Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

42 minutes ago, precog said:

plus koliko traje imunitet. sto ce se kasnije saznati. no, svakako dobra vest.

"at least one year" - po CEO BioNTech-a.

plus kaže da je mogućnost da neka mutacija sjebe imunu reakciju "izrazito mala".

 

Ono što je urnebesno je što su ovi idioti osetili da baš danas i oni treba nešto da predoče:

 

Link to comment
1 hour ago, barrcode said:

"at least one year" - po CEO BioNTech-a.

plus kaže da je mogućnost da neka mutacija sjebe imunu reakciju "izrazito mala".

 

Ono što je urnebesno je što su ovi idioti osetili da baš danas i oni treba nešto da predoče:

 

odakle ti ovo za godinu dana, imas li negde izvor. dosta je cudno oko prognoze posto su dali prve doze u julu.

Link to comment
odakle ti ovo za godinu dana, imas li negde izvor. dosta je cudno oko prognoze posto su dali prve doze u julu.

Danasnji Financial Times:

BioNTech’s Mr Sahin said he expected the vaccine’s immune response to last for “at least one year”, adding that the vaccine-induced antibodies were shown to block about 20 different mutations of Sars-Cov-2. “There's a very low likelihood that a [mutation of] the virus can overcome the immune response,” he predicted.

https://www.ft.com/content/9bde4bff-acf0-4c2a-a0d0-5ed597186496
Link to comment
Ja sam sad zbunjen.
 
Kad je Pfeizer pretekao Astra Zenecu? Zar nije oksfordska vakcina bila u vodjstvu?
Trka nije prljava ali je korporacijska, vest je pladirana više za američke berze



Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
6 hours ago, precog said:

koliko sam citao uglavnom prioritizuju ugrozene grupe stanovnistva i profesije koje su na udaru, a vitalne po funkcionisanje drzave (lekari).

 

Kod nas je to policija i vojska.

Link to comment

Ova Pfizer vakcina mora da se cuva na -80° (dok se obicne vakcine cuvaju na -20°) jer je zasnovana na novoj tehnologiji.

 

Ovo ce biti problem i u razvijenim zemljama a kamoli u drugim. Austarlija ako sam dobro shvatio mora da ih uveze jer nemaju mogucnost da ih tamo prave.

 

Vec vidim kampove van gradova gdje ljudi dolaze da se vakcinisu.

 

Nadam se da ce ubrzo stici i ostale vakcine (Oksford, Moderna, Sputnik, Kineske itd itd) jer samo sa jednom ce to vec teze ici.

Link to comment

Ok je to ali je problem volumen. Kazu da imaju kutija sa 5000 vakcina koje se lako prenose. Mali je problem sto se one mogu otvoriti samo 2 puta, u suprotnom slucaju "lanac hladnoce" se prekida i sve vakcine se moraju baciti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...