Jump to content
IGNORED

SPC i njeni rituali u doba Korone


Ravanelli

Recommended Posts

ima ljudi, znam gomilu, koji ce da ti na poslu izvedu matish, korelaciju, logiku, sve perfektno. i da odu kuci da tamo budu nadobudne budale koje je ne znaju nishta. ili se bave teorijama.zavere kao da su zaista teorije. phd je surova specijalnost u vrlo uskoj oblasti..sve ostalo moze i ne mora da bude bilo shta.

daj link neki chandra shto si takav chovek! :D

sent from bubamoto

Link to comment
18 minutes ago, gospa buba said:

ima ljudi, znam gomilu, koji ce da ti na poslu izvedu matish, korelaciju, logiku, sve perfektno. i da odu kuci da tamo budu nadobudne budale koje je ne znaju nishta. ili se bave teorijama.zavere kao da su zaista teorije. phd je surova specijalnost u vrlo uskoj oblasti..sve ostalo moze i ne mora da bude bilo shta.

daj link neki chandra shto si takav chovek! :D

sent from bubamoto
 

Sa Torlaka nije sigurno, Matematika, ima ih i na društvenim naukama, ali u ovom slučaju izvo ih je isključio.

 

Edited by halloween
Link to comment

Znači imamo živu debatu u srpskom društvu oko suštinski važnog pitanja, da li vršiti pričešće kao pre 2000 godina ili ne. Pravi trenutak, nema šta.

Link to comment
27 minutes ago, Anonymous said:

Razmišljam nešto, šteta je što Koštunica nije predsednik, bio bi potpuni spektakl.

:D

 

Obren Joksimovic bi zaveo red. 

 

Sad bez zezanja, kapiram da bi Kostunica ipak bio trezveniji i prizemniji od ove budale. I sigurno bi imao vise poverenja a manje sujete prema davanju prostora strucnjacima. Ok, verovatno ne bi smeo da pisne po pitanju metalnih kasicica i ostalih crkvenih stvari. 

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Verovatno ne primenjuje uopste. Znam ljude sa akademskim titulama koji nisu u stanju da napisu jednu stranicu teksta a da je ne zatrpaju elementarnim gramatickim greskama. Kad sam jednu od njih pitao kako je ona s tolikim nepoznavanjem gramatike maternjeg jezika napisala sve potrebne skolske i naucne radove da bi dosla do titule koju ima odgovorila mi je da ona nikada u zivotu nije napisala nista, jer se "na njenom fakultetu ne pise diplomski rad vec polaze zavrsni ispit". Nisam ni hteo da joj objasnjavam kako se pisanje skolskih i naucnih radova da bi neko doterao do magistarskog rada ne svodi na to da li si tokom skolovanja napisao jedan rad, diplomski, ili nisi.

 

Deluje kao prigodna anegdota sa hiperbolicnom porukom, delovalo bi i meni da nije licno iskustvo. Neverovatno ali je tako.

 

Uopste mi nije neverovatno. Cak smem i da pogadjam koji je fakultet u pitanju.

 

Druga sorta su mi Rusi. Ovi s kojima imam posla su ozbiljno obrazovani, ali ovo sto kaze gospa buba, nema teorije zavere koja se ne lepi na njih. Pre neki mesec na rucku s nekim likovima iz NASA, opusten razgovor, neko pomene putovanje na Mars. Javlja se kolega Rus, fizicar s Lomonosova, mlad i urban, super normalan, pametan - "Ali prvo bi trebalo da sletite na Mesec." Jebote, koji muk za stolom. I posle nekog vremena neko kaze kako se mesto spustanja vidi Hubbleovim teleskopom, ono zastava, lender, sve je jos tamo. A ovaj ce "Ali to je americki teleskop!" Onda smo promenili temu.

Link to comment
2 hours ago, Anonymous said:

Znači imamo živu debatu u srpskom društvu oko suštinski važnog pitanja, da li vršiti pričešće kao pre 2000 godina ili ne. Pravi trenutak, nema šta.

Па није ово одувек био начин причешћивања. Тек од 11. века се усталио. Пре тога је вршено другачије што је по мом мишљењу и боље због хигијене. Чак је и Епархија захумско-херцеговачка због ситуације са вирусом почела на тај начин да врши причешћивања. Тако да ми није јасна СПЦ зашто се не прилагоди ситуацији када већ има начина.

Да не ширим сад тему, ево овде детаљније:

 

https://www.sabornik.net/eparhija-zhip-omogucili-smo-vernicima-pricesce-ne-povredivsi-ni-crkveno-ni-svetovno-zakonodavstvo/?fbclid=IwAR3K29L8ThbvgCUv5l8QBsQ2ORyRsB8bKVfv7KBq3Mi57jcpbRwTUalwhPM

Link to comment
42 minutes ago, chandra said:

Druga sorta su mi Rusi. Ovi s kojima imam posla su ozbiljno obrazovani, ali ovo sto kaze gospa buba, nema teorije zavere koja se ne lepi na njih. Pre neki mesec na rucku s nekim likovima iz NASA, opusten razgovor, neko pomene putovanje na Mars. Javlja se kolega Rus, fizicar s Lomonosova, mlad i urban, super normalan, pametan - "Ali prvo bi trebalo da sletite na Mesec." Jebote, koji muk za stolom. I posle nekog vremena neko kaze kako se mesto spustanja vidi Hubbleovim teleskopom, ono zastava, lender, sve je jos tamo. A ovaj ce "Ali to je americki teleskop!" Onda smo promenili temu.

 

Da.:D Obrazovani, radoznali, uvek spremni da uce nove stvari i zahvalni na svakoj sitnici koju dodas njihovom obrazovanju, ali kad se za nesto uhvate ili u nesto duboko veruju pobelis dok im ne probudis reasonable doubt. Mislim da to kod njih manje veze ima sa formalnim obrazovanjem koliko sa nekim drustvenim, mozda cak i kulturoloskim, specificnostima u kojima su formirani kao licnosti, mada, iskreno, nemam neko objasnjenje koje bih mogao da branim.

Link to comment
3 hours ago, Хетерија said:

 Тако да ми није јасна СПЦ зашто се не прилагоди ситуацији када већ има начина.

 

 

Zato što su zadrta, bahata, neodgovorna i nevaspitana govna.

Link to comment
19 hours ago, adam said:

smislila popovska bagra kako da dodatno opljacka narod. nema te kuce u koju je pop usao a da je izasao makar bez hiljadarke. a ovo je ipak najveci hriscanski praznik... jebiga, prica se o krizi, treba napuniti kase i gujsce.

 

govna ona najgora lihvarska. da bog postoji, oni sigurno ne bi. 


+zilion

Tastatura ti se pozlatila! 
Za sve propustene prilike za pljacku pobrinuce se njihov generalni sponzor Vucic, opet od nasih para ali hajde barem da ne ucestvujemo u finansiranju bioloskog terorizma...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...