Jump to content
IGNORED

SPC i njeni rituali u doba Korone


Ravanelli

Recommended Posts

kakvi toškovi lečenja, lizači treba da testiraju božiju volju, to je jedino pošteno

 

nije problem što će oni da se razbole, opasnost je što će da zaraze gomilu nedužnih ljudi

Link to comment
11 minutes ago, Ted said:

ogroman je uticaj epidemiologa među pastvom, sigurno će poslušati

 

bilo bi fer da se lizačima, ako obole i završe u bolnici, isporuči račun za troškove lečenja na kućnu adresu. može i solidarna odgovornost sa crkvom, ako se ne naplati od fizičkog lica onda od crkve. 

 

 

ne. bilo bi fer da ih se ne prima u bolnice i da se lece molitvom. 

Link to comment

Данас смо прошли улицама Сурчина, ако Бог да и сутра у пола два крећемо улицама нашег места да нас Бог драги сачува.Када нас чујете изађите испред ваших домова.

 
 

 

Edited by slow
Link to comment

bemti zivot koji je ovo srednji vek.

 

nego s fejsbuka. naucnica, dr. prirodnih nauka s jednog bgd instituta, kaze kako eto, liturgije ne treba zabranjivati, kasicice included, naprotiv. u gruziji, kaze, udesetostrucili su liturgije ("a ne kao u toj vasoj civilizovanoj evropi"), a virusa nema uopste. korelacija je ocigledna, dodaje. na pitanje gde ona tu vidi korelaciju, odgovara: "svi cemo jednog dana umreti, pa cemo se onda uveriti ko je bio u pravu". pa jebem ti beogradski univerzitet i srpske doktorate i ceo sistem skolstva kad je to u stanju da se bavi naukom. kako uspe da predje ulicu da je nista ne zgazi!? ja mogu da razumem da ljudi koji nisu imali prilike nikad da se skoluju veruju u razne vudue i budalastine, ali da imas coveka koji je prosao citav skolski sistem i da je toliko ogranicen, stvarno ne mogu da ukapiram.

Link to comment

treba uzeti da na fejsu, tviteru itd,svi možemo biti naučnici prirodnih/društvenih nauka, doktori, magistri, specijalist šta god....veza sa stvarinim životom nije neophodna

 

sa druge strane to što je neko pripadnik akademske zajednice na znači automatski da je iste i dostojan.

 

 

Link to comment
1 hour ago, Ted said:

nije moguće ako su zdravstveno osigurani.....moguće je da se eventuano naplate troškovi lečenja

vanredno stanje. :D  ionako ne placaju porez. 

 

 

nego, sta ce vernici farbati sad u ovoj nestasici kokosijih jaja? :Jova:

Link to comment
36 minutes ago, Ted said:

treba uzeti da na fejsu, tviteru itd,svi možemo biti naučnici prirodnih/društvenih nauka, doktori, magistri, specijalist šta god....veza sa stvarinim životom nije neophodna

 

sa druge strane to što je neko pripadnik akademske zajednice na znači automatski da je iste i dostojan.

 

 

 

Ma jest, al ovu budalu znam licno.

 

Ne znaci. Ima naucnika koji su duboko religiozni, no problem with that. Ali da branis lizanje kasicice na primeru liturgija u Gruziji i to nazivas korelacijom... Too verovatno prolazi u nekim njenim krugovima gde fascinira ko zna koga, ali zena ocigledno ima logicki brodolom u glavi. Kako bre primenjuje korelaciju u nauci kad joj zatreba?

 

Link to comment
2 minutes ago, chandra said:

 

Ma jest, al ovu budalu znam licno.

 

Ne znaci. Ima naucnika koji su duboko religiozni, no problem with that. Ali da branis lizanje kasicice na primeru liturgija u Gruziji i to nazivas korelacijom... Too verovatno prolazi u nekim njenim krugovima gde fascinira ko zna koga, ali zena ocigledno ima logicki brodolom u glavi. Kako bre primenjuje korelaciju u nauci kad joj zatreba?

 

 

Verovatno ne primenjuje uopste. Znam ljude sa akademskim titulama koji nisu u stanju da napisu jednu stranicu teksta a da je ne zatrpaju elementarnim gramatickim greskama. Kad sam jednu od njih pitao kako je ona s tolikim nepoznavanjem gramatike maternjeg jezika napisala sve potrebne skolske i naucne radove da bi dosla do titule koju ima odgovorila mi je da ona nikada u zivotu nije napisala nista, jer se "na njenom fakultetu ne pise diplomski rad vec polaze zavrsni ispit". Nisam ni hteo da joj objasnjavam kako se pisanje skolskih i naucnih radova da bi neko doterao do magistarskog rada ne svodi na to da li si tokom skolovanja napisao jedan rad, diplomski, ili nisi.

 

Deluje kao prigodna anegdota sa hiperbolicnom porukom, delovalo bi i meni da nije licno iskustvo. Neverovatno ali je tako.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...