Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

33 minutes ago, Time Crisis said:

Razlika je i što se na voz (ne u Srbiji) možeš osloniti da će ići uvek slično vreme

Za voz nemam informacija, ali je Lasta (pogon Avala) koja vozi pravac za Mladenovac vrlo tacna i konforna. Cak je i gsp 408 korektan.

Slicna iskustva sa prevozom imaju i ljudi na Smederevskom pravcu (309 za Kaludjericu).

 

@BWA slazem se, manji grad u blizini velikog daje dobar balans.

  • +1 3
Link to comment
17 minutes ago, BWA said:

Po meni je najbolje zivjeti u manjem gradu blizu većeg.

Takva situacija ti omogućava da organizujes život u gradiću gdje postoji većina potrebnih sadržaja, a za ono što nema ideš u grad.

Najgora opcija mi je neka periferija, ni tamo ni ovamo, gdje za svaku sitnicu moraš u centar.

 

Pančevo.

  • +1 4
Link to comment

Živeo sam u Sremčici godinu i po dana i putovao prevozom u grad na posao. Sremčica mi se dopala, ali tada sam imao 25 godina, pa nisam morao da razmišljam o vrtiću, školi, vođenju deteta na sport, engleski, u bioskop itd. Nemam pojma šta je od takvih aktivnosti uopšte dostupno u Sremčici i da li bi dete moralo da bude voženo u grad ili moglo svim tim da se bavi tamo.

 

Sremčica mi se dopala, verovatno bih tamo tražio kuću ako bih kupovao.

Link to comment

Zavisi gde i kako radis. Ako radis remotely onda mozes u bilo koji grad od 50k stanovnika da se lepo smestis i u miru podizes decu. Ako moras u BG onda nesto tipa Pazova. 

Link to comment
14 minutes ago, x500 said:

Za voz nemam informacija, ali je Lasta (pogon Avala) koja vozi pravac za Mladenovac vrlo tacna i konforna. Cak je i gsp 408 korektan.

Slicna iskustva sa prevozom imaju i ljudi na Smederevskom pravcu (309 za Kaludjericu).

 

@BWA slazem se, manji grad u blizini velikog daje dobar balans.

 

Problem je naravno što to znaju i prodavci u tom manjem gradu, tako da npr. u Sremskoj Mitrovici, Rumi, Pazovi, Inđiji baš nema nekretnina za 10 hiljada evra, za tako nešto mora ipak neka bestragija :D

Link to comment
Just now, Time Crisis said:

 

Problem je naravno što to znaju i prodavci u tom manjem gradu, tako da npr. u Sremskoj Mitrovici, Rumi, Pazovi, Inđiji baš nema nekretnina za 10 hiljada evra, za tako nešto mora ipak neka bestragija :D

E pa sada, 10k je mnogo malo para realno. Cak i selima u Vojvodini za te pare moze da se dobije ... ne moze. Neka stara kuca, 2 pendzera sa sokaka, napravljena 50tih ili 60tih. 

 

Moj bata je ove godine kupio jednu takvu "kucu" za 3000 eur. Njemu treba plac (pola lanca) za masine i to mu je bio motiv kupovine. Kuca je iz 50tih od rucno pravljene pecene cigle, zemljani pod, urusen krov ... Niko nije ziveo dobrih 15 godina. To mogu da se eventualno drze kokoske :(

 

Posle mesec dana je uzeo jos jednu, za 18k. Tu je stara kuca koja sa sokaka ima jedan penzer, i jos 2 prostorije na vagon u dubinu. Plac je isto pola lanca. Ali se na tom placu nalazi i nova (10tak godina stara) nezavrsena kuca od nekih 100m2. Ona je samo prizemlje, bez sprata, i treba da se ulozi nekih 20k. Dobice lep trosoban stan za sina.

 

U jednom dvoristu ce da ide mali vocnak (20ak ari), a u drugom mali vinograd. Ja cu biti "strucni" konsultant :)

  • +1 4
Link to comment
47 minutes ago, BWA said:

Po meni je najbolje zivjeti u manjem gradu blizu većeg.

Takva situacija ti omogućava da organizujes život u gradiću gdje postoji većina potrebnih sadržaja, a za ono što nema ideš u grad.

