Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Ne razumem sta se bunite. Danas je sve as a service, opex umesto capexa i tako to... politicari samo zele da vas spasu bakcanja sa posedovanjem kuce.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

Ne razumem sta se bunite. Danas je sve as a service, opex umesto capexa i tako to... politicari samo zele da vas spasu bakcanja sa posedovanjem kuce.

 

nije samo danas :D

 

 

Link to comment
On 4. 10. 2023. at 11:40, Shan Jan said:

Ja kad sam izdavao stan sam spustio cenu drugu jedno 20%. Sacekao me stan u boljem stanju nego sto sam ga ostavio posle par godina. Isplati se.

 

Ontopic: cene opet divljaju, i starogradnja raste, nista me ne pitajte :vesala2:

 

Napravio pauzu u poslednjih desetak dana i nakon ovog tvog posta odem na sajtove za nekretnine gde imam sačuvane filtere i većina stanova je otišla na +10%. A taman se bilo stabilizovalo tržište.

  • Tužno 1
Link to comment
4 hours ago, boldrock said:

 

Napravio pauzu u poslednjih desetak dana i nakon ovog tvog posta odem na sajtove za nekretnine gde imam sačuvane filtere i većina stanova je otišla na +10%. A taman se bilo stabilizovalo tržište.

ovo sam hteo da komentarism,jel moguce da se u Bgu stvarno prodaju stanovi za te cifre? 4k/m2 Dorcol ili Vracar? nerealno skroz.

Link to comment
4 minutes ago, Miki_belavista said:

ovo sam hteo da komentarism,jel moguce da se u Bgu stvarno prodaju stanovi za te cifre? 4k/m2 Dorcol ili Vracar? nerealno skroz.

Sta je tu nerealno? Na Bezanijskoj Kosi je starogradnja 2.5k

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Shan Jan said:

Sta je tu nerealno? Na Bezanijskoj Kosi je starogradnja 2.5k

ok,pogledaj prosecnu platu i kamatne stope. Cak i 2 plate od po recimo 800 evra u Bgu,ne mogu ni u snu da otplate taj tvoj na B. kosi stan.

Link to comment
Just now, Eleniko said:

 

ako su to one kuće sa dupleks stanovima, to je no brainer

 

Karlingtonke? Za to ti treba da spremis bar jedno pola miliona evrica: https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-kuca/kuca-na-odlicnoj-lokaciji-bezanijska-kosa-1-2/5425642845773?kid=1&sid=1696701882990

 

Pricamo o soc stanovima u raspalim zgradama koji nisu renovirani od kad su izgradjeni. Evo ga jedan za samo 2.14k/m2: https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-stanova/pedje-milosavljevica-bezanijska-kosa-id40057/5425643568665?kid=3&sid=1696702065186

Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

Karlingtonke? Za to ti treba da spremis bar jedno pola miliona evrica: https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-kuca/kuca-na-odlicnoj-lokaciji-bezanijska-kosa-1-2/5425642845773?kid=1&sid=1696701882990

 

Pricamo o soc stanovima u raspalim zgradama koji nisu renovirani od kad su izgradjeni. Evo ga jedan za samo 2.14k/m2: https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-stanova/pedje-milosavljevica-bezanijska-kosa-id40057/5425643568665?kid=3&sid=1696702065186

Tek to potvrdjuje da su cene apsurdne,jos ti treba brdo para da ga renoviras.

Link to comment
Just now, Miki_belavista said:

ok,pogledaj prosecnu platu i kamatne stope. Cak i 2 plate od po recimo 800 evra u Bgu,ne mogu ni u snu da otplate taj tvoj na B. kosi stan.

Naravno da ne mogu. Zato i svi pizdimo. Ako pogledas situaciju npr. pre korone, sad su stanovi bar 30% skuplji plus su krediti zbog EURIBOR-a jos 30% skuplji na to, plus su sve ostale stvari znacajno poskupele (neke kao hrana i 100%) a ljudima su ostale slicne plate. Sistem je neodrziv, ako je ideja sistema da obican covek bude vlasnik stana. Ako nije, onda radi kao sat, za 10 godina cu se cuditi da bilo ko ko nije biznismen ili "biznismen" moze da kupi stan.

Link to comment
3 minutes ago, Eleniko said:

 

upravo si potvrdio, na oglasu stoji cena 2450e za kvadrat

 

Za tricavih 500 000 evra. Ono jes da je u kvadraturu verovatno uracunat dzinovski podrum, terase i garaza ali necemo o detaljima...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...