Jump to content
IGNORED

krizna kujna. prehrambene navike prvog sveta, pa dok traje - traje.


gospa buba

Recommended Posts

Jao @renne onaj sira :heart:

 

Mi jutros po redu, kuvana šunka, podliveni sir, vruća pletenica... I moja domaća kruška. Otreso sam sedam komada, ušibao se na sabajle. 

 

Evo ga sad jagnje u završnoj fazi, idu i mladi krompirići, lukac, špargle, tart od limuna, princes krofne... 

 

Iz šteka izvadio dobar Brunello i još bolji, dugo čuvani, Tokajac. 

 

Dijeta od utorka. 

Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

to mi kazi, donela sam 1 bugarskog lidla shecerene narandze i limunove bash za te prigode! davaj recept al nemoj da je mnogo luksuzan imam josh 10 termichki neobradjenih jaja za dao kraja policijskog vaskrsa! :dry:

 

2 hours ago, gospa buba said:

edip. 7 zumanaca! odakle mi 7 zumanaca burzujko!!! :rolf:

 

Valjda u onih 10 jaja ima bar 10 zumanaca? :unsure:

Link to comment

jagnjeca pleckica s krompirom, povrcem, slaninicom i vinom u tuchanoj serpi s poklopcem gurnuta u rernu pre sat vremena. na tiho. taman ce biti spremno oko 5. uz to narendan krastavac i ustnjen bluk u jogurtu, to napravio jutros, bokal se hladi u frizideru. i zelena salatica s jajima.

 

jutros bila kafa i jajca. pa se naseckalo svega uz rakijicu, nista standardni dorucak no se pijucka i mezi. dezert nekoliko lepih sireva, grozdja i celera uz dobar hleb i pujak za specijalne prilike. posto zao da se potrosi dve boce odjednom, ako bude potrebe otvorice se radovanov prokupac, ima jos par boca u steku. to mi malo manje zao, ipak je jeftinije. na kraju cokoladna jajca, crna cokolada i makalan 12. praznicno. 

 

 

Link to comment

E jeste, stvarno!
Hvala na preporuci, ja stvarno nemam pojma...
Ja sam zamalo "prosledio", ko kad dobiješ bombonjeru pa ona kruži po familiji



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

 

 

 

to zato što smo mi iz istog sela

 

Nisam znala, ali u svakom slucaju simpaticno, vidim i[mention=31]morgana[/mention] iz vaseg sela (salim se)

 

E super za recept na ozice, i ja imam kao @gospa buba ove korice iz lidla, ali to cu sutra.

Za danas Rum tortica, posle cu da je slikam, kada je isecem, a pored svih bahanalija kojima samo danas izlozeni: govedja supa sa knedlama, pogaca, jagnjetina, mladi krompiri, sargarepa i karfiol, ruska (nisam jela -.-), raznih sosseva, evo vam jedna salata, brza, veoma ukusna i uvek ima sastojaka (ove crvene silje ima i u maxiju i u lidlu tokom cele godine)

 

Crveni luk na rebarca

Crvena silja

Rukola

Masline

Mulje, limuniv sok, so

 

6fea34e6e54967df957e882c9eacc1f1.jpg

 

 

Link to comment
3 hours ago, banatjanin said:

Jao @renne onaj sira :heart:

 

 

biće, samo da ovaj belaj prođe, misliću na tebe

18 minutes ago, Jumanji said:

 

Nisam znala, ali u svakom slucaju simpaticno, vidim i[mention=31]morgana[/mention] iz vaseg sela (salim se)

 

o da, zajedno bežali pred neprijateljem takoreći

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...