Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

19 minutes ago, Nikodije said:

Ali ipak Dobrićeva transformacija je utisak finiša sezone. Od 3d bezveznjaka (i to bez "d") Ra je napravio šarmantnog divljaka™ koji odjednom pokušava svašta nešto, dosta toga prođe, dosta toga je trapavo, ali nešto se dešava, pokušava, vidi se rad i topla ljudska reč...

 

Evo mene da branim odbranjivo, nikad Dobrinjo nije bio nikakav bezveznjak. I te kako često je odrađivao svoje, čak i kada je šansu dobijao na kašičicu, pa bio sklanjan, pa opet kašičica, a to su situacije koje igrače mogu totalno da unište. Kada je konačno dobio punu slobodu, pokazao je šta može. 

Klasičan uticaj samopouzdanja u sportu, i poverenja trenera, sa tim da i kad je sa te strane bio "maltretiran", imao je i te kako korisnih rola i to mnogo više nego podbačaja i to u mnogo jačoj bekovskoj konkurenciji. 

Imali smo mi duplo boljih igrača koji su prolazili toppplog zeca i proglašavani najgorim, najglupljim i šta sve ne naj ikad.

  • +1 3
Link to comment

Nakon odgledanog snimka mogu samo da kazem da mi je drago sto je posle svega onoga na cetvrtoj utakmici i ratova saopstenja na kraju kosarka odlucila. Sudije nisu podlegle atmosferi i uz nekoliko standardnih gresaka na obe strane odigrana je koretkna utakmica sa tog aspekta.

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Mil@n said:

 

Evo mene da branim odbranjivo, nikad Dobrinjo nije bio nikakav bezveznjak. I te kako često je odrađivao svoje, čak i kada je šansu dobijao na kašičicu, pa bio sklanjan, pa opet kašičica, a to su situacije koje igrače mogu totalno da unište. Kada je konačno dobio punu slobodu, pokazao je šta može. 

Klasičan uticaj samopouzdanja u sportu, i poverenja trenera, sa tim da i kad je sa te strane bio "maltretiran", imao je i te kako korisnih rola i to mnogo više nego podbačaja i to u mnogo jačoj bekovskoj konkurenciji. 

Imali smo mi duplo boljih igrača koji su prolazili toppplog zeca i proglašavani najgorim, najglupljim i šta sve ne naj ikad.

 

Sad smo otišli u drugu krajnost sa Dobrićem, možda i previše slobode  :) ali ok, Radonja je shvatio da ovaj tim dobija mudima i borbom  a ne pameću, pa ih je tako i pustio da igraju. Pustio je i Lojda da igra neku svoju košarku i uzima svoje šuteve kako njemu odgovara u nadi da će pogoditi kada bude trebalo, tako je i bilo.

Link to comment
7 minutes ago, Nikodije said:

 

Sad smo otišli u drugu krajnost sa Dobrićem, možda i previše slobode  :) ali ok, Radonja je shvatio da ovaj tim dobija mudima i borbom  a ne pameću, pa ih je tako i pustio da igraju. Pustio je i Lojda da igra neku svoju košarku i uzima svoje šuteve kako njemu odgovara u nadi da će pogoditi kada bude trebalo, tako je i bilo.

 

Ali buraz, čovek na bekovskoj poziciji ima Branka Lazića i Simonovića koji su u petoj utakmici finala obojica igrali po 25ish minuta i do pred sam kraj imali ukupno 3 šuta. Na centru Kuzmić čija leđna tehnika ne postoji i baca poluhoroke koji lome tablu, ako je pogodi, Hol samopouzdanje ne nula već -50, Uskoković - suvišno komentarisati, Davidovac, 15 minuta, NULA šuteva. A videli smo i da je Lojdova amplituda min-max i više nego golema i da ima i ne baš tako kratke intervale jalovosti, i lošeg decision making-a.

Ukratko, zaslužio je čovek Jordan ili bolje reći Harden slobodu, i to je vratio jednom pobedom koju je praktično sam izvojevao.

