji nikakav pritisak, mi domace igrace moramo da imamo. To sto ih nema, nek se obrate kome god da je zaduzen za razvoj istih.

Link to comment
30 minutes ago, Nikodije said:

 

sale rotira samo tri amerikanca na bekovskim pozicijama, a ipak se ne moze to izdrzati cele sezone, treba jos jedan da bi se dobila propisna rotacija. sad, da li bas plej ili neki kombo, ili cisti suter, pitanje je, ali nam tu svakako treba igrac. naravno stranac posto od gudurica nismo u stanju da napravimo iole krstenog beka. ne samo mi, cela srpska kosarka.

 

+1

 

Ali ni Rocesti ni Volden nisu igrali bekove, za Hola ne znam, ali grijeh je njega na dvojku.

Edited by MiddleClass
Link to comment
13 minutes ago, Joe D said:

Ti stvarno mislis da i Zvezda mogla da nakupi tim od 10 stranaca koji bi bio iole konkurenan talentom u evroligi?

 

Ne postoji nikakav pritisak, mi domace igrace moramo da imamo. To sto ih nema, nek se obrate kome god da je zaduzen za razvoj istih.

 

ne mislim, i ne treba da nakupuje 10 stranaca. i ovih 6 (a tih 6 ce biti glavni igraci, prvi domaci po vaznosti ce biti davidovac i kuzmic kao 7. i 8) je puno, ali tako je kako je, to je realnost sve dok ne privedu svrsi fmp.

Edited by Nikodije
Link to comment
1 hour ago, April said:

 

Ovo.

 

Posebno što se gubi iz vida da Obradovićevi timovi jako rastu tokom sezone. Takav je i sam bio kao igrač, tako i njegovi igrači odgovaraju na rad u takmičarskoj godini.

 

Ne, on je pijani milioner koji ne ume da dovede strance ali zato ne zna ni da razigra klince. Naravno da ce da gubi u Evroligi jer je dunster a budalastina je i bezobrazluk dobijati 40 razlike u ABA ligi. Davidovac, Dobric i Simanic treba da imaju vise minuta a tanki smo na poziciji 3-4 ali kad je Obradovic slepac pa ne vidi ni jedno ni drugo. Istovremeno. Ali nije toliko ni do Obradovica, ceo koncept je besmislen. Tolike godine igramo Evroligu a nismo je jos uvek osvojili, nije mi jasno zasto vec nije rasformiran klub. Ukljucujuci i onu glupost od FMP-a koja za sve ove godine nije mogla vise od dva igraca da isporuci u NBA i bijednih 4-5 prvom timu Zvezde.

 

A mi zvezdasi smo za strasan klub navijali. Mocan, osvajacki, sa velicanstvenim pedigreom, klub koji je decenijama radio besprekorno, posteno, strateski, kontinuirano. Svetski a nas. Posle svih tih godina u kojima smo bili paradigma uspeha, sportskog morala i fer pleja na ovo smo spali. Da popizdis, nista drugo.

Link to comment
3 hours ago, Joe D said:

ovo prvo si apsolutno u pravu, plej nije toliki problem zvezde, naravno da je veci krater na 3 ili 4. no, zvezda trenutno posluje po principu pijanih ruskih milijardera, nakrca se tim imenima, pa posle gleda sta fali. izmenice oni jos pola tima tokom sezone. 

 

 

 

KK Pijani Ruski Milijarder je samo prosle godine pripremio tri igraca (Braun, Beron, Panter) za ugovore kojima su se obezbedili do kraja zivota, apropo nakrcavanja imenima. I to tri igraca koji su dosli iz potpuno razlicitih sredina. Ove godine nemamo nijednog igraca koji ima veliko ime u evropskoj kosarci a garantujem da su ozbiljne sanse da na isteku ove sezone opet posaljemo tri-cetiri igraca u vece klubove na ugovore od 700.000+. Previse svirate kurcu, mi smo klub koji strancima jedino moze biti zanimljiv kao odskocna daska za bolje ugovore ili svratiste za bivse igrace koji bi jos par sezona da na miru odigraju kosarku na najvisem evropskom nivou. Top igraci u najboljim godinama za nas su nedostizna roba. Pregovarali smo sa Pengosom vrlo ozbiljno, dosao je Zenit i pljunuo coveku milionce kao od sale, izvinio se i otisao na duplo veci ugovor. Pijanim ruskim milijarderima se takve stvari ne desavaju.

