Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Mislis Todora Dukina, taj ceo kraj je polako poceo da se rusi sve do vozdovacke strane Gospodara Vucica, nicu nove zgrade raznolikog kvaliteta gradnje, sa cenama od 1500 do 2000 ?
teodora, todora, whatever, nisam odrastao preko puta marinkovu baru. anyway, odlicna zgrada, ta sto je slovenacka firma gradi i prodaje, retko dobra za beograd, ali zali boze uzasnog kraja. eventualno blizina one pekare u krusevackoj, kafane dusanovacki cvet dole na raskrsnici i indijskog restorana - ali svakog cuda pola dana dosta.
Link to comment
Pošto sam upravo završio 1 transakciju u Nekretninama, da podelim to sa auditorijumom. Pre svega zbog činjenice - cene zaista pale. Evo ja sam živ primer. Spustio sam cenu sa 2k na 1,8 po kvadratu, jer me je životni trenutak i situacija na tržištu na to naterala. Stan potpuno iste kvadrature, na istom spratu novoizgradjene trospratnice je moj brat pre 8 meseci prodao za 2050 po kvadratu :) "life is a beach" Stan je inače blizu šumica. Sve vam to pišem...čisto da znate da cene u oglasima nemaju mnogo veze sa onim što se dešava na tržištu. Stanovi i kuće se prodaju po mnogo nižim cenama.Takodje, mogu da potvrdim da su cene stanova u Belvilu pale i da se može doći do cene kvadrata od 1,6 - 1,7. Iako Delta javno priča o ceni od 1950.U svakom slučaju...ko može da kupi kešom sada to treba da uradi, idealno je vreme - cene padaju a ponuda je ogromna.
Kako misliš da su pale cene u Belvillu - može da se kupi od nekoga ko je već kupio?Zvanično je 1950 + 8% PDV i vrlo su tvrdi, i za poslovne prijatelje teško da može da padne za 50 E.
Link to comment
Односнило се на оног ко би требало да поверује да је неко платио 1800 за стан близу Шумица (ван рекламног простора - Маринкова Бара, Душановац). Завршница, позајмљена од не баш тако суптилних америчких Infommercials (Call within the next 30 minutes and we'll throw in...) те је одала као продавца стана или да ствар буде још одвратнија, једног из оних агенција за некретнине.
Ako je on prodavac nekretnina, onda sam i ja. ;)
Link to comment

brate taj je kartel gori od kartela svercera heroina, veceras slusam u kolima vesti radio beograda koje idu otprilike ovako... iako sirom planete cene nekretnina padaju vrtoglavom brzinom, u narednih nekoliko godina ne moze se ocekivati pad cena u beogradu slozili se eksperti iz ove oblasti na skupu investitora, izvodjaca radova i agenata....ludilo kakva sekta, ko sajentolozi, majke im ga spotaknem svima

Link to comment

Slusala ja danas na rts, ona emisija Oko, neki strucnjaci se slozise u glas da u Beogradu nece pasti cene, jer izvodjaci radova nece sniziti marze, jer mi ne znamo koliko je to komplikovano da se izgradi zgrada, tako da marze mogu da padnu najvise na 30%. <_<

Link to comment
Slusala ja danas na rts, ona emisija Oko, neki strucnjaci se slozise u glas da u Beogradu nece pasti cene, jer izvodjaci radova nece sniziti marze, jer mi ne znamo koliko je to komplikovano da se izgradi zgrada, tako da marze mogu da padnu najvise na 30%. <_<
pa da, na gradilištima obično možeš da sretneš atomske fizičare kako jedu suši, piju negaziranu i preciznim mašinama grade 1 skadar na 1 podzemnoj vodi.
Link to comment
pa da, na gradilištima obično možeš da sretneš atomske fizičare kako jedu suši, piju negaziranu i preciznim mašinama grade 1 skadar na 1 podzemnoj vodi.
jeste, uvazeni gdin monterra kopcalic je bas sa ponosom govorio o njihovim nadljudskim naporima da protivu zakona fizike sagrade nesto kvalitetno u beogradu, kako su u debelom minusu sto ce i ostati a sve zato sto je grad zaveo harac u vidu povecanja takse za koriscenje gradjevinskog zemljista... a da se to nije desilo, kvadrat u centru bi bio isti ko pre 5 godina, jbga kurate smo srece.
Link to comment

ugao mihizove sa francuskom http://www.galerija-apartmani.com/dakle, prvo su ih ~iznenadile podzemne vode pa su ubacili pumpu da ispumpava x meseci 24h<za lak i miran san susedstva>onda su zaboravili bager u rupi koju su ukopali pa su kranom pokusali da ga izvukual su ga postavili na ivicu a da je nisu dobro obezbedili pa je pocela da padaalarmantna situacija na gradilistu, na kraju su je ipak podbocili kako valja... :onaj sa sajkacom smavajli:

