Jump to content
IGNORED

SPC i njeni rituali u doba Korone


Ravanelli

Recommended Posts

 

 

“Hram je najbolja i najizlečivija bolnica i onaj koji vas savetuje, pa makar bio i srpski patrijarh ili vladika da može biti samo pet ljudi u hramu, taj ili nema vere ili služi neku drugu službu. Gospod Hrist je najbolji lekar i on daje najbolje lekove, kroz svetu tajnu pričešća, to je najbolji lek!”

 

Link to comment

opetkažem ponavljam, ovo je suština njihovog učenja, kako može virus da bude jači od boga. zato su tako uprli

 

ako im to oduzmeš, ostaju samo muškarci u haljinama sa smešnim kapama

 

 

Edited by levi
Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

:lolol:

ne zna više čovek ni šta bi reko

 

Levi i Krosek su u pravu, besmisleno je odnositi se prema retorici crkve na osnovu zdravog razuma i logicke argumentacije. "Credo et absurdum" je stav hriscanstva prema racionalnom vec 18 vekova, dovoljno vremena da ljudi prestanu da iscudjavaju zbog toga sto crkva u svojim "stavovima" rezolutno stavlja veru ispred razuma. Racionalnom coveku je tesko da uopste shvati koncept po kojem ljudsko bice moze da potisne razum kao kriterijum donosenja odluka ali to je tako kako je. Ne treba traziti razum u retorici crkve, ne moze se naci nesto cega nema.

Link to comment
2 hours ago, Anonymous said:

 

 

“Hram je najbolja i najizlečivija bolnica i onaj koji vas savetuje, pa makar bio i srpski patrijarh ili vladika da može biti samo pet ljudi u hramu, taj ili nema vere ili služi neku drugu službu. Gospod Hrist je najbolji lekar i on daje najbolje lekove, kroz svetu tajnu pričešća, to je najbolji lek!”

 

Retard. Bilo bi lepo da nauci sta znaci karma.

Link to comment
40 minutes ago, harper said:

 

Levi i Krosek su u pravu, besmisleno je odnositi se prema retorici crkve na osnovu zdravog razuma i logicke argumentacije. "Credo et absurdum" je stav hriscanstva prema racionalnom vec 18 vekova, dovoljno vremena da ljudi prestanu da iscudjavaju zbog toga sto crkva u svojim "stavovima" rezolutno stavlja veru ispred razuma. Racionalnom coveku je tesko da uopste shvati koncept po kojem ljudsko bice moze da potisne razum kao kriterijum donosenja odluka ali to je tako kako je. Ne treba traziti razum u retorici crkve, ne moze se naci nesto cega nema.

 

Jeste, nema spora. Ali ono sto mene sludi je kad vidim ljude, s nekim iznadprosecnim obrazovanjem, koji koriste sve benefite medicine, tehnologije, nauke i zdravog razuma, kako puse te budalastine "muskaraca u haljinama sa smesnim kapama". Sad kao ne verujemo u virus, a kancer kad nas pritera to vise nije bozja volja? Nek budu onda ko mormoni, pa nema ni aspirina ni hemo terapije, nek se zatvore u svoje zajednice i zive u skladu sa svojim uverenjima.

Link to comment

sve to vazi i za druge crkve, pa nemaju svi talibanski pristup ovoj situaciji. 

 

ako je meka prazna, mogu i ovi nasi da ne lizu istu kasicicu. 

Link to comment

Kako vidim naši moroni jedini istrajavaju na tim glupostima, ostali su ipak razumniji.

 

edit: sekunudu ranije sličan post.

Edited by Anonymous
Link to comment
9 minutes ago, chandra said:

 

Jeste, nema spora. Ali ono sto mene sludi je kad vidim ljude, s nekim iznadprosecnim obrazovanjem, koji koriste sve benefite medicine, tehnologije, nauke i zdravog razuma, kako puse te budalastine "muskaraca u haljinama sa smesnim kapama". Sad kao ne verujemo u virus, a kancer kad nas pritera to vise nije bozja volja? Nek budu onda ko mormoni, pa nema ni aspirina ni hemo terapije, nek se zatvore u svoje zajednice i zive u skladu sa svojim uverenjima.

 

Ako si krenuo da me ubedjujes u licemerje popova samo da ti kazem da kucas na otvorena vrata.:D Ne vrednujem njihovu "argumentaciju", konstatujem. To su ljudi koji veruju da je bog poslao sina putem bezgresnog zaceca da ga Rimljani iskasape kako bi svojim bolom isplatio grehove svih nas a onda posle tri dana ustao iz groba i rekao - cao, odoh nazad kod caleta, dosta sam se zajebavao ovde sa vama. Vec kod prve trecine prethodne recenice razum kolabira i pregori.

 

Problem je sto ni mi ponekad nismo mnogo bolji. Evo ga NevenMan priziva karmu na popa koji zagovara pricesce. Religijom protiv religije, ljuti lek za ljutu ranu.:laugh:

Link to comment
Just now, Anonymous said:

Kako vidim naši moroni jedini istrajavaju na tim glupostima, ostali su ipak razumniji.

 

Jeste. Ima i drugde sličnih morona, ali ih bogme apse.

 

Link to comment
3 minutes ago, Joe D said:

sve to vazi i za druge crkve, pa nemaju svi talibanski pristup ovoj situaciji. 

 

ako je meka prazna, mogu i ovi nasi da ne lizu istu kasicicu. 

 

Pretpostavljam da si primetio, ako si procitao izjavu ovog idiota, da se on njome odmetnuo od SPC, to jest, vladika i patrijarha.

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Pretpostavljam da si primetio, ako si procitao izjavu ovog idiota, da se on njome odmetnuo od SPC, to jest, vladika i patrijarha.

 

To tek treba da se vidi, onog Milićevića su ekspresno skenjali, da vidimo sad reakciju patrijarha. Skoro sam siguran da je intimno na strani ovog ludaka, a šta će da uradi videćemo.

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

 

To tek treba da se vidi, onog Milićevića su ekspresno skenjali, da vidimo sad reakciju patrijarha. Skoro sam siguran da je intimno na strani ovog ludaka, a šta će da uradi videćemo.

 

Reakciju tek treba da vidimo, to je tacno, "odmetnuce" smo videli u samoj izjavi. Inace, SPC je, sa stanovista menadzmenta, u nikad goroj situaciji, mnoge vladike imaju gore misljenje o patrijarhu nego ja i ti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...