 

Uz sve greske i ludjenja Nebojse Covica Zvezdino klupsko poslovanje je superiorno u odnosu na bilo sta sto smo videli u regionu otkako je kosarka prestala da bude drzavni (i to jugoslovenski) projekat, narocito ako se imaju u vidu okolnosti i to u kojem pravcu je krenula evropska kosarka. Znam da je to ljudima tesko da prihvate iz navijackih i licnih pizmi ali brojke i trofeji ne lazu. Rezultatski i kosarkaski je ispred toga jedino Vujosevicev Partizan u par godina ali sa stanovista organizacije kluba Partizan nije ispratio nista od rezultata koje je Vujosevic pravio. Pri cemu su u to vreme za prvi klub Srbije bile neuporedivo bolje okolnosti, kako u Srbiji tako i u sistemu evropskih takmicenja. Sto se same Zvezde tice ovo je bez dileme njen prvi i jedini zlatni period otkako se igra moderna kosarka, tako da bar navijaci Zvezde nemaju previse razloga da se zale.

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

ne mislim, i ne treba da nakupuje 10 stranaca. i ovih 6 (a tih 6 ce biti glavni igraci, prvi domaci po vaznosti ce biti davidovac i kuzmic kao 7. i 8) je puno, ali tako je kako je, to je realnost sve dok ne privedu svrsi fmp.

Nije samo fmp u pitanju. Dobic i Daviovac su manje vise isi igraci koji su bili pre 4 godine, ajd o Borisi i da ne pricamo, ali ne moze sve da bude samo do igraca, jebiga. Kad nema igraca koji ce da bude bolji kosarkas na kraju sezone nego to je na pocetku, to je u evopskim okviima izuzetno limitirajuce za ekipu zvezdinog ranga. Osim toga, Zvezda i pored evrolige nije pozeljna destinacija za talentovane igrace, i to je prilicno porazavajce.

Link to comment
10 minutes ago, Joe D said:

Nije samo fmp u pitanju. Dobic i Daviovac su manje vise isi igraci koji su bili pre 4 godine, ajd o Borisi i da ne pricamo, ali ne moze sve da bude samo do igraca, jebiga. Kad nema igraca koji ce da bude bolji kosarkas na kraju sezone nego to je na pocetku, to je u evopskim okviima izuzetno limitirajuce za ekipu zvezdinog ranga. Osim toga, Zvezda i pored evrolige nije pozeljna destinacija za talentovane igrace, i to je prilicno porazavajce.

 

Do igraca je, jebi ga. Osim ako neko ne misli da Covic dr Nebojsa namerno gusi talente od kojih projektuje ekstra zaradu. Nemoguce je da toliko stranaca, pa cak i starijih domacih igraca, kod nas postanu toliko bolji da odu na milionske ugovore sa velikim klubovima a da bas nijedan nas mlad igrac osim Gudurica to nije mogao. Evo ti primeri Simanica i Tejica, ne valja kad mu ocistis poziciju (Tejic) koja mu garantuje minute, ne valja kad mu obezbedis konkurenciju (Simanic) od koje ce da uci i napreduje. Dobrica nisu slucajno zvali Gvozden dok je bio junior, on sasvim dobro gura u odnosu na to koliki je talenat i uopste nije tacno da je isti igrac koji je bio pre cetiri godine, za Radanova svi treneri koji su radili s njim pricaju istu stvar, da zabusava i izbegava obaveze. Pre par dana je Voja Stojanovic dao intervju u kojem je pricao zasto je otisao iz Zvezde, kaze da je smatrao da nije mogao da odgovori zahtevima i nivou takmicenja kluba i da je otisao negde gde je mogao da igra na prihvatljivijem nivou za sebe. Na pitanje kako je mogao Guduric kaze decko - to je Guduric, ja za to nisam bio sposoban.