Link to comment
Juče mi javila agentica za nekretnine kako se očekuje ozbiljniji pad cena (15?25%) tokom maja i juna. Informacije su, navodno, iz pouzdanih izvora.
Преведено на језик поштеног света (којима су родитељи преносили вредносни систем налик Декалогу):- тржишне цене некретнина (по којима се пазари а не оглашава) су већ пале 15-25%- да су у слободном паду и да ће тек падати иза јуна, рецимо током јесениФреквенција медијских изјава о опстанку огласних цена (или још горе њиховом даљем расту) је у индиректном односу са брзином пада цена односно трансакцијама некретнина.Њихово размишљање је следеће: Ако само једну будалу насамаримо, макар једног странца/дијаспорца/јапија/наследнику, исплати се свака по ко зна који пут поновљена лаж. Чак то није ништа неуобичајено у српској привреди ако мало боље загребете у продају уопште, једино што је код некретнина апсолутни износ намета за будале (idiot-surcharge) импресивнији.
Pretpostavljam da je kartel agencija za nekretnine skapirao da 'ovako više ne ide', pogotovu nakon obustave subvencioniranja stambenih kredita.
Односно пошто је нестало политичке воље за одржавање арбитрарно постављене цене квадратног метра, рецимо у Београду од датих господара свег земљишта београдског који су приликом доделе земљишта 1 пословном човеку по ко зна који пут показали хијерархију политичког визави економског разлога. Edited by savindan
Link to comment

problem je u tome sto ja ne vidim puno onih koji ce pristati na realitet o kojem ti pises. investitorima koji dizuci zgrade peru pare pristigle iz ko zna kakvih prljavih poslova se ni najmanje ne zuri da prodaju. oni mogu dokle god hoce da podgrevaju bajku po kojoj u beogradu postoji kvadrat koji zaista vredi 5000 evra ili da u u blizini sumica (primer koji je ovde pomenut) kvadrat zaista vredi 2000. stvari dodatno komplikuju vlasnici pojedinacnih stanova koji, u strahu da ne budu prevareni, takodje traze ove sumanute iznose. u mom komsiluku u visnjickoj banji jedan deda trazi za stan od 60kvm u evro isti iznos koji smo ja i moj brat pre godinu dana platili za 2 takva stana. apsolutno sam siguran da ga niko nije ni pozvao na telefon koji ostavlja u oglasima. drugi komsija za isti takav stan trazi 80.000. njega zovu, dolaze da gledaju ali niko zasad ne pazari. obojici seva paja sto ne prodaju jer ne moraju. dokle god bude tako, vrlo ce se malo stanova prodavati a kupci ce pre popustati jer njima, ocito, vise gori pod nogama nego prodavcima. znam jedan mladji par koji evo godinu dana ne moze da nadje iole pristojan stan koji se nudi po ceni koja nije sumanuta. na kraju ce im dopizdeti da placaju kiriju 300 evra za nikakav stan i uletece u kredit.

Link to comment
jeste, uvazeni gdin monterra kopcalic je bas sa ponosom govorio o njihovim nadljudskim naporima da protivu zakona fizike sagrade nesto kvalitetno u beogradu, kako su u debelom minusu sto ce i ostati a sve zato sto je grad zaveo harac u vidu povecanja takse za koriscenje gradjevinskog zemljista... a da se to nije desilo, kvadrat u centru bi bio isti ko pre 5 godina, jbga kurate smo srece.
Hahahaha, Kopčalić-novi Donald Trump, direktno sa točkića za roller blade i špan-mašine za rekete na zvezdinom teniskom terenu u gradjevinarstvo.Kad tome dodamo i već legendarni par Kaća Lazarević-Aleksandra Kon, stvar dobija na težini. I toksičnosti. :lol:
Link to comment
problem je u tome sto ja ne vidim puno onih koji ce pristati na realitet o kojem ti pises. investitorima koji dizuci zgrade peru pare pristigle iz ko zna kakvih prljavih poslova se ni najmanje ne zuri da prodaju. oni mogu dokle god hoce da podgrevaju bajku po kojoj u beogradu postoji kvadrat koji zaista vredi 5000 evra ili da u u blizini sumica (primer koji je ovde pomenut) kvadrat zaista vredi 2000. stvari dodatno komplikuju vlasnici pojedinacnih stanova koji, u strahu da ne budu prevareni, takodje traze ove sumanute iznose. u mom komsiluku u visnjickoj banji jedan deda trazi za stan od 60kvm u evro isti iznos koji smo ja i moj brat pre godinu dana platili za 2 takva stana. apsolutno sam siguran da ga niko nije ni pozvao na telefon koji ostavlja u oglasima. drugi komsija za isti takav stan trazi 80.000. njega zovu, dolaze da gledaju ali niko zasad ne pazari. obojici seva paja sto ne prodaju jer ne moraju. dokle god bude tako, vrlo ce se malo stanova prodavati a kupci ce pre popustati jer njima, ocito, vise gori pod nogama nego prodavcima. znam jedan mladji par koji evo godinu dana ne moze da nadje iole pristojan stan koji se nudi po ceni koja nije sumanuta. na kraju ce im dopizdeti da placaju kiriju 300 evra za nikakav stan i uletece u kredit.
Ако се деди и том комшији продаје стан мораће да спусте лопту. У супротном ће комшији хоби бити да незнанце које упозна преко телефона уводи у стан да би им показивао поглед, о своје време/живце/импулсе/новце. А деда ће да плаћа порез плус све државне намете на луксуз које ће му политичари нагрбачити како би помирили захтеве ММФ и наредне предизборне лажи, овај обећања.Ако се некоме пере новац некретнинама а притом исте не продаје сопственој фирми/жени/сину/јетрви, ради убрзања процеса прања новца, обориће цене на тржишне, како би добио што више чистог новца од потрошача и могао да започне изградњу нових стамбених јединица односно претворио што више прљавог новца у некретнине за продају.Ако се брачном пару жури да купе стан (да не би плаћали кирију) платиће данашњу тржишну цену, ако сачекају, дочекаће нижу цену него што би платили данас.Ако купцима гори под ногама више него продавцима, ако је више купаца него станова на продају, цене ће почети да расту уместо да падају као што је тренутни случај.Надам се да то решава недоумице. Edited by savindan
Link to comment

