Jump to content
IGNORED

SPC i njeni rituali u doba Korone


Ravanelli

Recommended Posts

Mislim da to prvenstveno zavisi od toga kakav je sledeci brak.

 

Moja baba se prvi put udala i gradjanski i u crkvi. Posle se razvela (i preudala) samo gradjanski.

Link to comment

 

2 minutes ago, Ayatollah said:

A može i ovako...

 

 

 

Ne može. Gde si našao da se na njih ugledamo, u CG još vladaju komunjare bogoborci, daj neku demokratsku zemlju za primer

Link to comment
1 hour ago, Хетерија said:

Ма знам све, него говорим о том неком односу просечни верник-свештеник где је свештеникова реч амин а не треба уопште да буде тако. Другачије би се и црква понашала да су и верници другачији. Овде је као неко такмичење ко ће више да се опире променама, увек је пристуан тај неки наратив "тако се од давнина радило" а није. Ако ћемо по томе како је изгледало рано хришћанство онда ни источно ни западно хришћанство данас немају никакве везе са њим.

pa ne mozes da kudis ucenike ako ne valja ucitelj. mislim, mozes al ne valja ta logika. 

Link to comment

I dalje je neshvatljivo ovo prenemaganje sa kasicicom, pricescivanjem bez koske i slicnim po zivot gradjana opasnim zamajavanjem.

Ne gledam konferencije za stampu (jos jednom hvala svima sa PPPa koji prenose ono sto je bitno), ali, koliko sam shvatio "struka" nije jasno i glasno saopstila da ne dolazi u obizir nikakvo okupljanje vernika, a kamoli koriscenje kasicice bilo kolektivnim lizanjem, bilo primanjem pricesca koje je pop u vidu nepogresivog trojkasa ubacuje sa linije 2.00m.

O cemu se radi?

 

 

Edited by Nesh
Link to comment

 

 

Jeste, rekli su nekoliko puta nedvosmileno, jasno i glasno da je opasno i da je ponašanje visokog rizika, ali da nije njihov posao da sankcionišu i izdaju naredbe, to treba da rade nadležne institucije. 

Edited by Taihoskopija
Link to comment
30 minutes ago, adam said:

pa ne mozes da kudis ucenike ako ne valja ucitelj. mislim, mozes al ne valja ta logika. 

Па није свештеник Бог, не може се сопствена глупост правдати глупошћу оног другог. Литература је широко доступна у 21. веку. Ауторитете увек треба преиспитивати.

Link to comment
1 minute ago, slow said:

Ruska pravoslavna crkva pozvala vernike da ne dolaze na liturgiju u hramove, služba će se prenositi online

 

To će sad da bude zabavno. Ovi naši su u poslednje vreme uvek bili uz njih. Šta će sad?

Link to comment
2 minutes ago, Хетерија said:

Па није свештеник Бог, не може се сопствена глупост правдати глупошћу оног другог. Литература је широко доступна у 21. веку. Ауторитете увек треба преиспитивати.

 

Ni oni nisu homogena grupa, ma koliko nadjačavala struja koja je bahata, bezobrazna i glasna i koja trenutno (i godinama) odlučuje, ima super razumnih i savremenih ljudi, ali je na mikroplanu preslikano stanje sa makroplana (društva i države) i dobijamo svinjariju kao i u ostalim segmentima. 

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

 

To će sad da bude zabavno. Ovi naši su u poslednje vreme uvek bili uz njih. Šta će sad?

 

Mislim da će leći na rudu i počeće da slušaju

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...