Najgora opcija mi je neka periferija, ni tamo ni ovamo, gdje za svaku sitnicu moraš u centar.

najbolja varijanta je živeti i raditi u manjem gradu a blizu većeg. iskustveno, koliko sam ovde (deceniju i po) lazarevac i aranđelovac su pristojna mesta za život. doduše kaže se de vazduh u lazarevcu problem, nije li i u beogradu? za aranđelovac sam čuo da je voda sumnjiva po zdravlje na duže staze. nisam proveravao.

 

uverio sam se koliko je manja napetost u lazarevačim DIS, Lidl, Roda, u odnosu na beogradske. a aranđelovac ima "mašinac" najbolju "u svijet" radnju za gvožđuriju i alate.

Edited by djordje geprat
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

najbolja varijanta je živeti i raditi u manjem gradu a blizu većeg. iskustveno, koliko sam ovde (deceniju i po) lazarevac i aranđelovac su pristojna mesta za život. doduše kaže se de vazduh u lazarevcu problem, nije li i u beogradu? za aranđelovac sam čuo da je voda sumnjiva po zdravlje na duže staze. nisam proveravao.

 

uverio sam se koliko je manja napetost u lazarevačim DIS, Lidl, Roda, u odnosu na beogradske. a aranđelovac ima "mašinac" najbolju "u svijet" radnju za gvožđuriju i alate.

Saglasan.

Jako je bitno da djeca imaju sadržaje u manjem gradu.

Da ima fudbalski, košarkaški, rukometni, karate....klub npr.

Ako baš hoće da trenira tenis, onda neka ide u metropolu.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

Živeo sam u Sremčici godinu i po dana i putovao prevozom u grad na posao. Sremčica mi se dopala, ali tada sam imao 25 godina, pa nisam morao da razmišljam o vrtiću, školi, vođenju deteta na sport, engleski, u bioskop itd. Nemam pojma šta je od takvih aktivnosti uopšte dostupno u Sremčici i da li bi dete moralo da bude voženo u grad ili moglo svim tim da se bavi tamo.

 

Sremčica mi se dopala, verovatno bih tamo tražio kuću ako bih kupovao.

 

Ima dece tamo, pretpostavljam i ponesto od aktivnosti. Ali look at the prices... utisak mi je da je Sremcica fino poskupela.

  • +1 1
Link to comment

Ima ovih Noskičevih cena na sat-sat i po vremena od Novog Sada, ako kreneš Potisjem (Bačko Gradište, Mol, Ada...). Samo što morate da imate dva automobila u porodici, i mislim da ćete pola života ostaviti u prevozu. Znam ljude koji su deset godina izdržali tako svaki dan. Bilo je nekad i na sremskoj strani (Irig, Ruma, Vrdnik, Hopovo...), pretpostavljam da su i tamo sada cene otišle u nebesa. Meni su Irig i Vrdnik favoriti, mada opet moraš kako god okreneš stalno do grada, a opet je sto puta bolje od Veternika, Temerina ili Bačkog Jarka. Svakako nema mrdanja nigde bez automobila, snađi se kako ćeš zimi grejanje rešiti, minimum sat vremena gubiš u prevozu ako radiš u gradu, i još mnoge druge otežavajuće okolnosti.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Svemir Zeka said:

 

Pančevo.

 

Mislio sam da je vazduh u Bg katastrofalan zimi..

 

A onda sam prosao kroz Pancevo...zatvaro sam ventilaciju u kolima da bi prezivija.

 

Quote

Banat bi bio do jaja da ima zglavnu vodu

A ako ikad bude imo vodu, bice 2 soma kvadrat i ovde 

 

@Plajvi  Ne mora banat da ima vise nista..ja se plasim i ovog auto puta sto oce da izgrade, treba da pocnu Beogradajani da mi se doseljavaju tamo..

Edited by SNARC
  • Haha 1
Link to comment

Nema sve ono sto ljudima u BG/NS smeta 

Vazduh nije neki, ali manje smrdi nego BG 

Saobracaj lagan, oce ponekad covek da se obesi iz cista mira ali sta sad

  • Haha 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...