 

Edit: Radonja je uradio jedino moguće, imao je u seriji 2 i po ofanzivno upotrebljiva igrača i dao im da igraju, kontam da je svu pažnju usmerio na odbranu i da se protivnik spusti na 60, 70 poena i u tome je uspeo. Kada je imao bolje ofanzivne igrače, borio se za top 8 u EL, sa ovima, ovo je borba za goli život, no Radonja je to, izvojevao čovek pobedu. Ma legenda. 

Edited by Mil@n
Link to comment

Ok, prepoznato je ko ima poene u rukama. Ni sam Dobrić verovatno nikad nije sanjao da će nekad u nekom finalu ispucati skoro 20 lopti. Ali baš da uzima loptu nekoliko napada u nizu i kreće 1 na 5, malo mnogo. Ali da bi uradio dobre stvari, treba ga pustiti da uradi i loše, verovatno je to neka ideja koja odgovara i Dobriću.

Edited by Nikodije
Link to comment

Pa kad nema boljih rešenja, ne može Lojd da igra svaki napad, mora Dobrić ili eventualno Noko. Druga priča bi bila da smo imali jednog pristojnog pleja za pnr kakvog prosto moraš da imaš. Radonja je sa Dobrićem izmislio 15 poena po utakmici. Bilo je očekivano da će da našpanuje ekipu, utegne odbranu i da podigne nekoliko domaćih igrača (Kuzmić, Lazić) ali to ne bilo dovoljno za titulu. Transformacija Dobrića u skorera je najvažniji i najmagičniji momenat.

Edited by Heaviside
  • +1 3
Link to comment
53 minutes ago, harper said:

Nakon odgledanog snimka mogu samo da kazem da mi je drago sto je posle svega onoga na cetvrtoj utakmici i ratova saopstenja na kraju kosarka odlucila. Sudije nisu podlegle atmosferi i uz nekoliko standardnih gresaka na obe strane odigrana je koretkna utakmica sa tog aspekta.

 

Just now, Wilde said:

Kul scena kad naši dižu trofej, a iz ćoška terena im aplaudiraju Luka Mitrović i Suad Šehović.

 

lolchina. sve je cool kad se pobedjuje. ni protivnici visje nisu mafija neg dobri momci. neka treniraju tako jako pa mozhda za 5 sezona neshto i osvoje. mozhda. ugurava vam svaka vlast prichu da mora da se zavrshi ili vashom pobedom ili je neposhteno, kradu, otimaju. rezultat: dva rezhimska kluba su osvojila svaku titulu od 2006. godine osim jedne sezone u kojoj je bio makabi. jedne sezone koja se nije ni zavrshila. i one cibona sezone. jedva chekam kad tje ovo govno od lige koje se igra samo da bi se sns crna i crvena bratja smenjivali na tronu ugasiti, pa se koljite u srbiji,. tamo nema nikoga osim vas i crnih.

  • Tužno 2
Link to comment
11 minutes ago, ravena said:

 

 

lolchina. sve je cool kad se pobedjuje. ni protivnici visje nisu mafija neg dobri momci. neka treniraju tako jako pa mozhda za 5 sezona neshto i osvoje. mozhda. ugurava vam svaka vlast prichu da mora da se zavrshi ili vashom pobedom ili je neposhteno, kradu, otimaju. rezultat: dva rezhimska kluba su osvojila svaku titulu od 2006. godine osim jedne sezone u kojoj je bio makabi. jedne sezone koja se nije ni zavrshila. i one cibona sezone. jedva chekam kad tje ovo govno od lige koje se igra samo da bi se sns crna i crvena bratja smenjivali na tronu ugasiti, pa se koljite u srbiji,. tamo nema nikoga osim vas i crnih.

 

Има и једна сезона у којој је побиједила Будућност. А сад иди шетај негдје, трчи мало не би ли избацио ту негативну енергију. Не ваља ти то.

