Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

2 minutes ago, bags said:

 

Boldovano bi bila katastrofalna greska. Zasto bi neko ko je studirao imao bolje uslove? Mislim da bi vise bilo fer finansirati razne majstore i ono sto je potrebno gradu. ;)

 

 

 

U mom savrsenom svetu privilegovala bih tako sto bih odradila psih testiranje i eliminisala ljude nasilnickog i razbojnickog ponasanja, a svi koliko toliko pitomi i skloni dogovoru i saradnji bi prolazili.

Link to comment
1 minute ago, SNARC said:

 

Zato sto ako budemo imali visak lekara i profesora, potrebno je 6 meseci da se prekvalifikuju u vodoinstalatere i armirace ako zele da rade ili emigriraju ili pocrkaju od gladi. 

 

Ako od autolimara i zavarivaca pokusas da napravis neurohirurge i anesteziologe za 6 meseci...pa dobices ovo sto imamo sada :)

 

 

Nije ovaj skrdzobudz videlo postenog autolimara i zavarivaca.

Link to comment
10 minutes ago, SNARC said:

 

Zato sto ako budemo imali visak lekara i profesora, potrebno je 6 meseci da se prekvalifikuju u vodoinstalatere i armirace ako zele da rade ili emigriraju ili pocrkaju od gladi. 

 

Ako od autolimara i zavarivaca pokusas da napravis neurohirurge i anesteziologe za 6 meseci...pa dobices ovo sto imamo sada :)

 

 

Hehe. Ni blizu. Dobar majstor koji zna sta radi treba otprilike 7,8 god.

Imas dosta primera po Evropi gde bas u velikim gradovima nedostaju tzv. key workers sa srednjom i zanatima. Mislim da je London jedan od drasticnijih primera gde ljudi sa tim zanimanjima ne mogu priustiti zivot u istom. Pa zato ne gledati jednom u napred malo. Koliko je samo medicinskih sestara otislo u inostranstvo zadnjih 20 god. ?

 

Fakultet nikako ne sme da bude kriterijum za takve vrste povlastica.

 

 

Edited by bags
  • +1 5
Link to comment
14 hours ago, BWA said:

Tvoja sagovornica živi u USA. Mislim u Kaliforniji.

Ako sagovornica nije odgovorila pompeznom seronji, nisi morao ni ti.

Zapravo, sagovornica mu je odlično odgovorila.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, brusli said:

Ja samo vidim da je fakultetlija sve vise, a majstora i generalno obicnih radnika sve manje.

Sve vise mladih zavrsava neke "visoke skole".

 

Sa tom školom, većina njih radi poslove koje su nekad radili ljudi sa 4 razreda srednje...

 

 

  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, radisa said:

Sa tom školom, većina njih radi poslove koje su nekad radili ljudi sa 4 razreda srednje...

 

A majstori se razbezali po EU.

Pomenuli ste Zlatibor ovih dana, ima vise Turaka sad nego dok smo bili pod Osmanlijama.

Link to comment

Cinjenica je da se u celoj Srbiji u strucne majstorske skole upisuje jednocifren broj djaka.

Kakva buducnost moze da se predvidi na osnovu toga.

I zasto stalno forsiranje fakultetlija, a ne nize obrazovanih.

Te ajde uvozimo visoko obrazovane, te dajmo im stanove, te smanjimo im poreze.

 

 

Edited by brusli
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, brusli said:

Cinjenica je da se u celoj Srbiji u strucne majstorske skole upisuje jednocifren broj djaka.

Kakva buducnost moze da se predvidi na osnovu toga.

I zasto stalno forsiranje fakultetlija, a ne nize obrazovanih.

Te ajde uvozimo obrazovane, te dajmo im stanove, te smanjimo im poreze.

 

 

mislim da je nekad bilo to sa fakultetlijama jer smo majstore imali pa imali.

Sad nesto nisam sigurna ni sta mi vise imamo, u obrazovnom smislu, od ovih mladjih.

