Jump to content
IGNORED

Roditeljstvo, 2-8 Nedelja pakla


Ravanelli

Recommended Posts

pa to jeste ogavno prema ljudima koji drze nastavu, i za fakultete se isto kurvaju, te besplatan sofver po izboru, te a pa ne moze tako, mora uniformno, a ne kako ko hoce (to kad vec ljudi organizuju nastavu, kupe platformu za svoje pare da ne seckaju na pola sata), te mozda i dzaba drzite, ali morate svejedno, jer cemo mi da produzimo preko leta ako nam se cefne. govno od drzave govno od uprave. a ovo shto rade osnovnim i srednjim shkolama je skandal. ja bih to zapamtila za posle :dry:

Link to comment
16 minutes ago, renne said:


Još kaže možemo mi sezonu produžiti i do jula, avgusta ako treba. Samo da se deca ne opuste u ovom odsudnom trenutku

"Mi smo gospodari školskog kalendara", reče čovek :happy:

Link to comment
1 hour ago, ZerrorR said:

A ne, ako radiš remote, nema procrastination. Ode sve u 3lp.

 

Zato ja ne volim remote. Prevelika izolacija. Meni odgovara najvise kancelarija sa dvoje ljudi i kratki sprintevi.

 

Inace sa decom je bas grbavo. Danas su imali zutu minutu za vreme status reporta.  Sva sreca mogao sam staviti mikrofon na mute tih 10-ak minuta...

Navece vec covek bude premoren od stalnog igranja i citanja sa njima,  a opet preko dana nema vremena za koncentraciju. Eventualno nesto brzinski pola sata sat.

 

 

Link to comment
2 hours ago, renne said:

Pa eto, kao neki zakoni, ovo ono
Još kaže možemo mi sezonu produžiti i do jula, avgusta ako treba. Samo da se deca ne opuste u ovom odsudnom trenutku

u tim "nekim zakonima" koje pominje ministar upravo piše da bliže uslove u pogledu izvođenja nastave na daljinu tralala i tako dalje uređuje ministar prosvete. i to ne piše od juče. dal je ministar doneo. pa naravno da nije. to teko eto piše jer glupo je da ne piše ništa (osnovno pravilo je da je zakon evropski po formi srpski po sprovedbi, to znači sve lepo piše ali se ništa ne sprovodi).  ovo bliže uređuje znači pravilnikom nekim, a ne prekonoć obaveštenjima na internet sajtu ministarstva.

 

ovo je organizovana šikana dece, roditelja i nastavnika bez ikakvog pravnog osnova. trebalo je zatvoriti škole dok ne prođe opasnost. gradivo može da se nadokadi i sledeće godine, lagano, ionako je veći deo školske godine prošao. dirljiva je briga onih koji devastiraju obrazovni sistem u redovnom stanju za njegovo održanje u vanrednom. taj sistem je toliko obezvređen da mesec ili dva propuštene nastave na znači apsolutno ništa.

Edited by Ted
Link to comment

Ja samo da izjavim da mi se ime ove teme uopšte ne sviđa. 
Neopisivo mi je smaranje da sedim u kući, ne izlazim posle 17h, ne viđam prijatelje ni rodbinu... Ali mi je super što mogu ceo dan da se igram sa mališom. A i inače svaki put kad ga pogledam, ubrizga mi se doza serotonina direkt u mozak, a sad to imam po ceo dan, pa sam u blaženstvu. Jeste da mi je produktivnost 2% jer mi ne silazi sa glave, ali baš me bre briga. Kakav crni pakao.

 

Link to comment

nastava na daljinu mora da se akredituje po zakonu kao i svaka druga nastava. shto u ovom sluchaju nije sluchaj, ni za jedan obrazovni nivo.

pa buduci da se nalazimo debelo izvan zakona, a da je sve dokumentovano, mogli bi makar pristojno da se ponashaju.

ali radikalchinama je to nemoguce.

 

@tihajeza. dozvoljeni su svi varijeteti dozivljaja teme. evo mi sa tinejdjerima se ochigledno trudimo da ne sekiramo roditelje male dece, nama tog serotonina nema vec pola decenije min :hihi:

 

stoka, realno. ali dobra stoka. svidja mi se kako su ispali. nachelno :D

Edited by gospa buba
Link to comment
Just now, Ted said:

zapravo je verski praznik al na isto mu dođe, ne može da ga ukine jer ima tamo neki zakon o državnim i verskim praznicima

pa to, to sam i mislio, možda se nisam dobro izrazio

Ne može da ga ukine ma kako se trudio

Link to comment
Just now, gospa buba said:

nastava na daljinu mora da se akredituje po zakonu kao i svaka druga nastava. shto u ovom sluchaju nije sluchaj, ni za jedan obrazovni nivo.

pa buduci da se nalazimo debelo izvan zakona, a da je sve dokumentovano, mogli bi makar pristojno da se ponashaju.

ali radikalchinama je to nemoguce.

naravno

Link to comment
2 hours ago, Tihajeza said:

Ja samo da izjavim da mi se ime ove teme uopšte ne sviđa. 
Neopisivo mi je smaranje da sedim u kući, ne izlazim posle 17h, ne viđam prijatelje ni rodbinu... Ali mi je super što mogu ceo dan da se igram sa mališom. A i inače svaki put kad ga pogledam, ubrizga mi se doza serotonina direkt u mozak, a sad to imam po ceo dan, pa sam u blaženstvu. Jeste da mi je produktivnost 2% jer mi ne silazi sa glave, ali baš me bre briga. Kakav crni pakao.

 

 

Blago tebi sto mozes sebi da dozvolis da ti produktivnost bude 2%. Pakao iz naslova se, verujem, odnosi na roditelje koji su se nasli u situaciji da moraju da odrade full working hours ne bi li imali od cega da zive i kad se ovo zavrsi plus full parenting hours, nekako sve u isto vreme. A ima i do uzrasta deteta i od faze u kojoj je. Ovo moje se sada da hendlovati, pre dve godine tacno bih mogao otkaz da dam u ovakvoj situaciji ako ne bih zavrsio u ludari.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...