Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

Quote

Pfizer CEO Albert Bourla sold 62% of his stock on the same day the company announced its experimental COVID-19 vaccine succeeded in clinical trials.

The vaccine announcement sent Pfizer's shares soaring almost 15% on the day.

Bourla sold 132,508 shares in the company at an average price of $41.94 a share, or $5.6 million total, according to filings registered with the Securities and Exchange Commission. The 52-week high for Pfizer's stock is $41.99, meaning Bourla sold his stock at almost its highest value in the past year. 

:lolol::isuse:

Edited by mraki
Link to comment

 

I nastavak: https://financialpost.com/pmn/business-pmn/ceo-sells-stock-worth-5-6-mln-on-same-day-as-pfizers-covid-19-vaccine-update 

 

Quote

Pfizer Inc Chief Executive Officer Albert Bourla has sold stake worth $5.56 million, according to a regulatory filing that showed the sale was made on Monday, the same day the drugmaker reported positive data on its experimental COVID-19 vaccine.

 

 

Tako da samo oprezno u vezi sa ovim najavama. I ja se nadam da je vakcina efikasna, i uveren sam da će doći sa zapada, ali razna muljanja su u toku.

Edited by Ayatollah
  • +1 2
Link to comment

@Ayatollah

Zašto ne veruješ u taj deo? Ko zna kakav portfolio on uopšte ima, uključujući i povlašćene kupovine akcija...meni ovo baš i izgleda kao savet nekoga sa strane ko mu vodi posao, teško da se lično on aka sa grafikonima kada dođe kući uveče.

 

Zanimljivije mi je pitanje da li je ova vest mogla da porani par dana, možda uoči izbora u USA:naughty:

Link to comment
59 minutes ago, ragasto said:

@Ayatollah

Zašto ne veruješ u taj deo? Ko zna kakav portfolio on uopšte ima, uključujući i povlašćene kupovine akcija...meni ovo baš i izgleda kao savet nekoga sa strane ko mu vodi posao, teško da se lično on aka sa grafikonima kada dođe kući uveče.

 

Zanimljivije mi je pitanje da li je ova vest mogla da porani par dana, možda uoči izbora u USA:naughty:

 

cujem da im je narandzasti degen jebo sve po spisku na tvici, optuzio ih je da su namerno cekali da prodju izbori pa da objave vest da bi njega sjebali

Link to comment
1 hour ago, ragasto said:

@Ayatollah

Zašto ne veruješ u taj deo? Ko zna kakav portfolio on uopšte ima, uključujući i povlašćene kupovine akcija...meni ovo baš i izgleda kao savet nekoga sa strane ko mu vodi posao, teško da se lično on aka sa grafikonima kada dođe kući uveče.

 

Zanimljivije mi je pitanje da li je ova vest mogla da porani par dana, možda uoči izbora u USA:naughty:

 

Ja verujem da njegove akcije hendluje independent third party broker, to je verovatno predviđeno u ugovoru koji je on potpisao sa Pfizerom, kao i pragovi u kom trenutku šta on može da proda i u kojoj količini. Ono što ne mogu da poverujem je (i) da on ne zna koji su pragovi potrebni da bi mu se automatski trigerovala prodaja akcija koje poseduje; (ii) da nije bio svestan kakve bi implikacije izjava o 90% efikasnosti vakcine koju daje jedna od Top 3 farmaceutske kompanije u svetu može imati na cenu akcija na berzi; i (iii) da mu nije bilo poznato kako su se u ponedeljak od otvaranja NYSE kretale cene akcija na berzi, obzirom da je to za uprave korporacija jedan od najbitnijih poslovnih podataka, a ne samo da su akcije Pfizera otišle gore 15% za dan, nego su povukle celo tržište na gore. Jedino ako je odmah od jutra u ponedeljak krenulo da se trguje na 41 dolar, pa nije imao vremena da reaguje jer je sve išlo automatski, ali sumnjam, jer se petak zatvorio na oko 36,5 dolara, ne verujem da je baš od jutra krenulo sa 41 ili koliko već, ali to već moram da proverim.

Edited by Ayatollah
  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, 3opge said:

 

cujem da im je narandzasti degen jebo sve po spisku na tvici, optuzio ih je da su namerno cekali da prodju izbori pa da objave vest da bi njega sjebali

 

plakyy

Link to comment
20 minutes ago, Ayatollah said:

 

Ja verujem da njegove akcije hendluje independent third party broker, to je verovatno predviđeno u ugovoru koji je on potpisao sa Pfizerom, kao i pragovi u kom trenutku šta on može da proda i u kojoj količini. Ono što ne mogu da poverujem je (i) da on ne zna koji su pragovi potrebni da bi mu se automatski trigerovala prodaja akcija koje poseduje; (ii) da nije bio svestan kakve bi implikacije izjava o 90% efikasnosti vakcine koju daje jedna od Top 3 farmaceutske kompanije u svetu može imati na cenu akcija na berzi; i (iii) da mu nije bilo poznato kako su se u ponedeljak od otvaranja NYSE kretale cene akcija na berzi, obzirom da je to uprava korporacija jedan od najbitnijih poslovnih podataka, a ne samo da su akcije Pfizera otišle gore, nego su povukle celo tržište na gore. Jedino ako je odmah od jutra u ponedeljak krenulo da se trguje na 41 dolar, pa nije imao vremena da reaguje jer je sve išlo automatski, ali sumnjam, jer se petak zatvorio na oko 36,5 dolara, ne verujem da je baš od jutra krenulo sa 41 ili koliko već, ali to već moram da proverim.

U drugu i treću stavku ne verujem ni ja - da li je on to izjavio i gde? Što se tiče prve, prodaja i njegovih i potpredsednički...nici...njih (jebote) akcija, jeste bila uredno najavljena. Ovde piše da je u ponedeljak cena zatvorena na 39.20. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...