Jump to content
IGNORED

Otvaranje


Ravanelli

Recommended Posts

Mislim da se odustalo od tog zahteva da se nose maske u kafićima. 

 

Međugradski prevoz bi još i mogao da funkcioniše kako-tako (doduše, broj polazaka bi bio upitan), čak da se nađe neko pametan mogla bi ova situacija da se iskoristi da se malo poradi na tom haosu (za početak, da možeš da kupiš karte preko interneta). 

Za GSP bukvalno nema rešenja osim da se drastično poveća broj vozila na ulicama, što je totalni sci-fi. Verovatno će ga dokle god budu mogli držati u ovom režimu da samo zaposleni sa personalizovanom bus plus karticom mogu da ga koriste, dok u jednom trenutku jednostavno ne dignu ruke od svega.

 

  

3 minutes ago, maharaja said:

Dragi građani, čuvajte sebe i druge. Nemojte ulaziti u pun autobus, brzo će drugi.

 

Problem je što neće brzo, i dragi građani to vrlo dobro znaju. :D

Edited by Halvard
Link to comment
  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    18

  • kud u maglu Simoviću

    13

  • ToniAdams

    12

  • Frank Pembleton

    11

Gradski prevoz u Nisu krece 8. maja. Evo kako su to zamislili:

 

Quote

 

U autobuse će moći samo zaposleni građani, uz maske i rukavice

Ivana Marković 30. aprila 2020.

 

Javni prevoz u Nišu počeće 8. maja po letnjem redu vožnje. U prvoj fazi moći da ga koriste samo zaposlena lica, uz niz preporuka za korišćenje javnog prevoza.

 

 

Quote

“Putnici će morati da se pridržavaju mera ukoliko žele da uđu u javni prevoz. Svaki putnik mora da nosi masku i rukavice bez njih neće moći da uđe u autobus. Kondukteri i vozači će u autobusima kontrolisati da li putnici imaju sredstva zaštite, a biće i kontrolora. Na stanicama će biti istaknuta pravila kojih putnici moraju da se pridržavaju”, kaže za Niške Vesti Milan Milić, direktor Direkcije za javni prevoz.

 

Quote

U vozilima će biti obeležena sedišta, a na podu autobusa će biti postavljene tačke kako bi držala distanca. Unutar autobusa biće obeležen pravac kretanja putnika“,

 

Quote

 

Postoji niz otvorenih pitanja, kao to na koji način će se kontrolisati da li isključivo zaposleni koriste javni prevoz u Nišu. U Direkciji kažu da su suzili mogućnost da dođe do propusta tako što će u prodaju pustiti samo karte za zaposlena lica. Polumesečne karte moći će da kupe samo zaposleni i niko drugi.

 

Link to comment

I to sa rukavicama i maskama je obicno glupiranje, jer da bi bilo efikasno, moraju se dnevno koristiti po dve maske i dva para rukavica samo za GSP, posebno rukavice. Djavola oni koji se voze prevozom imaju para za to. Na kraju ce ljudi imati par rukavica koji sluzi samo da ga namaknu na ruke kad ulaze u gradski i odmah prati ruke nakon sto ga skinu. A maske za jednokratnu upotrebu se ionako koriste po vise dana.

I da - jedna od mera u onom Vesicevom proglasu je i da ce svi autobusi biti detaljno dezinfikovani po dolasku na okretnicu. Kako da nece. Koliko vremena ima za to detaljno dezinfikovanje, 10-15 min? I verovatno ce tipa petoro ljudi to da radi na okretnicama kako bi sve postigli? Sigurno.

Edited by Malvo
Link to comment
On 30.4.2020. at 16:13, maharaja said:

 Dragi građani, čuvajte sebe i druge. Nemojte ulaziti u pun autobus, brzo će drugi.

 

Osim što neće.

Link to comment

U teretanama je vec drugi dan nakon otvaranja promenjeno pravilo za maske i rukavice i sad samo radnici moraju to da nose a vezbaci jok. Osim toga, na ulazu je obavezna dezinfekciona barijera za obucu u kojoj se dolazi, plus se kasnije isto radi sa patikama koje se nose za vezbanje.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
3 hours ago, Zli Gli said:

U teretanama je vec drugi dan nakon otvaranja promenjeno pravilo za maske i rukavice i sad samo radnici moraju to da nose a vezbaci jok. Osim toga, na ulazu je obavezna dezinfekciona barijera za obucu u kojoj se dolazi, plus se kasnije isto radi sa patikama koje se nose za vezbanje.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Koliko je ovo sve besmisleno. Nisu obavezne maske, a imaš dezinfikacionu barijeru - kao da je ovo virus koji se prenosi fecesom životinja (pa eto, kao možda je neko ugazio na putu za teretanu), a ne kapljicama iz disajnih puteva...