 

Sto se elitnih talenata tice Zvezda i Partizan ih nece dobijati sve dok je Mege. Da se razumemo, da ja imam sina koji se bavi kosarkom poslao bih ga kod Miska a ne kod Covica, sve i da je Covic ono sto nije, normalan covek. Covek je menadzer igracima, njegova filozofija kosarke sluzi tome da se maksimizuje talenat tih specijalnih igraca od kojih se mnogo ocekuje i kompletan rad je posvecen tome. Savrseno je razumljivo zasto je za svakog mladog igraca bolje da taj period tranzicije u seniorsku kosarku provede u Megi nego u Zvezdi i Partizanu. Ali to onda znaci da nema Jokica, Petruseva ili ne znam kojeg igraca tog tipa da se hvalis kako si ga izbacio u vrh svetske kosarke, to je posao za Miska. Zvezdi i Partizanu ostaje da iz gomile klinaca naprave po nekoliko igraca za rotaciju i ako ih usput usere neki Guduric.

 

Ja cak mislim da mi uopste ne stojimo lose s kosarkom koliko se kuka. Pogledaj Hrvate, napravili su gomilu granicnih NBA igraca poslednjih godina a i klupska i reprezentativna kosarka im je u totalnom kurcu. Sve je to super, navijes sat, ranom zorom ustanes da gledas neku NBA utakmicu i kurcis se da tamo igraju neki "tvoji" igraci a hale zvrje prazne, klubovi finansijski propadaju, ne mozes da skrpis krsten tim cak ni za ABA ligu. To ima samo jedan pravac i taj pravac ne ide navise. Ono juce u Zagrebu je bilo mucno gledati, od jednog od regionalnih derbija nisu ostali ni dugmici. Izgledalo je kao ono sto je i bilo, da jedan profesionalan klub ne tako mocnog kvaliteta igra protiv ekipe juniora koji se bave kosarkom jednom nedeljno kad izadju na basket ispred zgrade. Otkad znam za ovaj forum ovde je kuknjava kako cemo pouzdano propasti i kako ce kosarka nestati a onda odemo na poslednje SP i svi se smorimo jer nismo uzeli zlato. Ovo sto se nama desava nije propast, ono sto se desava u Hrvatskoj jeste. Nama se samo desavaju nerealna ocekivanja i poslovicno katastroficno kafansko siljenje patke.

Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

Nije samo fmp u pitanju. Dobic i Daviovac su manje vise isi igraci koji su bili pre 4 godine, ajd o Borisi i da ne pricamo, ali ne moze sve da bude samo do igraca, jebiga. Kad nema igraca koji ce da bude bolji kosarkas na kraju sezone nego to je na pocetku, to je u evopskim okviima izuzetno limitirajuce za ekipu zvezdinog ranga. Osim toga, Zvezda i pored evrolige nije pozeljna destinacija za talentovane igrace, i to je prilicno porazavajce.

 

Pitanje je  da li ćemo u narednom periodu uspeti da porodimo čak i takav nivo igrača kao što su Dobrić i Davidovac, koji nisu neka klasa, ali mogu da daju doprinos iako se svakako očekivalo više. A pošto je Čović gazda kluba, mislim da bi on ipak trebalo da uprti pogled ka fmp-u i da se zapita zašto je u prvih 15 godina postojanja kluba napravio respektabilan broj igrača, a u poslednjih 5-10 jedva nekoliko, zašto je to zaribalo i gde greši.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...