Jump to content
IGNORED

krizna kujna. prehrambene navike prvog sveta, pa dok traje - traje.


gospa buba

Recommended Posts

Just now, beta kentauri said:

@dùda kakve su iračke baklave softane kao naše i turske ili suve?

 

davno je bilo kada sam probal tu iračku baklavu

doneli neki naši inženjeri koji su radili u iraku

 

nije bila preterano softna, zapravo, ni prava bosanska baklava nije mnogo softna u smislu da curi (to čak i ne sme ako je dobra), @adam je dao odličan recept, po tom receptu baklava, ako je dobro pečena (a to znači, lagano, ''kao na suncu'' rekle bi starije domaćice :D) lepo upije svu agdu, bude sočna, nikako suva, ali ne sme da bude vodenasta

Link to comment

pitam jer sam jela bliskoistočne baklave i one su sasvim drugačije od naših. veličine manjih sarmica od zelja i manje i suve. nisu natopljene agdom.

kad se setim poslastičarnica po damasku i bejrutu i kako ih ređaju na poslužavnike kao piramide. eh :cry:

Link to comment
1 minute ago, beta kentauri said:

pitam jer sam jela bliskoistočne baklave i one su sasvim drugačije od naših. veličine manjih sarmica od zelja i manje i suve. nisu natopljene agdom.

kad se setim poslastičarnica po damasku i bejrutu i kako ih ređaju na poslužavnike kao piramide. eh :cry:

pa da

i turske su slične, male, zamotane, bar to što sam ja videla

 

ove iračke su bile iste kao naše, slagane, čak i slično sečene

ne znam da li imaju i tih motanih, moguće, nisam ja bila u iraku i videla, već sam samo jednom probala te koje su donešene iz iraka i bile su fantastične

 

ali, mislim da su bile pravljene u nekoj baš vrhunskoj kuhinji, tipa preko nekog pukovnika (naši gradili vojni kompleks kol 7) i specijalno za poklon pa je i to možda razlog što su bile tako dobre

Link to comment
20 hours ago, gospa buba said:

ok. stavila u chorbu pa skuvala torbu.  ako me nema, sve znate, jugoslavija, chuvanje :D

 

Kakva je ta čorba na kraju ispala? Ja sam čuo pohvale svojevremeno.

Link to comment
 

Kakva je ta čorba na kraju ispala? Ja sam čuo pohvale svojevremeno.

e dobra je bila, mala glavica luka, peteljke od zelja, shaka grashka, shaka pechuraka, mali krompiric na kockice i na kraju dve shake lishca rotkivice na trake. so biber i na kraju malo mleka. dobro smo biggrin.png

 

smrznute pechurke sechene iz maksija gledajte da imate u bazi.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...