Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

3 minutes ago, brusli said:

Ovo sve sto pricate za rast cena su posledice, za uzroke se obratite Kristini i Powellu.

 

 

jel si lud ili drogiran

Link to comment

Prijatelju, cene su skocile jer je mnogo novca u prometu.

A mnogo novca u prometu je zbog stamparskih presa nasih dragih prijatelja u FED-u i ECB.

Npr nenormalne plate IT-a u Srbiji su direktna posledica ove ekspanzivne monetarne politike.

Strane investicije takodje, to sve vuce i druge sektore.

Da nema ovoga situacija bi bila kao pre 10 godina.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

ok, da odjutros nisam na rehabu sad bi se i nadgornjavao s tobom 

 

ovako par viršli jogurt i bajati hleb

  • +1 2
Link to comment

mnogo je jednostavnije od toga, stanovi su skupi zato što je cena kvadrata visoka

  • +1 1
  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
4 hours ago, radisa said:

Navodno ima jaaako puno nekih ruda i to se kao zna već jako dugo, ali je problem stanovnistvo koje tu živi... Kao, zato se i gradi kao sumanuto po Bg i Ns, da bi se lakse to sve stanovnistvo dovelo u severne gradove...

 

Ne znam jel zavera, ali definitivno neke stvari jesu čudne... npr. u Rumi je izgrađeno nenormalno puno stanova u zadnjih možda 5-6-7 godina (imajući u vidu da je grad sa jedva 30k stanovnika) i još se gradi

  • Hvala 1
Link to comment

Ma peru kintu kroz stanogradnju. 

Zato se i ne "ponašaju tržišno". 

E sad dokle će da traje nemam pojma.

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ma peru kintu kroz stanogradnju. 

Zato se i ne "ponašaju tržišno". 

E sad dokle će da traje nemam pojma.


Pa sve dok ima kinte kojoj je potrebno da prodje kroz laundromat
A obzirom da taj deo biznisa i dalje sljaka punom parom, pitanje je samo koji/kakav ce sledeci laundromat uposliti ako ponestane betona i blokova

  • +1 1
Link to comment

ja moram da priznam da mi proces pranja nije jasan , tj ne uspevam celog da ga sagledam ... 

ti ulozis prljav kes i za to dobijes nekretninu koju kao sto smo zakljucili neces imati kome da prodas/izdas ili ces u tom izvlacenju cistih para imati fin trosak, koji ce sa kolicinom izmisljenih kvdrata samo rasti , zar ne ?

ok, zavalio si kvadrate ucenjenim i zavisnim biznismenima, alavim gastosima ali jednostavno previse se gradi  da na kraju ista od toga zaista vredi

 

 

  • +1 1
Link to comment

priznajem da i meni promiče sam proces

 

jedino ako investitori nisu svi iz škaljara i kavača

  • +1 1
Link to comment

Pa nije bas da nisu imali kome da prodaju, to jest, da nisu zatvorili ciklus pranja kesa...
Ovde se donose zakljuchci da to moze postati problem, jerbo, prezasicenost, ali nemali je broj novopecenih investitora (samo dvoje-troje koje ja poznajem imenom i prezimenom, a ja sam apsolutno van svih tokova te vrste, da poznajem ljude/estradu/politiku/sta se dogadja u gradu) u NS-u koji su novac stecen ili (pre)prodajom droge ili drugim nezakonitim i poluzakonitim poslovima prebacili na bankovne racune, kroz stanogradnju. Sin jednog od ovih je evo uprav bas danas/juce ponovo izasao u novinama.

Edited by lord_s
  • +1 1
Link to comment

cak i tad

oni belo plate i koliku god profitnu stopu da imaju, ako kupe gajbu koju ne mogu da prodaju u minusu su...

 

 

Link to comment

Svakako nije moj teren, samo sam se nadovezao da (koliko god isplativa bila) - to u nekoj odredjenoj meri, kada je rec o boomu novogradnje u poslednjim godinama, jeste slucaj. To jest, da malo-malo neki Mika Peric, koji se nikad u zivotu nije bavio gradjevinom, otvara firmu i pravi zgrade. Dodatne informacije proizilaze iz toga kada se cuje/sazna ko je taj Mika Peric, a NS je ipak mali grad, i manje vise ljudi znaju ko je Mika i cime se bavi(o) pre nego li je poceo zidati lux garsonjere

Link to comment

nije samo pranje para u pitanju, nego i slabe mogućnosti za investicije, kao i loše kamate u bankama

 

sve to zajedno kreira potražnju za stanovima koja je realna, a koja ne odgovara nekome ko radi za platu i za koga je stan rešenje problema

 

 

  • +1 4
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Slabe mogućnosti za investicije nisu nešto što je novo, oduvek je tako, a i loše kamate su odavno, ne sećam se kad su poslednji put banke davale dobre kamate na štednju

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...