Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

28 minutes ago, Heaviside said:

 Ne znam, meni ništa od toga nije dovoljan razlog da se Obradoviću da dodatni kredit. Nije prvi put da se igra ovakav format, znao je šta ga čega i imao sa kime da se posavetuje i u klubu i van njega. Znao je i da se košarka promenila od vremena kada je on učestvovao u Evroligi, ustalom radio je kao trener sve vreme i obaveza mu je da prati trendove. Jedini validni razlozi za strpljenje su mi to što je relativno nov u klubu, mada kada se svake godine menjaju svi nosioci igre to i nije toliko bitno ali nije ni skroz nebitno i to što klub sticajem okolnosti nije uspeo da mu dovede legitmnog prvog plejmejkera za nivo takmičenja koji igramo.

 

Ja uopste nisam zadovoljan kako igramo i dosta toga zameram Obradovicu. Nama su sve utamice poslednjih mesec dana bukvalno preslikane. Bez obzira dal je rival Real, Makabi, Partizan, Buducnost ili Split. Variramo malo u igri, red vrhunske odbrane, red ispadanja, u napadu dosta haoticno, ali u poslednjih 5 minuta ulazimo ili sa malim minusom ili sa malim plusom. A onda krece potpuni raspad u napadu, gde niko ne moze zicer da pogodi, primamo 2, 3 trojke jer ispadnemo bez veze i gubimo mec koji smo vec imali na tanjiru. Onih poslednjih 27 sekundi je poseban wtf, mada rece da ono nije bio dogovor sto govori da je tim prilicno zbunjen. 

 

Ipak, ja mislim da mi prosto moramo da trpimo trenera, narocito ako je u pitanju neko ko ima kakav takav CV, a Obradovicev je sasvim solidan. Imamo sad jedan duzi period kada smo uglavnom kod kuce, pa u 8 uktakmica (ukljucujuci Buducnost) samo gostujemo Zenitu, sve ostalo je u Bg. Bice vremena da se malo vise trenira, odmori, pa i ugra, narocito Obrajant. 

 

Verujem da ni Covic ne razmislja o promeni, pa cemo videti da li je ova moja teza ispravna i da li ce neki rezultati moci da se vide u nastavku sezone...

Link to comment

@booyaka

Pa to i kažem, ova dvojica nisu prvi izbor ali retko koji trener dobije prvi izbor na svakoj poziciji i u bogatijim klubovima od Zvezde. Potrošio je lepe pare na njih dvojicu koji su legitimni igrači. 

Edited by Heaviside
Link to comment
2 minutes ago, adasevic said:

 

Ja uopste nisam zadovoljan kako igramo i dosta toga zameram Obradovicu. Nama su sve utamice poslednjih mesec dana bukvalno preslikane. Bez obzira dal je rival Real, Makabi, Partizan, Buducnost ili Split. Variramo malo u igri, red vrhunske odbrane, red ispadanja, u napadu dosta haoticno, ali u poslednjih 5 minuta ulazimo ili sa malim minusom ili sa malim plusom. A onda krece potpuni raspad u napadu, gde niko ne moze zicer da pogodi, primamo 2, 3 trojke jer ispadnemo bez veze i gubimo mec koji smo vec imali na tanjiru. Onih poslednjih 27 sekundi je poseban wtf, mada rece da ono nije bio dogovor sto govori da je tim prilicno zbunjen. 

 

Ipak, ja mislim da mi prosto moramo da trpimo trenera, narocito ako je u pitanju neko ko ima kakav takav CV, a Obradovicev je sasvim solidan. Imamo sad jedan duzi period kada smo uglavnom kod kuce, pa u 8 uktakmica (ukljucujuci Buducnost) samo gostujemo Zenitu, sve ostalo je u Bg. Bice vremena da se malo vise trenira, odmori, pa i ugra, narocito Obrajant. 

 

Verujem da ni Covic ne razmislja o promeni, pa cemo videti da li je ova moja teza ispravna i da li ce neki rezultati moci da se vide u nastavku sezone...

Slažem se. Treba mu dati još vremena. Gde god da je radio bio je dobar pa će valjda i kod nas na kraju napraviti rezultat. Menjao bih ga samo ako dođe do tolikog raspada da izgubimo status favorita u ABA ligi. 

Link to comment
3 hours ago, Heaviside said:

tamo nema ničeg zanimljivog od Alimpijevića do sada. Jedna, dve u mojim očima promašene godine su OK, ali je sada jasno da klub ima dugoročnu strategiju za prvi tim koja se meni ne sviđa.