Link to comment
36 minutes ago, Heaviside said:

Pa kad nema boljih rešenja, ne može Lojd da igra svaki napad, mora Dobrić ili eventualno Noko. Druga priča bi bila da smo imali jednog pristojnog pleja za pnr kakvog prosto moraš da imaš. Radonja je sa Dobrićem izmislio 15 poena po utakmici. Bilo je očekivano da će da našpanuje ekipu, utegne odbranu i da podigne nekoliko domaćih igrača (Kuzmić, Lazić) ali to ne bilo dovoljno za titulu. Transformacija Dobrića u skorera je najvažniji i najmagičniji momenat.

 

Da, fali pnr plej i bolji dodavač. Koliko puta bi Noko ostvario poziciju, dobro ispratio, ali lopte nije bilo, jednostavno ga ne vide, radije bacaju neki flouter preko ruke. Takav igrač nam već dugo fali, nije ga bilo ni za Gista prošle godine, pre toga Cirbes se mučio sa plejevima kepecima, pre toga Ročesti smarao sa svojim carinjenjem i defanzivnim driblinzima... cenim da će Radonja na letnjem merkatu najviše truda uložiti da nađe pleja koji može da spoji centra sa košem.

Link to comment
10 minutes ago, Nikodije said:

 

Da, fali pnr plej i bolji dodavač. Koliko puta bi Noko ostvario poziciju, dobro ispratio, ali lopte nije bilo, jednostavno ga ne vide, radije bacaju neki flouter preko ruke. Takav igrač nam već dugo fali, nije ga bilo ni za Gista prošle godine, pre toga Cirbes se mučio sa plejevima kepecima, pre toga Ročesti smarao sa svojim carinjenjem i defanzivnim driblinzima... cenim da će Radonja na letnjem merkatu najviše truda uložiti da nađe pleja koji može da spoji centra sa košem.

 

Nikodije, tvoj zadatak i sledece godine je da na pola sezone teras iz kluba Dobrica i Lazica.:D

  • Haha 1
Link to comment

mrzi me da kopam postove od pre par meseci iz onih mucnih perioda, kad se masovno kenjalo ne samo po timu, vec  i po radonji... 

no u vise navrata sam tada kazivao, da ako neko moze sa ovako skaradno slozenim timom da uzme abu, da je to ra..

istini za volju, da su me to pitali 5 minuta pred pocetak finala, kad sam video da walden nece igrati, rekao bi da nema sanse da osvojimo abu..

no ispostavilo se da su prve 2 utakmice finale bile i najbolje 2 u celoj sezoni, i to sve bez do tada, mozda i najznacajnijeg igraca u timu.. 

zlobnici bi rekli, da je njegov izostanak i bio razlog tome, ali to jednostavno nema veze sa istinom, i tu je ra pokazao svoju madjiju sa homogenizovanjem tima..

istini za volju i treca utakmica je bila dobra, i bez lazne skromnosti rezulat je trebao da bude 3-0.. no ocigledno nekima nije bilo u interesu da se serija zavrsi tako rano, iako je to bilo relano stanje stvari na terenu..

 

a treba se zahvaliti i mornaru, posto smo iz one 2 utkamice u pg, videli da ne bi dobili ni jednu od jos 10 utakmica makar svaku bili i duplo bolji..

 

da ne komentarisem sve igrace, samo bi izdvojio lazica koji je odigrao 5 vrhunskih utakmica, i ne da je kupio ugovor za sledecu sezonu, vec je kupio za naredne dve..

 

a dotakao bi se nepotrebnog vredjanja mitra, ni meni se nisu svidjale neke njegove rekacije i potezi, al opet nije zasluzio da bude vredjan..

no to su stvari koje se na balkanu nikad nece promeniti, i vredjano je i vise i gore a za manje stvari..

 

lm, cestitke svima u klubu i oko kluba, uz sve probleme i promasaje, titula osvojeno cisto kao suza.

a sad napad na kls, treba se izjednaciti po broju domacih titula sa partizanima u ovoj sezoni. :fantom:

Edited by Shaq
  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...