Državni udar na tržište nekretninaBiznis 28.04.2009 09:25Državni udar na tržište nekretninaSrpsko tržište nekretnina doživelo je proteklih nedelja šok, čije će se posledice tek osetiti. Najava udara stigla je iz Rajfajzen banke, odakle su rekli da se povlače iz programa u kom država subvencioniše kupovinu stanova, da bi nekoliko dana potom i iz Nacionalne korporacije za osiguranje stambenih kredita (NKOSK) rekli da se program obustavlja.Prema rečima Aleksandra Jovića, direktora NKOSK, subvencionisanih stambenih kredita u ovoj godini neće biti, jer ova vrsta kredita, čiji je cilj bio da razvije i pospeši prodaju stanova, u ovom trenutku više nije potrebna.- Zbog razvijenog tržišta i smanjenih prihoda u budžetu, stav Vlade Srbije je da program subvencionisanih stambenih kredita stopira do daljeg - rekao je Jović, dodavši da je isplaćeno više od dve trećine subvencija za prošlu godinu.Stručnjaci, međutim, ne dele optimizam države i smatraju da je ovdašnje tržište daleko od razvijenog i to je upravo razlog zbog čega su subvencionisani stambeni krediti bili i ostali neophodni.- Subvencije i socijalni stanovi su neophodni građanima Srbije. Država bi morala da nađe način da obezbedi novac za Nacionalnu korporaciju, jer su oni neophodni mladim ljudima koji će sada morati da se odreknu rešavanja stambenog pitanja - rekla je Katarina Lazarević, suvlasnica beogradske agencije za nekretnine "Alka".Građanima sada ostaje da svoje stambeno pitanje rešavaju uzimanjem komercijalnih kredita banaka, što je, u odnosu na subvencionisane stambene kredite, daleko skuplje. Primera radi, kamate na stambene kredite sa subvencijom kreću se od četiri do sedam odsto, dok se kod banaka kamata kreće od osam do 13,50 odsto. Poučeni iskustvom srpskog skakanja kamata, građani se u vreme krize uzdržavaju od dugoročnih kredita.Da li je odluka Rajfajzena takođe "privremena", kao i državna, videće se, a ostale banke se upravaljaju prema situaciji. U Eurobanci EFG nisu prekidali sa primanjem aplikacija i odobravanjem kredita i ukoliko Ministarstvo finansija bude odobravalo subvencije, tako će i nastaviti, kaže Slavica Pavlović, član Izvršnog odbora banke.Nenad Lučić, menadžer za razvoj proizvoda Folks banke, kaže da su zbog ukidanja državnih subvencija obustavili slanje zahteva, a u Hipo banci kažu da je inače bilo malo interesovanje za subvencionisane kredite.Tokom 2007. godine NKOSK je osigurala 4.250 stambenih kredita subvencijom države, ukupne vrednosti od 114 miliona evra. Već naredne godine broj osiguranih kredita se smanjio na 2.750, u vrednosti od 77 miliona evra. Ukupna vrednost osiguranih kredita sa subvencijom za 2007. i 2008. godinu je 191 milion evra, od čega je direktno iz budžeta Republike Srbije na ime subvencije isplaćeno oko 50 miliona evra.Krediti sa subvencijom države učestvuju sa oko 16,5 odsto u ukupnim osiguranim stambenim kreditima kod Nacionalne korporacije, čiji ukupni osigurani portfolio iznosi skoro 1,5 milijardi evra.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...