 

Kad izvrtim film, mi grobari od svih silnih EL godina u ovom veku, pamtimo samo TNT i generaciju Bogdana, Berte i Veselog jer su to naši proizvodi koji su rasli sa klubom - sve ostalo, manje-više volimo ali ove dve generacije su ostale u srcu(naravno da ne računam 2010., to je čudo koje se desi u 20 godina jednom). 

 

Tako da mi je tvoj stav skroz u redu i apsolutno ga delim. Fala Morisiju, some players are biggers than others, zbog njih se hala zagreva i plaća tapkarošima, već godinama toga ovde NEMA. Bolje da ste sve pare sprcali na Berona i Lorenca i dodali gas domaćim neprskanim divljacima, nego dovesti sedam generičkih nigera od kojih su svi smoreni već dva meseca.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, adasevic said:

nema "levih" protivnika gde je dovoljno da budes bolji od Nantera i Bamberga i u januaru igras sledecu fazu

 

 

I Fenera u gostima :fantom:

Link to comment
29 minutes ago, April said:

 

Kad izvrtim film, mi grobari od svih silnih EL godina u ovom veku, pamtimo samo TNT i generaciju Bogdana, Berte i Veselog jer su to naši proizvodi koji su rasli sa klubom - sve ostalo, manje-više volimo ali ove dve generacije su ostale u srcu(naravno da ne računam 2010., to je čudo koje se desi u 20 godina jednom). 

 

Tako da mi je tvoj stav skroz u redu i apsolutno ga delim. Fala Morisiju, some players are biggers than others, zbog njih se hala zagreva i plaća tapkarošima, već godinama toga ovde NEMA. Bolje da ste sve pare sprcali na Berona i Lorenca i dodali gas domaćim neprskanim divljacima, nego dovesti sedam generičkih nigera od kojih su svi smoreni već dva meseca.

 

Aha, kako da ne. Sto vi ne posegnete za takvim genijalnim idejama kad su toliko dobre?

Link to comment
Just now, harper said:

 

Aha, kako da ne. Sto vi ne posegnete za takvim genijalnim idejama kad su toliko dobre?

 

Hteo sam baš o tome da pišem. Trenutno završavam nešto drugo, ali naći ću vremena i rado bih se posvađao sa mojim grobarima na topiku u vezi nekih Trinkijevih izbora(konkretno mislim na galantno zajebavanje sa Parahuskim, Pejnersom i Rašonom, tri najskuplja igrača). Ok, vratio je Jareta i Novicu i pogodio sa Mozlijem, za to svaka čast i veliki kredit, ali da li mi možemo na našu EC sirotinju sebi da dozvolimo takva zajebavanja i koji je to trener ranije imao takvu privilegiju? Na koncu, koliko to može da se odrazi na sudbinu kluba dugoročno?  

 

Malo je nefer sad postavljati takva pitanja, jer je on bio na dobrom tragu EL i možda bi uspeo; svakako nije kriv za prekid trke, ali to i jeste poenta - takvom politikom i tvoj klub može sutra da upadne u kanal, sve je to negde u osnovi koncept Zmagove evropske Zvezde 2.0.  

 

Podržavam ja potpuno tvoj stav da je prisutnost u Evropi presudna, ali mi smo izgubili ravnotežu i finu meru u kockanju sa evropskom gospodom. Da sutra Vučića zameni neki neostvareni režiser i sprca pare na ratne spektakle, brzo ćemo doživeti sudbinu Splita i Cibone.

Link to comment
10 minutes ago, theanswer said:

Posle me @James Marshall banuje jer sam usput potkačio adaševića ničim izazvan naravno 

 

Kad si me potkacio i dobio ban za to? Bas sam se sad potresao :cry:

 

@napadaj istina, mada na kraju ste bili bolji od ove dve ekipe koje sam naveo, a ne od Fenera. Nije uopste to bila poenta, vec da je trebalo da budes bolji od dve ekipe u grupi, a da te dve ekipe nisu bili bauci. Vi ste prosli te sezone sa 3-7, a mi smo ispali sa 4-6. Mogli smo i mi da prodjemo pobedama protiv Ritasa i Laborala al nisu nam se namestili ostali rezultati.

 

 

Link to comment

Više je bila šala nego ozbiljan komentar, pošto se svi sećamo da je Željko na toj utakmici izgledao mirnije nego ikada u životu.

 

Tačno je da su grupe često bile ladovina, ali ta verzija EL je bila sto puta zanimljivija od ove polugodišnje gnjavaže koju imamo sad.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...