I mimo toga, jaaako puno nasih najboljih naucnika, lekara i generalno radno sposobnih mladih odlazi. Pa onda sta god da forsiras, mi ovako ili onako ostajemo bez kvalitetnog kadra u svim slojevima i strukama.

Edited by Mel
Link to comment
4 hours ago, Moonwalker said:

Oni su ovo cudo izgradili iznad tog potoka, kako izgleda,  bez da je on prethodno kanalisan, tako da moze da podnese jace kise bez izlivanja u okolne ulice. Sve sami graditelji zgrada bez da se dirne prateca infrastruktura. A kako sve rade, bolje i da ne diraju nista.


evo fotke sa susednog foruma
 

spacer.png


ovo je čini mi se  snimano sa uzvodnog kraja, autobuska stanica bi trebalo da je ukoso desno.

verovatno je snmano proletos, pošto je ovo pročelje sada zastakljeno

  • Haha 2
Link to comment

Pa na staru odbranu od poplava su nazidali to cudo od zgrade. Nije to bas ni mali potok, ko zna sta se sve sa brda sliva u njega, nije ni cudo sto je poplavilo.

 

Tu verovatno treba jos jedan nivo iste visine i jos u sirinu da se izbegne izlivanje. Sad ako nisu hteli da izdizu okolinu, ne znam da li je izvodljivo produbljivanje korita.  Sve u svemu nagrajisali su sa poplavama i ubuduce, ako ne nadju neko boldrikovsko resenje

Edited by Moonwalker
Link to comment

Tek sad kapiram da je ovaj prvi "stepenik" nije namenjen šetačima, nego služi da se visoka voda razlije na toj visini duž kanala.
Ovi genijalci su zidali direktno "u nasipu", smanjili su njegov profil, i tim stubovima prave uspor i uzrokuju poplavljivanje.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Frile said:


evo fotke sa susednog foruma
 

spacer.png


ovo je čini mi se  snimano sa uzvodnog kraja, autobuska stanica bi trebalo da je ukoso desno.

verovatno je snmano proletos, pošto je ovo pročelje sada zastakljeno

 

Genijalno, mada nisu originalni. Ova dole zgrada u Djenovi je napravljena na koritu reke koja podivlja kod jakih kisa i onda nastane cep koji izlije bujicu po celom kvartu. Pre nekoliko godine se podavilo nekoliko ljudi.

 

174642325-1b33567a-73d7-4e67-a062-97e534ab3a8d.jpg

  • Tužno 1
Link to comment
50 minutes ago, Frile said:

Tek sad kapiram da je ovaj prvi "stepenik" nije namenjen šetačima, nego služi da se visoka voda razlije na toj visini duž kanala.
Ovi genijalci su zidali direktno "u nasipu", smanjili su njegov profil, i tim stubovima prave uspor i uzrokuju poplavljivanje.


I to je plitko u drugom nivou za ovoliki potok -recicu. Zamisli u prolece kad se otopi sneg pa pojuri voda s brda. Ili posle jakih kisa.
Trebala ista visina kao i dole. Ovo je valjda kamen sa strane kanala.

 

U mom «selu» su podigli pre vise od tri decenije i resili su izlivanja. Ja se secam velikih kisa sa vodim skoro u vrh drugog nivoa bez da je plavilo okolo. A ovo je bitno veca voda.

 

Kad vec imas lovu i moze ti se da napravis ovo cudo, pa mogli su i sa kanalom nesto da urade, podigli bi cenu ovog napravljenog.

Edited by Moonwalker
Link to comment

ajd sto se gradi po gradovima i Zlatiboru ali sto se gradi po Vetrniku i Futogu :ohmy:..ne krecem se toliko pa se uvek sokiram kad vidim...to su citavi kompleksi tih niskih stambenih jedinica sa stanovima po sporednim ulicama ...nece slobodna livada uskoro ostati 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...