Ali o čemu pričam, kod nas nisu obavezne maske u zatvorenim prostorima, a dezinfikuju se ne samo gradske ulice već i sela
http://infobc.rs/dezinfekcija-po-selima-u-opstini-bela-crkva-video/

Link to comment

kad mislite da su zdravstveno bezbedne posete licima 65+  

konkretno roditeljima, koji su relativno dobrog opšteg zdravlja, ako se zanemari hipertenzija. od kada je sve ovo počelo, obiđem ih jednom, dva puta nedeljno donesem šta treba, malo se popričamotm

ja u hodniku ispred ulaza oni unutra


za kad planirate lična otvaranja?

Link to comment

ništa značajno se nije promenilo pošto sam od kuće krenula da radim u septembru prošle godine i rad od kuće ne bih menjala za najlepšu kancelariju na svetu više nikada.

viđam se sa ljudima koji mi zaista prijaju, ali ni to nije došlo sa pandemijom jer radim i po 10 sati dnevno pa slobodno vreme biram da provedem samo sa odabranima.

smara jedino što sam navikla da u kupovinu odlazim nakon završenog posla, što je trenutno nemoguće, tako da ustajem ranije i obaveze koje se ne odnose na posao završavam do 10h. 

Link to comment

 

4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

kad mislite da su zdravstveno bezbedne posete licima 65+  

konkretno roditeljima, koji su relativno dobrog opšteg zdravlja, ako se zanemari hipertenzija. od kada je sve ovo počelo, obiđem ih jednom, dva puta nedeljno donesem šta treba, malo se popričamotm

ja u hodniku ispred ulaza oni unutra


za kad planirate lična otvaranja?

 

Slična je situacija i sa mojim roditeljima, a planiram da ih posetim i zapravo uđem u stan negde u toku sledeće nedelje. Naravno, uz sve mere zaštite™. Ne znam da li je realno suviše rano što se tiče korone, ali u ovom trenutku mislim da pre svega psihičke posledice izolacije za njih počinju da predstavljaju veću opasnost od mogućnosti zaraze.

 

Viđanja sa nekim osobama koje nisam sreo od početka vanrednog stanja sam tempirao negde za drugu polovinu meseca.

 

Prvi izlazak iz BG-a planiram negde u junu, ako epidemiološka situacija bude dovoljno povoljna.

Link to comment
1 hour ago, mustang said:

u principu sam dobro. smara me cekanje u redu za prodavnciu i nedostaju mi plaze. finansijski sam totalno pukla zadnja dva meseca ali ne osecam stres oko toga, nije prvi put. 

 

fale mi plaze i krav maga. 

 

i dalje se vidjam i cujem sa kim treba. ne osecam se u izolaciji, prilicno sam dobro organizovana ali ljudi oko mene me pogadjaju, nekima bas tesko pada i pucaju. i dzabe pricam bice sve okej...

 

al sve mislim da samo ovo sanjam i da cu da se probudim iz ovog kosmara. 

gledaj kung fu filmove i nabadaj R-a  pa ces biti najaca kad se zavrsi, ko oldboj. 

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:


za kad planirate lična otvaranja?

 

Drzacu distancu jos dosta vremena, malopre sam usao da odnesem tv kod majstora.Postoji taj osecaj da se preteruje ali nije samo do mene,

stvarno cu ostaviti neku vrstu paznje, pogotovo preko zime i na tome cu insistirati, da se nosi maska i drzi razmak, koliko budem mogao, gadan je osecaj da sada mozes nesto da zajebes nenamerno

isto bitno je do matoraca, kakve su im bile rutine, trebalo je pustiti ih na samom pocetku jedan ceo dan vikenda, sa kontrolom komunalne ili obicne policije a mozda ne bi ni trebalo, ono sto sam video je da su oni bolje postovali mere od klinaca

 

Pitanje za doktora kona, sta radimo mi sto smo se navukli na maske kad sve prodje hocemo moci da ih nosimo i dalje

 

Edited by villiem
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...