Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

sto ne kupis jos jednu kucu?

stedis je po vasem ukusu i izdajes je ili zivis tamo kad ti je volja. da li mozes od zarade da finansiras kupovinu i adaptaciju

onda bi mozda mogao nekom da ponudis dzaba smestaj i hranu a za uzvrat da ti se brine o gostima, cistoci i sl. jos mu kupis neki pik ap ili nesto slicno da razvozi gost.

a ti to pomalo nadgledas i nemas sikiracije oko tehnikalija

sto ne izdajete kucu zimi? 

mozda neko voli more i zimi kao npr ja 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Eleniko said:

 

hah, moj brat bradi. great minds think alike.

 

prvo, zimi ovde niko ne dolazi, prosto ljudi nisu još provalili. ali to će se neumitno desiti.

 

početne korake na tragu tvoje ideje sam uradio, nego nisam hteo da pišem o tome da ne ispadne da sam neki buržuj koji kupuje kuće po grčkoj a dok se skapira da je po cenama nižim od onih u srpskoj zabiti pre korone, ja odoh na giljotinu...

 

u februaru 2022. smo kupili još jednu kuću, doduše bez posebno promišljenog i razrađenog plana koji si pomenuo barem kao ideju. danas smo te ideje itekako svesni, da bi sa tri objekta praktično mogli da izdajemo 2 i da tako zatvorimo kombinaciju za lep život na limnosu bez posebnog razmišljanja i glavobolje o egzistenciji.

 

kako je došlo do ove poslednje kupovine.... pa lepo, tražio sam kuću za drugaricu koja se zaljubila u ostrvo, ovde svako ko dođe posle 5 dana razmišlja o preseljenju. pronašao sam za nju u lokalu best buy po nenormanoj ceni koju nijedan real estate agent a naročito ne grčki ne bi pustio da se prodaje za tako male pare. iscenjkao se zverski, ugovorio cenu i odjednom ona neće, jer kuća nije u domenu šetnje i vrckanja dupencetom do plaže. e do qrca. moja žena se oduševi kućom koja je fakat potencijalno daleko lepša od svega ovoga gde smo sada, stara grčka građanska kuća sa visokim plafonima u selu koje su podigli bogati grčki trgovci iz aleksandrije u egiptu, ima taj divni vajb starog sveta i vremena koje je davno prohujalo.

 

kuća ima 2 nivoa po 65m2, ukupno 130m2 a u dvorištu se nalazi manja kamena kućica od 20m2 koja je zamišljena originalno kao skladište, magaza, vinski podrum, šta god. može od svega da se napravi šta god hoćeš, mui romantiko izdrkavanje, mini hotel, hostel, šta god.

 

za razliku od našeg sela koje je u ravni mora, ovo je u brdima i ima feeling grčkog planinskog sela, taman za zimu kada nas na drugom kraju ostrva sastave orkanski vetrovi uz more. konačno, ovo je na 7km od glavnog grada u kome za razliku od ostatka ostrva ima dosta života i zimi, uključujući i bioskop, razne kulture, kafane itd. 5 minuta vožnje, sve na dohvat ruke.

 

i tako ti mi uzmemo još jednu kuću u ovom selu dole. između ostalog da parkiramo neke pare jer je u to vreme baš bila jaka paranoja od koronom i ratom u ukr izazvane inflacije i obezvređivanja.

 

image.thumb.png.6151eabbea8bbce87e8f17125c60c84b.png

 

to je bilo pre dve godine u februaru. onda su krenuli problemi koji su sastavni deo života u grčkoj ako nemaš para za bacanje u bunar i do danas kuća je i dalje neuseljena i nerenovirana. samo je stavljen novi krov jer je to manje više jedini uslov da ostane neoštećena pod vremenskim nepogodama.

 

čeka se da skupim hrabrost, snagu i lavlje srce da se još jednom upustim u rat sa ostrvskim majstorima i naravno - pobedim.

 

ovo je kuća u sadašnjem stanju. jednog dana to će biti nešto predivno... na ovoj prvoj slici je inače božji znak da će sve biti u redu - glavno rastinje ispred kuće je povelika srpska šljiva džanarika koju uredno svakog jula pobere i skuva džem naša komšinica maria, najlepša i najseksi baba od 80 godina koju sam video u životu, samo luda ko razmažena holivudska zvezda. jednom ću da je slikam i okačim ovde...

 

kornos2.jpg.10d9c048b2763c0173969bd83ab6c59d.jpg

 

kornos1.jpg.8d54918ef4d9856d9df43e14c8dbc29d.jpg

 

250063068_373966174467059_3550215647358573902_n.jpg.5db3f38861ace1df50f4d6475c8bea03.jpg

 

 

fenomenalan i deteljan odgvor,Beograd je nerelano precenjen.

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Eleniko said:

 

kornos2.jpg.10d9c048b2763c0173969bd83ab6c59d.jpg

 

 

 

 

Biće predivna! :ohmy:

Srećno s renoviranjem! (kad god padne renoviranje)

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment

zapravo nemam njenu sliku, sem  ako nisam zaboravio da sam je slikao a i nešto sumnjam da se ne bi tom prilikom drala na mene.

 

vidi se iz aviona da je bila svemirska prepička za kojom se okretala cela atina u kojoj je živela. radila je u toj nekoj legendarnoj, najstarijoj apoteci na trgu omonia koja je navodno postojala i za vreme otomana. dobro, to je preterivanje jer atina oslobodjena 1821 sa proglašenjem grčke nezavisnosti, svejedno slikaću je čim dođem u selo.

Link to comment

Mozes umesto nje uslikati njenu cerku, zbog tebe kazem, mozda bi se ona manje drala.. :fantom:

 

Pridruzujem se pohvalama, stvarno zanimljivi postovi i ulaganje.. 

Da se ne bojim aviona i da me ne mrzi da putujem do grcke i da znam grcki ili bar engleski malo bolje i da imam volje da se ganjam sa njihovim majstorima razmislio bih ozbiljno o toj investiciji.

 

Ljudi po ns traze 3.000 evra za kvadrat garsonjere, po 15.000 evra za jedno katastarsko jutro u vojvodini, pa jebem ti zivot bolje da kupim kucicu u nekom selu na tasosu na 15 min od mora..

 

 

  • +1 5
Link to comment

Koliko je trziste stalo kod mene ovde govori i povecan broj propalih firmi za selidbu.

 

Inace izasle ponude za neke  velike projekte (100+ stanova) i cene su totalno sulude ili u prevodu vece nego ikad.

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
1 hour ago, Klara said:

:lolol: ''...vi unosite nameštaj koji ostaje nama''

 

 

 

Oduvek sam hteo da probam japanski minimalizam :wub:

4_Ys5M1pfylYh20XMARFgOQ7c6GrkmK8dmHwRgyf

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...